Nálunk járt a legolcsóbb androidos Sony tévé

A kép minősége mellett arra is kíváncsiak voltunk, mennyit fejlődött az elmúlt fél évben az Android TV rendszer.

Kezelés – Android tv

Az Android TV egy olyan uniformizált platform, amely gyártótól függetlenül mindenhol ugyanúgy néz ki, leszámítva a rendszerbeállításokat. A Sony munkatársai arról tájékoztattak, hogy a frissítések rendszeresen érkeznek hozzá, és az esetleges hibákat folyamatosan javítják.

Sony KDL-43W756C Sony KDL-43W756C
Sony KDL-43W756C [+]

Az a bekapcsolást követő első pillanatban látszik, hogy a fő hangsúlyt az elérhető tartalmakra, alkalmazásokra helyezték. Ezek nagyméretű ikonjai uralják a főmenü grafikus kezelőfelületét. A programokat több csoportba osztották, így például külön szekcióba kerültek a játékok és a kiemelt programok is, emellett kiemelt szerepet kapott egy ajánló box is, amelynél a rendszer a tartalomfogyasztásai szokásainkat figyelembe véve kínál fel különféle videókat vagy tévéműsorokat.

Korábban az ilyen jellegű szolgáltatások nem nagyon váltak be, és ezúttal sem tudunk beszámolni pozitív tapasztalatokról. Lehet, hogy sokkal több időt kell a tévé társaságában eltölteni, de bő egy hét alatt nem nagyon dobott fel semmi olyasmit, ami akár minimális szinten is felkeltette volna az érdeklődésünket Sajnos a személyre szabhatóságra nem helyeztek hangsúlyt, így nincs arra mód, hogy az általunk fontosnak vélt alkalmazásokat a lista elejére pakoljuk, illetve onnan a feleslegeseket eltávolítsuk, ami pedig hasznos lett volna.

Sony KDL-43W756C Sony KDL-43W756C
Sony KDL-43W756C [+]

A hagyományos rendszermenüt teljesen átformálták, ami jó döntés volt. A jelenlegi kialakítás a korábbinál sokkal átláthatóbb, könnyebben kezelhető, mint a Sony régebbi megoldásai, amit valószínűleg azok értékelnek majd a leginkább tudat alatt, akik egyébként idegenül mozognak az elektronikai eszközök világában, és könnyen elvesztik a fonalat egy tradicionális felépítésű, zsúfolt menürendszerben. A készülék hajlamos belassulni, és párszor le is fagyott, ami rendkívül bosszantó volt.

Vezérlőeszközök

A magasabb kategóriás készülékek mellé jár egy második számú, dizájnos, tapipaddal is ellátott kiegészítő távirányító, azonban a W75C sorozat esetében be kell érni a hagyományos távvezérlővel. Ez egy teljesen szimpla, háttérvilágítás nélküli darab, amelyet dúsan meghintettek funkciógombokkal, így a legtöbb fontos szolgáltatás vagy paraméter elérhető innen közvetlenül, és még a médialejátszó kezelőpanelje sem hiányzik róla. Nem túl szép, de a lényeg úgy is az, hogy a fogása kényelmes.


[+]

A tv képes együttműködni az USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, ami szuper lenne, az viszont kár, hogy például ezek a virtuális billentyűzetnél valamiért nem használhatóak, azaz ott a kívánt karaktereket továbbra is a távirányító segítségével kell "megnyomni", ami egy kész kínszenvedés. Viszont az alkalmazásoknál már működnek ezek a perifériák is, emellett Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakoztatható hozzá kontroller, amivel remekül lehet navigálni. Egy ingyenesen letölthető app segítségével a távirányító kiváltható okostelefonnal vagy tablettel is, ami nagyon jól jöhet, ha szövegbevitelre kerül sor, de egyébként a hagyományos, fizikai valójukban is létező eszközök kényelmesebbek, mint az érintőképernyő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés