Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drzozo

    senior tag

    Sziasztok újra!

    A legutóbbi hozzászólásom óta emelkedett a keret 30.000 HUF-ra (plusz mínusz pár ezer forint, ha megéri a felárat). Mindenképpen gamer, és lehetőleg 5.1-es vagy 7.1-es fejesre lenne szükségem. Ami viszont nagyon fontos, hogy zenehallgatásra és filmnézésre is tudjam majd használni (rendszerint DTS 5.1-es vagy TRUE HD hangú BD filmek), gondolom ebben az árfekvésben lévő fejesekkel már ki lehet ezeket használni.

    Az egyik topicban olvastam egy kollega kommentjét, miszerint elválasztunk egymástól virtuális 5.1/7.1-et és valós/true/real 5.1/.7.1-et. Előbbinél egy-egy hangszóró felel a térhangzásért, az utóbbinál viszont 4-8, ezáltal kapjuk meg a true térhangzást. Véleménye szerint a virtuális sosem fog úgy szólni, mintha true-t hallgatnánk. Ez logikus és ésszerű, viszont egy fejhallgatónál mennyire tudja kivenni a fül, hogy most ez virtuálisan szól-e vagy true-ként (mondjuk játékban, filmekben egyaránt)?

    A másik, hogy általában ezeket usb-s kimenettel adják, nem pedig jackdugóssal. Laptoppal lenne a füles használva. Ér ezáltal engem valamilyen hátrány? Így usb-vel ugyanazt a hangot képes visszaadni, ha rendelkezik beépített hangkártyával a fejes, mintha egy asztali 5.1/7.1-es hangkártyába dugnám? Vagy legalább közel azonos?

    Alaposan visszaolvasgattam az ajánlott fejhallgatók után a topicot, teszteket, értékeléseket néztem velük kapcsolatban az elmúlt pár napban. Az alábbi fejesek maradtak versenyben, némelyikhez írnék megjegyzést.

    ROCCAT Kave 5.1 - 25.000 FT
    real/valós 5.1, tesztek alapján ez jónak tűnik játékra, viszont azt írták zenehallgatásra a frekvenciatartománya kevés, külsőre nem rossz

    Logitech G35 - 33.000 FT
    virtuális 7.1 (2 hangszóró generálja a térhatást), nagyon sokan ajánlották, nagyon sokak szerint jó, a tesztek meggyőzőek, viszont pont ugyanennyi ember számára volt csalódás, ez kicsit eltántorító, külsőre egyáltalán nem tetszik

    Corsair Vengeance 1500 - 25.000 FT
    virtuális 7.1, ennyiért, és ezzel a külsővel igencsak jól néz ki

    Steelseries siberia v2 - 22.000 FT
    3D sound, igazából ez csak azért maradt bent a versenyben, mert régen az előző szériáját szerettem volna megvenni, és azóta érdekel, hogyan is teljesít, külsőre nagyon jól néz ki

    Sennheiser pc 333d - 36.000 FT
    virtuális 7.1, előző fejesem egy sennheiser hd 465 volt, mindenre használtam, játékot is beleértve, abszolút meg voltam vele elégedve, viszont ahogyan az sem, úgy képek alapján ez sem takarja be a fület, hanem csak ráilleszkedik, külsőre is jól néz ki

    Sennheiser pc 360 - 53.000 FT
    stereo, erről semmit nem tudok igazán, de a tippem az, hogy ennyi pénzért a leírás alapján fullos, bár nem hiszem, hogy ezt venném

    Sennheiser pc 323d - 39.000 FT
    virtuális 7.1

    Thermaltake eSports Shock One - 20.000 FT
    5.1 DTS (nem tudom mit jelenthet???) surround hangzás, gondolom ez virtuális 5.1, agyon van dicsérve, jól is néz ki, ennyi pénzért szerintem ajándék

    Cooler Master Sirus 5.1 - 35.000 FT
    true 5.1, őszintén szólva ez a fejes győzött meg legjobban, bár nem tudom, hogy a CM mennyire gyárt jó fejeseket, az tény, hogy ezen a téren biztosan feltörekvőben van

    Razer Megalodon - 40.000 FT
    virtuális 7.1, kétség sem fér szerintem a fejeshez, de ennyiért nem nyugodt szívvel venném meg

    Razer Tiamat 7.1 - 50.000 FT
    true 7.1, direkt a végére hagytam, azt hiszem ez a fullosok fullja gamer fejhallgató tekintetben, igazából csak azért maradt a versenyben, hogy a szakértőkre hagyjam, meg tudnak e győzni, hogy inkább gyűjtsek még a kerethez 20 ezer forintot és vegyem ezt, fájó/síró szívvel hagynék ott ennyi pénzt érte, de ha megéri...

    Éppen ezért elég nagy dilemmában vagyok, ezek közül végképp nem tudok választani. A döntésképtelenséget az is megnehezíti, hogy mostanában a BD filmek(/játékok) már 7.1-es hanggal jönnek, így hát gondolom minden ember szívesebben nézne azzal akármit, minthogy leadjon a "szintből", mondjuk 5.1-re. Tehát hosszabb távon érdemes-e inkább befektetni a nagyobb drágábbra, minthogy most használni 1-2 évig egy kevesebbet. Sajnos a technika fejlődik, ezzel arányosan növekszik az én igényem is. :))

    Ha mindenképpen választani kellene, akkor:

    True-ból:
    -Cooler Master Sirus 5.1
    -(Razer Tiamat 7.1) - az ár miatt húzós

    Virtual-ból:
    -Thermaltake eSports Shock One
    -Corsair Vengeance 1500
    -Sennheiser PC 333D
    -(Razer Megalodon) - az ár miatt szintén húzós

    Összességében tehát nem lettem beljebb, mint ahonnan elindultam, viszont kiszórtunk párat legalább.
    Szakértők, illetve aktív használók javaslatára lennék kíváncsi pro/contra érvekkel.

    Tudom, hogy egy kisebb regény lett és bocsánat is érte (esetleges helyesírási hibákért is), de akár hátha tudok ezzel egy kicsit is segíteni a leendő vásárlókon.

    Köszönöm!

    Z

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák