Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Sziasztok!

    Meg tudja mondani valaki, hogy hogyan kell mobilon keresztüli netelérést bekonfigolni a Linuxon? Rákötném a telót USB-n a gépre, és a rajta lévő accountot használnám.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #8073 üzenetére

    Megnéztem, ez a dmesg kimenete:

    usb 3-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
    usb 3-1: new device found, idVendor=0fce, idProduct=d070
    usb 3-1: new device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
    usb 3-1: Product: Sony Ericsson W610
    usb 3-1: Manufacturer: Sony Ericsson
    usb 3-1: SerialNumber: ******************************
    usb 3-1: configuration #3 chosen from 1 choice
    cdc_acm 3-1:3.1: ttyACM0: USB ACM device
    cdc_acm 3-1:3.3: ttyACM1: USB ACM device
    usbcore: registered new driver cdc_acm
    drivers/usb/class/cdc-acm.c: v0.25: USB Abstract Control Model driver for USB modems and ISDN adapters
    usb0: register 'cdc_ether' at usb-0000:00:1d.2-1, CDC Ethernet Device, 02:80:37:0e:03:00
    usbcore: registered new driver cdc_ether

    A /dev/ttyACM0 és 1 létrejött.

    Amúgy semmi extra nem tűnt fel, tehát pl. nem jelent meg ikon az asztalon (mint ahogy a pendrive-nál igen).

    Innentől mit kell csinálnom?

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz sztikac #8074 üzenetére

    Nálam nincs olyan ablak. ;) Ez SUSE.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #8078 üzenetére

    Ez a telefonszám-dolog érdekes lesz... Hogyan találjam ki?

    Amúgy a ppp és a -config nincs fent, gondolom, mert ez igazából SLED, de mindegy, mert a könyvtárak ott vannak az /etc-ben. Nincs ehhez valami jó kis szájbarágós leírás? :)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz doc #8080 üzenetére

    Na most lehet, hogy történt egy kis félreértés. Én igazából a telefonon "lévő" internetprofilon keresztül szeretném elérni a netet. Azt is ilyen betárcsázós progival kell megoldani?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Értem. Akkor majd azzal fogom megpróbálni.
    Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy maga a mobil is betárcsázós módon éri el a netet? Mert ugye anno, amikor bejött a GPRS, arról szólt a fáma, hogy az nem vonalkapcsolt. Vagy behívás csak a kapcsolatfelépítéshez kell?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #8117 üzenetére

    Köszi az infót! Eddig nem tudtam, hogy ezek a mobilnetek így működnek. ;)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Még annyit, hogy nem tudja valaki a Magenta behívószámot? A honlapjukon nem találom...

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #8140 üzenetére

    Na, jó ötlet volt a file-okat bemásolni, köszi! Már csak a nevükre vagyok kíváncsi. ;) A második az gondolom az options.pptp file akar lenni, ilyen már van, csak más (egyszerűbb) tartalommal. A chatscripthez hasonlót viszont nem találtam.

    (Egyébként van Bluetooth is a gépben, úgyhogy elvileg azzal is mehetne, csak még nem próbáltam párosítani őket.)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Korábban már kérdeztem itt, hogy hogyan lehet mobilon keresztül netezni Linux alól. Most ismét lenne valami. Csatlakozási kísérlet után ez a hiba jön:

    --> The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16)
    --> man pppd explains pppd error codes in more detail.

    Kerestem neten, hogy másnak is volt-e ilyen hibája, és az egyetlen megoldást kipróbáltam, ami azt javasolta, hogy az /etc/ppp/options.pptp-ben kommentezzem ki az alábbi beállításokat, ha ott vannak:

    lcp-echo-failure
    lcp-echo-interval

    Kikommenteztem, de nem jött be. A telefon amúgy ezt írja ki:

    "Kapcsolódási hiba. Ellenőrizze a beállításokat. További problémák esetén forduljon a szolgáltatóhoz."

    Ez wvdial-os módszer lett volna. GUI-sat még nem próbáltam, mert kaptam egy leírást az előbbihez. Elvileg gyerekjáték lenne, de valami nem tetszik neki. Egy tippem van csak, hogy több account is be van állítva a telefonon, és azzal nem tud mit kezdeni. Valaki mondta, hogy Windows-on még azt is meg kell adnia a kapcsolatot felépítő proginak, hogy hányadik profile-t használja. Itt meg ugye olyan nincs.

    Nem ismerős valakinek?

    Amúgy Gnome-ot használok, ezért a kppp most nem játszik, max majd a sajátját letöltöm valamikor (olvastam róla, valami három betűs, csak most nem ugrik be).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Valaki találkozott már ilyen hibával (dmesg)?

    usb 3-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
    usb 3-2: device descriptor read/64, error -71
    usb 3-2: device descriptor read/64, error -71
    usb 3-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 3
    usb 3-2: device descriptor read/64, error -71
    usb 3-2: device descriptor read/64, error -71
    usb 3-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 4
    usb 3-2: device not accepting address 4, error -71
    usb 3-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 5
    usb 3-2: device not accepting address 5, error -71

    Ez akkor van, ha a mobilt rákötöm az USB-re. Keresgéltem a neten, és csak egy olyan megoldást találtam, hogy rmmod-dal ki lehet szedni a kernel modult, bár ott nem pont az uhci_hcd kapcsán írták, hanem az ehci_hcd-re (mivel ott vinyóval volt ugyanilyen hiba, csak más kóddal persze).

    Nekem nem jött be, az rmmod után sem akart működni a net a mobillal (elvileg automatikusan kapcsolódna, ha a telefonon magán beállítom ezt az "USB" menüben).

    Valami frissítés cseszhette el amúgy a rendszert, mert korábban nem volt ilyen (a neten fellelt infónál is ezt feltételezte a srác).

    Valami más megoldás esetleg ez rmmod-on kívül?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #10164 üzenetére

    De erre épp azt írták, hogy rmmoddal meg kell próbálni eltávolítani (persze su-ként), és úgy elvileg mennie kell. Ez elvileg egy átmeneti megoldás lenne ugye, de legalább működne. Nekem viszont nem működik.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Sziasztok!

    DVD-RW-t szeretnék írni Linuxon (amúgy SuSE), de nem akar valami összejönni. K3b-vel próbálom, CD-RW-t már sikerült vele korábban írni, úgy, hogy előtte Windows alól (Neróval) volt írva, tudta rendesen törölni is. Ellenben a DVD-re külön menüpont van, a Format DVD RW, de már eleve az sem tudta megcsinálni. Ekkor Windows alatt csináltam rá egy full erase-t, ami teljes gyalulás ugye, így semmi session nem zavarhat be, de az anyag megírása már nem sikerült.

    Ez a debugging info:

    TSSTcorp CD/DVDW TS-L632D HH17 (/dev/hda, ) at [CD-R; CD-RW; CD-ROM; DVD-ROM; DVD-RAM; DVD-R; DVD-RW; DVD-R DL; DVD+R; DVD+RW; DVD+R DL] [DVD-ROM; DVD-R Sequential; DVD-R Dual Layer Sequential; DVD-R Dual Layer Jump; DVD-RAM; DVD-RW Restricted Overwrite; DVD-RW Sequential; DVD+RW; DVD+R; DVD+R Double Layer; CD-ROM; CD-R; CD-RW] [SAO; TAO; RAW; SAO/R96P; SAO/R96R; RAW/R16; RAW/R96P; RAW/R96R; Restricted Overwrite; Layer Jump]

    Used versions
    -----------------------
    growisofs: 6.1
    mkisofs: 2.1

    growisofs
    -----------------------
    :-( unable to pread64(2) primary volume descriptor: Input/output error
    you most likely want to use -Z option.

    growisofs command:
    -----------------------
    /usr/bin/growisofs -M /dev/hda -use-the-force-luke=notray -use-the-force-luke=tty -speed=2 -use-the-force-luke=bufsize:32m -gui -graft-points -volid Archive -volset -appid K3B THE CD KREATOR (C) 1998-2005 SEBASTIAN TRUEG AND THE K3B TEAM -publisher -preparer -sysid LINUX -volset-size 1 -volset-seqno 1 -sort /tmp/kde-zxczxc/k3bWvdaAb.tmp -rational-rock -hide-list /tmp/kde-zxczxc/k3bacIANa.tmp -joliet -hide-joliet-list /tmp/kde-zxczxc/k3bz1fzGb.tmp -full-iso9660-filenames -iso-level 2 -path-list /tmp/kde-zxczxc/k3bIr6sRa.tmp

    Eleve azt sem értem, mit akar variálni azzal, hogy multisession-be nyomja on-the-fly írásnál (az sem tetszik, hogy ebben a módban csak úgy tud írni, hogy előtte legenerál egy image file-t). Ezzel ugyanis gond lesz szerintem más gépen (legelőször is a Windowszon), de valszeg az sem fogja tudni visszaolvasni, amin megírtam, ha jól értelmeztem a figyelmeztető szöveget. Mondjuk talán mindegy, mert lényegét tekintve kiváltható az image-ből írással is, ha már mindenképpen csinálni akar egyet.

