Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz vargalex #2917 üzenetére

    Ok rendben, csak először picit furcsáltam hogy bár ugyanabba a változóba olvastatom bele a lenti függvénnyel újra meg újra az eredményt, ezekszerint az mégsem ugyanarra a memóriaterületre kerül hanem mindig mellé...

    Most picit "egyszerűsítettem" a fejlesztési folyamaton. Eddig mindig keresztfordítottam a progit majd áttöltöttem az openwrt-re, hiszen arra voltak dugva az i2c eszközök... Viszont eszembejutott hogy tulképp a vidkártya DDC-je is egy I2C > betöltöttem az i2c-dev modult az ubuntun, és láss csodát egyből megjelent 6 i2c eszköz a /dev -ben, amiből az első a tv tunerem, a másik 5 pedig rodejon névre hallgat tehát mind a vidkártyára mutat. Ahogy láttam hogy az egyiken ott van a samsung TV-m EDID-je a 0x50-es 24c* címen egyből felbátorodtam, rádrótoztam pár szenzort az üres csatijára és már látom is ubi alól őket ugyanúgy ahogy a modulnál a szoftveres i2c buszon :C

    -----------------------------------------------

    katalin888 problémájához még hozzáfűzném, hogy egy kis privát diskurzus során kiderült hogy ilyenek vannak a kernellogjában:

    [ 1275.340000] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using dwc_otg
    [ 1276.000000] hub 1-0:1.0: port 1 disabled by hub (EMI?), re-enabling...
    [ 1276.010000] usb 1-1: USB disconnect, device number 2
    [ 1282.090000] usb 1-1: new high-speed USB device number 3 using dwc_otg
    [ 1346.500000] hub 1-0:1.0: port 1 disabled by hub (EMI?), re-enabling...
    [ 1346.510000] usb 1-1: USB disconnect, device number 3
    [ 1358.590000] usb 1-1: new high-speed USB device number 4 using dwc_otg
    [ 1359.250000] usb 1-1: USB disconnect, device number 4
    [ 1359.600000] usb 1-1: new high-speed USB device number 5 using dwc_otg

    Ez nagyon nem tűnik egészségesnek, mindkét modemmel ezt csinálja... Elnézve a fonera nyákját, elég erősnek tűnik a táprész, de lehet az is a ludas. Javasoltam neki hogy a modem mellett más eszközöket, pl pendrive-ot is rá kellene dugni: ha a modem ledadog a pendrive meg stabil, akkor feltehetően inkább driver / modem eredetű a hiba. Ha az is leszakadozik akkor valahol mélyebben lesz a gond.

    Továbbá javasoltam az AA cseréjét trunk-ra, lévén hogy az AA 3.3.8-as kernele már több mint másfél éves, ez a ralink platform pedig még elég friss volt akkor, hátha azóta javították valami fatális bugját...

    Hátha valakinek adnak még ezek valami ötletet, tud javasolni valami további szűrési / hibakeresési módot...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák