Új vasak január végén

AMD processzorok, Intel konfig



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Nagyszabású processzorakciót hirdetett a PCX.hu webáruház: január végéig minden Intel és AMD lapkára tíz százalék kedvezményt adnak. Mivel a nagyobbik processzorgyártó kínálatát néhány hete elemeztük ki, most az AMD-re koncentrálunk. Náluk továbbra is a hibrid, CPU-ban nem annyira erős, de GPU terén fejlett APU-k a meghatározóak. Egy négymagos, turbó révén 4 GHz környékére felpörgő A8-as vagy A10-es APU nagyjából olyan CPU-teljesítményt nyújt, mint az 1 GHz-cel lassabb Core i3-asok. Így aztán nem csoda, hogy árban is hasonló, 30-40 000 forint körüli szinten mozognak.

A kisebb CPU-erőt és nagyobb fogyasztást a fejlett grafikus mag ellensúlyozza. A picivel negyvenezer forint fölött kapható csúcs AMD A10-7870K mellé például nem is kell külön grafikus kártya, ha beérjük alacsonyabb felbontással és grafikai részletességgel. Az 512 helyett csak 384 Radeon számolóegységgel rendelkező AMD A8-7670K már szerényebb grafikai képességekkel bír, de a régebbi klasszikus játékok, vagy a közkedvelt MMO tételek ezzel is elfutnak, az ára pedig alig haladja meg a harmincezer forintot.

Érdekes variáció lehet még az Athlon X4 860K, ami nem más, mint egy letiltott grafikus egységű A10-es féláron. Az így felszabadult, kicsit több mint húszezer forintból pedig kijön már a legszerényebb Radeon R7 250, ami határozottan jobb 3D-s teljesítmény nyújt a legerősebb integrált AMD megoldásnál. Ha pedig befektetünk még tízezer forintot, akkor egy Radeon R7 360-nal vagy GeForce GTX 750 Ti-vel már elég korrekt gamer alapot kapunk.

Alap játékos konfig kapcsán kicsit áttérünk az Intel oldalra, a Foramax Computers új, Skylake-alapú, jó bonyolult nevű, de egy alapszintű notebook áráért megvásárolható Intel Game Premium PC DDR4 V1 összeállításához. Alapja Core i3-6100-as processzor és Asus GeForce GTX 750 Ti grafikus kártya, alájuk Asus H110M-A alaplap került. Kezdő játékosoknak a 8 GB memória és az 1 TB-os merevlemez bőven elég lesz, 15 100 forintért pedig 128 GB-os SSD-vel lehet bővíttetni. A gépet DeepCool Smarter házban szállítják 500 wattos táppal, de minden komponense kérésre módosítható. Vételára 149 900 forint, amiben ingyen kiszállítás és három év garancia is van.

Wi-Fi és okos világítás

Ahogy arra számítani lehetett, az ac-s Wi-Fi routerek ára mostanra – mire az ilyen adapterrel ellátott számítógépek és mobil eszközök valamennyire elterjedtek – elfogadható szintre csökkent. A Tenda FH1202 routere mindössze 16 000 forintot kóstál, pedig AC1200 besorolású, ami annyit tesz, hogy két-két ac-s és n-es adatfolyama van. Jól megrakták antennákkal, összesen öt darab 5 dBi-set kapott. Azért valahol spórolni is kellett, hogy kijöjjön a jó ár, így a vezetékes Ethernet portok csak 100 Mbps-osak, és a WAN aljzattal együtt csak négy van belőlük.

Lényegesen fejlettebb, de persze drágább modell a Tenda AC15. Az AC1900-as kategóriába tartozik, ac-s Wi-Fivel három adatfolyamon 1300 Mbps-os elvi csúcssebességre képes, ehhez n-en még háromszor 200 Mbps-ot tesz hozzá. Itt már gigabitesek az Ethernet portok, de a WAN csatlakozón felül továbbra is csak hármat kapunk belőlük, bár ez a legtöbb háztartásban éppen elegendő is. Került a routerre egy USB 3.0 kapu, amire adattárak vagy nyomtató köthető. A csinos, háromantennás Tenda AC15 vételára 31 000 forint. Routereire a Tenda öt év garanciát vállal.

Egyre jobban terjednek a mindenféle okos megoldások, melyek rendszerint nem azért okosak, mert olyan sokat tudnak, hanem azért, mert okostelefonnal vezérelhetőek. A Conceptronic zenélő villanykörtéje egy érdekes kombinációja két funkciónak. A hagyományos E27 foglalatba tekerhető, 5 wattos LED világítótestbe egy kis Bluetooth hangszórót is rejtettek, aminek 3 watt a teljesítménye. Mindkét rész funkciója, a többszínű világítás és a zene is Bluetooth segítségével vezérelhető Android és iOS operációs rendszerű készülékekkel. Az okos, hangszórós villanykörte ára 12 000 forint.

Szintén a világítás és a zenélés lehetőségét kínálja a Conceptronic Bluetooth lámpája, de ennek van még néhány extrája. Beépített, 1800 mAh-s akkumulátora révén elektromos hálózat nélkül is akár tíz óráig működhet, és mivel nem kell neki vezeték, szinte akárhol használható. Bekapcsolni érintéssel lehet, fényereje viszont nem túl nagy, elsősorban éjjeli fénynek érdemes használni. A hangátvitel Bluetoothszal történik, és a beépített mikrofonnak köszönhetően telefonálásra is használható ez a nagyjából tízezer forintért kapható eszköz.

Monitorok és drónok

Nagyméretű, kedvező árú monitorokkal jelentkezett az AOC. Az I2769VM modell 27 hüvelykes, IPS technológiájú kijelzőpanelének felbontása 1920x1080 pixel. Külsejét elegánsra szabták, fekete kávája felül és oldalt vékony, alul pedig egy vastagabb ezüstszürke sáv keretezi, ezen vannak az érintőgombos vezérlők. Csatlakozóból analóg D-Sub, valamint digitális HDMI és DisplayPort került rá, ezen felül pedig van két 2 wattos hangszórója. Az AOC I2769VM három év garanciával 72 800 forintba kerül.

Szintén 27 hüvelykes és Full HD felbontású, de teljesen más karakterű monitor az AOC G2770PF. Elsősorban a játékosokat célozzák vele, ezért 144 Hz-es frissítési frekvenciára is képes, az AMD által preferált FreeSync technológiát támogatva. Hogy az árát alacsonyan tudják tartani, TN+film technológiás panelt építettek be, de annak legalább villogásmentes a háttérvilágítása. Csatlakozóból D-Sub, DVI, HDMI és DisplayPort a kínálat, ezen felül kapunk még USB portokat és két kis hangszórót is. A talapzatot úgy alakították ki, hogy a monitor nem csak dönthető és emelhető, hanem 90 fokban el is forgatható (pivot). Az AOC G2770PF három év garanciával 104 000 forintot kóstál.

A Syma márkanév jól ismert az egyszerűbb, négy légcsavaros (quadrokopter) drónok világában. Gépei ugyan tudásban meg sem közelítik a DJI szintjét, de árazásuk is sokkal kellemesebb, a drónos videózás alaplépéseit pedig ezekkel a szerkezetekkel is el lehet sajátítani, gyakran nincs is szükség nagyobb befektetésre. A Syma X8C már egy nagyobb jószág, fesztávolsága a rotorvédőkkel 50 centiméter, ebből pedig sejteni lehet, hogy elbír egy kisebb akciókamerát. Egyet adnak is hozzá, 720p maximális felbontással.