    De a lényeg: tudja valaki, hogy mi a megoldás a primary volume descriptoros problémára? És miért kell neki a Z opció, amit emleget? Ez a manual szerint az initial session-t írja fel (gondolom, a full erase miatt akarja), de miért nem tudja magától használni?
    Szintén a manual azt írja (growisofs), hogy pre-mastered image írásánál használatos. Már az is pre-mastered, amit maga a K3b rak össze? (Mondjuk gondolom, mivel ez egy front-end.)

    Egyáltalán ez a javasolt/bevett módszer DVD-RW írásra?

    [ Módosította: dabadab ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz td #15148 üzenetére

    UP! Valakinek erre ötlet? Ha már kész van egy image, azt miért nem tudja kiírni a K3b, mi az a hiba?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Sziasztok!

    Ide (is) irányítottak a problémámmal, úgyhogy első körben nektek teszem fel a kérdésemet.

    A problémám az, hogy DVD-írásnál túl hosszúak a file-nevek, és le akarja vágni őket a K3b, de én ezt nem szeretném, mert ezzel infó vész el. Persze tudom, ez nem kívánságműsor, de azok a file-nevek még nem olyan hosszúak szerintem, amiknek a levágását még ne lehetne kivédeni, és amúgy is elég érthetetlen ez a dolog a hosszakkal.

    Ilyen opciók vannak az "Allow untranslated ISO9660 filenames" pont alatt (Advanced opciók az írási ablakban):
    - Allow 31 character ISO9660 filenames
    - Allow max length ISO9660 filenames (37 characters)

    És van egy másik főkategória:
    - Allow 103 character Joliet filenames

    Mindhármat bepipáltam.

    Namost írás előtt a Joliet kapcsán panaszkodik, vagyis eszerint 103-ra akar vágni, és ez az, amit nem értek, mert hosszra csak kb. 60 felé van egyik-másik, és ráadásként a logba úgy írja be, hogy mögé írja zárójelben egy másik file nevét, ami szintén hasonló hosszúságú, de nem írja, ahogy annak helyette milyen sorszámozott nevet adna. Nagyon nem tiszta ez a kavarás.

    Pl.
    Using 20100705VIHARFELH1-MEZOHEGYES-000.JPG for <elérési út>/20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg (20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar-NAGY.jpg)

    A kérdésem lényege tehát, hogy ezt mivel lehetne kivédeni? Windowszon nem panaszkodott ilyen hosszúságú nevekre, csak jóval nagyobbra emlékeim szerint. Mit kéne még kiválasztanom, hogy engedjen hosszabb file-neveket is?

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Vladi #17403 üzenetére

    Ez sajnos nem megy így. A Rock Ridge és a Joliet alapból is pipálva voltak. Most kiszedtem a 103 karakteres Jolietet, és bent maradt az Allow untranslated ISO9660 (alatta minden kiszürkítve, tehát a 31 és 37 karakteres beállítások is, persze pipálja), de ugyanúgy jön a 64 karakterrel, amikor írni kezdeném.

    Elég bosszantó, mert ezek szerint akármit pipálok Jolietnek, mindig 64-re akar vágni. A Rock Ridge jó lenne 255-re, csak azt meg a Windows úgysem látja. De emlékeim szerint, amikor Neróval írtam Windowszon, ott nem 64 karakter miatt reklamált valamikor jó régen, hanem többért, talán 255-ért.

    Valami más ötlet?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz bambano #17405 üzenetére

    Az macerás lenne, elég sok minden van "szanaszét". Még úgy is nehéz, ha megnézem a K3b logban, hogy miknél vágott, és az alapján gyűjtöm ki (pl. file-ba teszem, aztán azt adom be cp-nek). Ráadásul a zárójeles kiírást nem is értem - nem értem, miért nem külön sorba írja, de mindegy, mert az is hosszú név, csak idegesítő ez a kavarás.

    A másik dolog meg az, hogyha én iso-ba teszem, akkor ott a file dátumok és idők "rendben" lesznek. Mert ugye ha pl. Windows alatt nézem a DVD-t, akkor attól függően, hogy DST-ben vagyok-e vagy sem, más-más időt ír ki módosításra. Vagyis az iso-s megoldás összhangban lenne minden mással.

