Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném.
    Nem olvastam végig a 3000 oldalt, lehet, hogy már volt szó erről a témáról, akkor srry.

    Van nekem egy Microsoft Sidewinder FFB USB-s kormányom, nagyon pöpecül megy, semmi bajom vele. Amikor vettem, azt mondták a Logitech Momo-ja jobb kicsivel.
    Haveromnak a Momo-t ajánlottam és meg is vettük pár évvel ezelőtt, most ez a kormány nálam van és kipróbáltam. Emellett van egy Logitech Force Ex is nálam.

    Az EA Sports F1 2002 és a Colin McRae Dirt játékokban teszteltem a 3 kormányt.

    Az általam megszokott microsofthoz képest mindkét logitech (egyformán) teljesen máshogy viselkedett a játékok közben.
    1. A microsofttal amikor beteszem a kanyarba az autót, akkor keményen ellentart és tökéletesen érezni a kanyart és a csúszáshatárt és kanyarból kifelé is ellent tart, ellenben a logitech szinte belefordul a kanyarba, minden erőlködés nélkül lehet be lehet forgatni a kormányt és csak a visszafelé kormányzásnál tart ellen. Ugyanez egyenesben is: össze-vissza lehet erőlködés nélkül kormányozni a logitecheket, sokkal könnyebben megcsúszik így egyenesben is.
    2. Ha kimegyek a fűre vagy bármilyen csúszós talajra, akkor a microsoft tök jól elveszti a tapadást, a logitech viszont brutálisan ellent tart csúszáskor is.
    3. Egynémely rázókövön a logitechek meg sem mozdultak, de ennél durvább, hogy ha a microsofttal megyek rá a rázókőre nemhogy rázkódik, de be is húzza a kanyarba az autót, ellenben a logitechekkel, amik semmit sem csinálnak ilyenkor.

    Szerintetek ez a normális viselkedés a logitech kormányoknál, csak én már megszoktam a microsoft kormányt? Lehet, hogy a microsoft működik rosszul?
    Két gépen is leteszteltem a kormányokat és ugyanez volt az eredmény.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz ALI_G #3725 üzenetére

    Köszi a választ!

    Akkor megnézem a beállítását, csak nekem kicsit furcsa, hogy a microsofton soha semmit nem állítottam és tökéletesen élethű minden játékban amit kipróbáltam, a logitechet (ami mindenki szerint jobb) meg be kell állítgatni?
    Azt hittem a játék adja az infót, hogy, pl. most meg megcsúszott a kocsi és a kormány meg megcsinálja amit a program mond neki. Ez nekem új, hogy be kell állítani a kormányt, és nem is tetszik.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #3728 üzenetére

    Ok köszi, csak ez azért nevetséges, mert a játékok 90%-ánál nem lehet negatívba csúsztatni az FFB-t. Pl abban a játékban sem amit én leíram...
    Most a Logitech hülye vagy a programozók vagy én? Az egyik ezek közül nagy barom...
    (Remélem nem én :) )

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #3731 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ.
    Feltettem az rFactort és negatívba húztam az FFB-t, nagyon állat, Momo tényleg jobb kicsit mint a Microsoft. :)
    De van megint egy problémám, leszedtem az F1RL 2009 v1.0-t, ami tökéletesen ment, a kormányzás kifogástalan.
    Ezután láttam, hogy van 2.0-s verzió is, ezt is leszedtem, előző verziót töröltem és feltettem.
    Na az agyam itt megint eldobtam, most vagy megint én vagyok hülye vagy nagyon elrontottak valamit, mert a kormányzás hihetetlen mértékben romlott. Hatalmasat csökkent az ellentartás, ha lemegyek a fűre nem rázkódik stb.
    A játék többi modjában tökéletes az irányítás.
    Tudsz valamit erről a modról? Elrontották vagy nálam rossz valami?
    Esetleg ajánlhatnál valami Forma 1-es modot rFactorhoz amiről tudod, hogy jó.

    Köszi!

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #3733 üzenetére

    Köszönöm a sok jó tanácsot, letöltöttem a Reel Feel FFB plugint az rFactorhoz, ez tényleg megtette a hatását, maximálisan meg vagyok elégedve az FFB hatásokkal.

    Így végre rendesen letesztelhettem a nem vérprofi, de azért nem kezdő vezetési tudásomat a 3 kormányon:
    - Microsoft Sidewinder FFB Wheel USB
    - Logitech Formula Force EX
    - Logitech Momo Racing Force USB
    3 játékban:
    - EA Sports: F1 2002
    - rFactor: F1RL 2009 v2.0 mod
    - Colin McRae: Dirt

    A meglátásaim a következők:
    Igaz az, hogy minden kormánnyal külön meg kell tanulni vezetni, még a 2 logitech között is volt különbség, ha nem is nagy és most csak a vezetésről beszélek (nem a fogásról, kormányátmérőről stb.).

    Microsoft Sidewinder FFB Wheel USB:
    Ez a kormány megvan 5 éve és imádom, nagyon jól adja vissza a kanyarokat, a megcsúszást, a rázóköveket, az ütközéseket, a rázkódásokat, egyszóval mindent, ami egy jó kis versenyérzethez kellhet. A gombok a helyükön vannak, könnyen elérhetőek, a pedálokkal sincs semmi baj, bár a parkettán kicsit csúszkál. Nagy pozitívum (számomra legalábbis), hogy nem kell pepecselni a kormány beállításain, felteszed a játékot, elindítod, és tökéletesen megy is. Azonban a teljesség kedvéért fel kell sorolnom néhány negatívumot is. Az egyik ilyen a kormány rögzítése, sajnos csak egy helyen lehet az asztalhoz szorítani és nem mindegy az asztallap vastagsága sem, egy átlagos számítógép asztal valószínűleg kevés lesz neki ezért alá kell pakolni valamit (én ezt 1-2 vastag szövetes egérpaddal oldottam meg). A másik nem olyan nagy probléma a kormány anyaga. Ha nem vagyunk izzadósak, akkor semmi baj, de ha igen, akkor jó néhány odakoncentrált kör után azért elkél egy törlés a gumifogáson.

    Logitech Formula Force EX:
    Valóban belépő szintű kormány, de nem kell lebecsülni, ezt teszteltem a legkevesebbet, de kellemesen csalódtam benne. A gyengébbik logitech visszaad mindent, amit a microsoft, csak kicsit fapadosabban. A fogása nem olyan jó, mint a másik kettőé, a pedálok is kisebbek, mint a társaié. A gombok elosztása nem túl szerencsés, nem érni el mindet hüvelykujjal. Az EX az FFB terén kicsit gyengébb, de azért ahhoz elég, hogy jól érezzük a kanyarokat és a többi hatást. A rögzítése jobb, mint a microsofté, 2 pontos, vékony asztallapon is erősen tart.
    Ha valaki meg szeretné venni az első kormányát, akkor ezt ajánlanám, bár ha komolyan gondolja a versenyzést, annyi pénzért kap egy használt Momo-t is.

    Logitech Momo Racing Force USB:
    Na ez az a kormány, ami miatt most megint szimulátor lázban égek. Az FFB hatásoktól kezdve, a fogáson át a pedálokig tökéletes ez a cucc. A microsofthoz képest a Momo mintha kicsit gyengébben adná át a rázóköveken és a pályán kívüli rázkódást, akármennyire állítgattam szoftveresen, ezen nem sikerült sokat javítanom, de mondom, a különbség elhanyagolható. A kanyarokat viszont ez adja vissza jobban. A kormánykerék borítása itt is gumi, de sokkal jobban kidolgozott, mint a microsofté, és a megfelelő helyen lyukacsos, így sosem csúszkált a kezeim között. A pedál elég nagy, nehéz, a parkettán sem csúszik, az alján pedig kikattintható szőnyeg-csúszás gátló van. A gombok elhelyezése tökéletes, a pillangó váltókarok is jók. Ezt a kormányt bármilyen asztallapra fel lehet szerelni, a 3 pontos rögzítés betonbiztosan tartja cuccot.
    Egyszerűen nem tudok negatívumokat felsoroni, kivéve talán a kis bosszúságot, amire beállítottam az FFB-t.

    A kormányméretek számomra megfelelőek voltak, bár 28 cm-es kormányt még nem próbáltam sosem.
    A 900 fokos elfordíthatóság sem hiányzott, lévén a forma1-ben és a rallyban ez nem lenne túl célravezető.
    A Momo-n lévő külön váltókart sem használtam, így nem tudok véleményt mondani róla.

    [ Szerkesztve ]

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezt a problémát mát egyszer felvetettem, de végül is nem kaptam rá kimerítő választ.

    Probléma:
    Van énnékem egy Microsoft Sidewinder FFB Wheel-em, minden játékban tökéletes, soha semmit sem kellett állítani sehol rajta. Kanyarban ellentart, vetőkövön, murván stb. rezeg, ütközésnél ránt.
    Emellett van énnékem egy Logitech Momo Racing-em is.
    Nem egy játékban (hanem majdnem mindben) észrevettem, hogy ahol a MS kormánya rezeg és ránt ott a Momo lószart se csinál, miért van ez?
    rFactorban is ugyanez volt, de a Reel Feel plugin megoldotta.
    NFS Shift alatt kurvára nem rezeg és nem is ránt be ütközésnél míg az MS kormánya könnyafakasztóan gyönyörű dolgokat csinál.

    Várom kimerítő válaszaitokat. De csak az értelmeset. Előre is thx.

    Senya

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Ja és még hozzátenném, hogy a játékvezérlők beállításainál a gombok nyomkodására ugyebár bemutat 1-2 effektet a program. Ezek mind kurvára jók, csak egy játékban se nagyon jönnek elő...

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #4019 üzenetére

    Szia!

    De ellentartása van, az tejlesen rendeben van, bár az MS mintha kicsit jobb lenne és pl. amikor az auto a levegőben van vagy a füvön megy az MS (nagyon helyesen) elveszti az ellentartást míg a Momo nem nagyon.
    Emellett az MS álló helyzetben rezeg, ha gáz nyomok jobban rezeg... Momo ezt se produkálja.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem vagyok érdekelt a Shift népszerűsítésében, de nem állhattam meg, hogy a sok Shift-et ócsároló hozzászólásra ne reagáljak valamit.
    Üzenem azoknak akik szerint a Shift egy gyenge GRID klón, hogy a GRID nevetséges fizikával és irányítással van megáldva a Shifthez képest.
    Nekem ne mondja senki, hogy egy GT autóval a GRID-ben szinte fékezés nékül be lehet venni mondjuk a SPA 7-8 kanyarját...
    Próbáld csak meg ezt a a Shiftben, elszállsz a fenébe. Persze előtte kapcsolj ki minden segítséget (ESP, Stability, stb.).
    Szerintem nincs baj a Shifttel, nagyon szép grafikájú élvezhető játék, a GRID is teljesen élvezhető csak könyörgöm ne hasonlítsuk már a Shifthez...

    Egyébként a Codemasters jövőre hozza az F1 2010-et (remélem), örültök? :)

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz copass #4243 üzenetére

    Okok, tutira így van, ennyire nem mentem bele a témába, hogy milyen engine meg kinek a fejlesztése, én csak mindekettővel játszom minden nap több órát és leírtam a véleményemet. :D
    Szerintem is mindkettő király, mondjuk a drifttel egyikben sem játszom. :)
    Inkább F1-et szeretem, de a mostani F1 játékok elég idejétmúlt grafikával rendelkeznek.
    SIESS Codemasters! :)

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Csak szólok, ha valaki nem látta volna, hogy az Überkonzolban van megint G27, igaz kicsit drágább, mint korábban, de 69900 Ft így is sokkal olcsóbb mint máshol. Én most vettem egyet és azt mondta a srác, hogy már csak pár darab van és ez volt az utolsó olcsó szállítmány. Szóval siessetek... :)

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudom csúnya dolog amit kérdezek, de nem tud valaki egy olyan cracket rFactorhoz amivel a G27-em ledsorja műxik? Sohol sem találok ilyet.
    A CD amit adtak hozzá ugyebár demo és azzal müködik is a cucc, de ahogy bemásolom a cracket nem világít.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz sebgutkopf #4367 üzenetére

    Szabad megkérdezni persze. :)
    69990-ért vettem az Überkozolban, írtam is ide az oldalra, hogy megint kapható, de szerintem azóta már elfogyott.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz ScouserHUN #4372 üzenetére

    Szia!

    Nagyon kedves vagy, hogy hánysz ettől. :)
    Nekem se úgy volt erre 70ezer forintom, hogy mellényzsebből, hanem jópár éve vágytam egy ilyen kormányra és összekuporgattam a picsányi fizetésemből.
    Ha megsajnáltál, vehetsz nekem egy eredeti rFactort.
    Egyelőre nem találtam olyan szimulátort amire azt mondanám, hogy annyira jó, hogy megveszem eredetiben.
    Egyébiránt van több eredeti, vásárolt játékom is, de köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat. :)

    [ Szerkesztve ]

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy igazuk lesz a Logitech szapulóknak. :)
    Nekem egy G27-em van már 1 hónapja és kb. 1 hete azt csinálja, hogy néhány jobbra-balra tekerés után elmegy kicsit a kormányközép, ha tovább tekergetem elmegy vagy 30 fokkal balra.
    Nem lettem nagyon ideges ááááá...
    Windows 7 Ultimate-m van 64-bites.
    Elkezdtem a neten keresgélni, persze a driver nyolcadik újratelepítése, az összes USB port és az asszony gépén való kipróbálás után. Látom ám, hogy egész sok embernek ugyanez a problémája. Mondjuk nem mondhatnám, hogy ez megnyugtatott...
    Felhívtam a Logitech-et, azt mondták hivatalosan nincs álláspontjuk ezügyben, nem tudnak gyári hibáról, nem is nagyon hallottak még erről az anomáliáról. Azt javasolták, próbáljam ki egy Win XP-s (mert a Win 7-el sok gond van - mondja) gépen és ha ott is rossz akkor vigyem vissza és cseréltessem ki...
    Remélem egyébként, hogy tényleg szoftveres gondja van és a microsoft cseszett el valamit a 7-ben...
    Ezidáig, nem teszteltem le XP-n, de majd megírom mi lett a végeredmény.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Ma leteszteltem a G27-et XP-s gépen... Ott is rossz volt...
    Holnap visszaviszem, remélem még idén kicserélik... :(

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy haveromnak egy Logitech Formula Force EX kormánya. Alig volt használva és egyszer csak elromlott benne a force feedback. Minden működik benne, csak a force nem.
    Van valakinek ötlete, hogy hogyan javítható?
    Vagy esetleg van valakinek egy ugyailyen típusú de hibás eladó kormánya (amiben persze az elektronika még jó)?

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz neilszab #4621 üzenetére

    Szia neilszab!

    Az a baj, hogy ez egy haveromé, aki 3-4 éve kapta a feleségétől karácsonyra, de soha egyszer sem használta. Aztán pár hónapja kölcsön kértem tőle egy tesztre (le is írtam a véleményemet ide), aztuán továbbadtam egy közös ismerősünknek és nála romlott el az FF.
    Természetesen azonnal szétszedtük, de nem lettünk okosabbak.
    A srác elvitte egy elektroműszerész haverjához, kimért rajta mindent és azt mondta olyan rész romlott el ami javíthatatlan és nem is lehet kapni.
    Szerinted a Logitech kicserélné így is? Mondom: alig volt használva 1-2 órácskát a 4 év alatt. Persze a gari csak 2 évre szólt...

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

  • Senya

    csendes tag

    válasz bokapeter #4622 üzenetére

    Szia!

    Nekem is volt ilyen kormányom és soha semmilyen játékban nem esett vissza az fps a kormány miatt. Ez igaz Win XP 32bit-re és Win 7 64bit-re is.

    Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

Új hozzászólás Aktív témák