A gép szabványos, kétcellás (7,4 voltos) lítium-polimer akkumulátora 2000 mAh-s áramerősséggel bír, ami 7-8 perces repülési időt biztosít. Távirányítója 2,4 GHz-en dolgozik, négycsatornás, a gyártó viszont csak 50 méteres hatótávolságot ad meg nála, elsősorban azért, mert a rögzített képet nem tudja repülés közben átküldeni, így csak szabad szemmel látva vezérelhetjük. A Syma X8W verziónak viszont már van Wi-Fi jeladója, így a kamera képét okostelefonra tudja küldeni valós időben, ez pedig a hatótávolságán is javít. A Syma X8C és X8W is kapható fekete és fehér színben, előbbi 41 500, utóbbi 45 000 forintba kerül.

Notebookok és tabletek

Két hete írtunk a Lenovo játékosoknak szánt, Y notebook termékvonalának bővüléséről. Akkor még csak a 17,3 hüvelykes Y700-at lehetett megvenni, de most itt vannak a népszerűbb 15,6 hüvelykesek is Skylake processzorral. A megjelenítésről az előd Y50-hez hasonlóan most is GeForce GTX 960M grafikus alrendszer gondoskodik, a kijelző pedig 1920x1080 pixeles, IPS paneles és lesz 4K felbontású verzió is. Később várható majd 15,6 hüvelykes méretben AMD APU-val és Radeonnal felszerelt Y700-as, sőt most először 14 hüvelykes modellt is kínál a Lenovo, bár ennek hazai bevezetéséről egyelőre még nem tudunk.

A pillanatnyilag legolcsóbb Y700 15 négymagos Core i5-6300HQ processzorral, 4 GB memóriával, 1 TB-os merevlemezzel és Windows 10 operációs rendszerrel kapható 280 000 forintos áron. A Core i7-6700HQ-val és 2 helyett 4 GB grafikus memóriával ellátott összeállításért már 310 000 forintot kell kifizetni, de jobban járunk a 8 GB rendszermemóriás verzióval, aminek ára 320 000 forint.

Még 2014 végén indította közös akcióját a DIGI és az USAnotebook, aminek most enyhítettek a feltételein. Eddig csak azok a DIGI előfizetők vehettek benne részt, akik e-mail formájában kapták a számlájukat, most viszont már mindenki kihasználhatja az előnyöket, akinek van DIGI ügyfélkapu regisztrációja. A kínálatban pedig akár ötvenezer forintos kedvezmény mellett minden vásárlásnál egy ajándékost is választhatunk, például Logitech vezeték nélküli egeret vagy 16 GB-os Adata UC510 pendrive-ot.

Jelenleg a legkomolyabb kedvezménnyel egy igen fejlett tabletet, a Lenovo ThinkPad Helix első generációját kínálják. Tudását figyelembe véve eredeti, 299 900 forintos ára is elég érdekes volt, a Digi előfizetők viszont 249 900 forintért hazavihetik. Pénzükért 11,6 hüvelykes, Full HD kijelzővel és Core i7-3667U processzorral ellátott masinát kapnak 8 GB memóriával és 256 GB-os SSD-vel. További extrák a mobilinternetes modem, valamint a GPS, ráadásul jár hozzá egy nagyon fejlett dokkoló is billentyűzettel, pöcökegérrel, touchpaddel és 28 wattórás akkumulátorral. A készülékre három év garancia vonatkozik, és Windows 7 vagy 8.1 Pro operációs rendszert telepítettek rá.

rudi

Azóta történt

Előzmények

  • A hardverpiac nem alszik téli álmot

    Hűtéseket, házakat, tápot, adattárolókat, monitorokat és érdekes notebookokat gyűjtöttünk össze.

  • Hardverek a zimankóban

    Új hűtős márkát, monitorokat, okos kütyüket, érdekes notebookokat és sok mást válogattunk össze az aktuális piaci kínálatból.

  • Évkezdés a hardverpiacon

    Újdonságok és akciók mellett a Skylake platform árelemzésével indítjuk idei első piaci összefoglalónkat.

Hirdetés