    De ha tar-ba teszem, az mit csinál? Fixen beleírja a módosítási adatokat, és kész. Ha kitömörítem, akkor amit meg is őriz (most nem tudom, a könyvtárak dátumai maradnak-e), az nem mindig fog helyesen megjelenni. Ez majd attól függ, hogy mikor tömörítem ki, ha jól sejtem (téli vagy nyári időszámítás). Ezek ilyen apróságok, de én szeretném, ha rendben lennének.

    Azt nem tudom, hogy egy olyan program, ami pl. tar-t tud felmountolni úgy, mint egy CD/DVD image-et, meghajtóként, az hogyan kezeli ezt a témát, de úgy tűnik, más választásom úgysem lesz, mint az uncompressed tar.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Jester01 #17409 üzenetére

    Megnéztem, és valóban úgy van, ahogy írod. A jolietes listázásnál látszik, hogy hosszabbak a file-nevek, viszont 103-nál ott is vágott (a tényleges névből, így a kiterjesztést meghagyta).

    Ha úgy csinálom, ahogy fentebb írták nekem egy leírás alapján, vagyis csak a Joliet és a Rock Ridge van bepipálva, a 103 karakteres Joliet nincs (az Allow untranslated ISO igen), akkor 64 karakterre vágva jelennek meg a file-nevek, szóval az rosszabb.

    Egyébként rájöttem, hogy a logba csak azokat a file-neveket írja ki, amiket az ISO miatt vágott meg, szóval abból jóval több file jönne ki, mint ami szükséges (Joliet-vágás), úgyhogy a fenti ötletem az előző hsz-ben nem is olyan jó. A könyvtárak neveit meg fel sem tünteti így, ha jól látom.

    Most az lenne a kérdésem, hogy létrehozási dátum mint olyan hogyan létezik Linuxon? Ha Windows alól kiírok Neróval adatokat, akkor egy adott könyvtárban járva a ".." bejegyzés dátuma (pl.) Total Commanderben az a dátum, amikor létre lett hozva az adott könyvtár eredetileg. "Kintről" nézve, a könyvtár módosítási dátuma természetesen azt mutatja meg, amikor utoljára történt valamilyen művelet benne. Így egy DVD-re kikerülnek ilyen adatok is.

    Ezt szerettem volna Linuxon is megoldani, bár azt nem tudom, hogy egy K3b-s lemez (vagy image) tartalmaz-e létrehozási dátumot a nerós íráshoz hasonlóan. Pontosabban azt tartalmazza-e, amikor eredetileg létrejött egy könyvtár a vinyón, vagy az fog szerepelni ott, amikor az image-et hoztam létre (esetleg a módosítási dátumot írja oda)?

    Illetve ha pl. TAR-olok, akkor kitömörítésnél a tar mit állít be? (Mondjuk beteszek egy tar-ba mindent, Windows alatt kitömörítem, és a módosítási dátum mellett a létrehozásiakat is be lehet-e állítatni vele az eredetire, vagy azt nem?
    (Bár megnéztem, Neróban is csak az elérési utak hosszára lehet beállítani a 255 karakternél hosszabb méret engedélyezését, szóval az a trükk valószínűleg nem játszik, hogy tar-ba teszem a cuccokat, és majd windowszos gépen írom ki azzal, hogy ott hosszabb neveket is ki tudok írni. Most még az UDF-en gondolkodtam...)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Jester01 #17409 üzenetére

    Eszembe jutott még egy ötlet. Virtuális diszket tudok valamivel létrehozni, amit majd Windows alatt is böngészhetek egy (Daemon Tools-hoz hasonló) program segítségével úgy, mintha meghajtó lenne?

    Van az a VHD formátum, az pl. úgy tűnik, jó lenne abból a szempontból is, hogy Win7-től natív módon támogatott (ha jól tudom).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz td #17415 üzenetére

    Ez a kérdés a DVD-image-beli dátumokról stornó, mivel az összes könyvtárnak azt állítja be, amikor az image (vagy ha DVD-re is ment, akkor nyilván az) létrejött, vagyis mind ugyanaz lesz. Elég gáz.

    (A Preserve file permissions nem volt bepipálva, de gondolom, az nem változtatja meg ezt, mindenestre kipróbálom.)

    Arra viszont továbbra is kíváncsi lennék, hogy lehet-e valamivel egy virtuális diszket készíteni egyszerűen, úgy, ahogy az íróprogival DVD-image-et hozok létre. Egy fokkal jobb alternatívának tartom, mint a tömörítetlen tar-ba tevést.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák