Hirdetés

NZXT Noctis 450 – szokatlan miditorony

Szerelés

Azzal, hogy elöl a merevlemezek szekciója, alul pedig a táp környéke van vaskos fémlemezekkel elzárva, az NZXT Noctis 450 szerelése kicsit körülményesebb annál, mint ahogy azt méretéből gondolnánk. Azért az ATX alaplapot némi odafigyeléssel be tudtuk tenni, és a processzorhűtőkkel sem lesz gond 180 mm-es magasságig. A ma kapható legnagyobb grafikus kártyák is beférnek anélkül, hogy a merevlemezes panel mélységeiben kellene varázsolnunk. Jól meg kell dolgoznia viszont annak, aki előre vízhűtés-radiátort tervez, persze ez a művelet a nyitottabb házakban sem olyan egyszerű.

A megszokottnál több tuszkolás kellett a tápnak is, amit hátulról lehet a helyére begyömöszölni. A moduláris megoldásokat is érdemes rögtön a felhasználni szánt kábelkötegükkel együtt beügyeskedni, mert a táp a hátsó oldalról is el van takarva, így elég bonyolult a beszerelés után további kötegeket tenni rá, hiszen a vaskos alaplapi 24 eres állandóan útban lesz. Még egy problematikus rész van szerelés kapcsán: a táptakaróra tett, 2,5 hüvelykes SSD-állások – igaz, nem csak a Noctis 450 nyavalyája, hogy beszerelés után már szinte lehetetlen az SSD-re a kábeleket, így ezt még rögzítés előtt ajánlott elvégezni.

Érdekes, egyedi tulajdonsága a háznak, hogy két kisebb nyomtatott áramkört csavaroztak az alaplaptálca fonákjára. A felső a LED-es világításhoz tartozik, ami három részből áll. Közülük az egyik a fenéklemez tuningautókat idéző megvilágítása: a Noctis 450 első és hátsó lábai között mindkét oldalon egy-egy LED-sáv fut végig, ami a fekete verziónál vörös, a fehérnél kék fényt vet a talajra. Mivel a lábak elég magasak, úgy három centiméteresek, kétoldalt látványos fénysáv alakul ki, aminek ráadásul két intenzitási foka van. A másik fényforrás a logó, aminek megvilágítása az alsó fényekhez hasonlóan vörös, a fehér változatnál pedig kék. Nem mellékes, hogy az alsó világításhoz hasonlóan a logó fénye is kikapcsolható a hátsó gombbal. Az alsó csíkok és az NZXT logó mellett a világítás harmadik eleme a ház hátulján lévő, csatlakozós részt megvilágító két, majdnem fehér fényű LED. Ezeknek köszönhetően soha többet nem kell majd a ház mögött a sötétben tapogatóznunk.

A másik áramkör egy automatikus ventilátorszabályzó, ami nyolc ventilátor kiszolgálására képes. Egész pontosan az a feladata, hogy ha ebbe kötjük be a ház ventilátorait, illetve a CPU-hűtő ventilátorát, majd ezt a vezérlőt kötjük az alaplap PWM-szabályzású CPU-hűtő tűsorára, akkor az összes ventilátor az alaplap irányítása szerint fogja változtatni a fordulatszámát, tehát lényegében ez egy ventilátor-szabályzó-elosztó.

Hozzájárul a világítás és a ventilátorszabályzó vezetékezése, de az alaplaptálca mögött nélkülük is elég komoly kábelmennyiség halmozódik fel. Közvetlenül az alaplap vonalában nem valami nagy, 17 mm mély a hely a tálca és az oldalfal között, szerencsére az alaplap előtt, a fő kábelezési gócpontban 32,5 mm-re szélesedik ez a csatorna, de azért valamiféle előre beépített, tépőzáras rögzítők jól jöttek volna ide.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • NZXT

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés