NVIDIA GeForce GTX 1070 – 4K-ra ez is elég

Leteszteltük a második legerősebb Pascal architektúrás NVIDIA GeForce videokártyát.

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G

Az MSI már tizenegy darab GTX 1070-es VGA-t tud felmutatni, ezek közül az egyik legizmosabb az általunk is tesztelt GeForce GTX 1070 Gaming X 8G. Ez a kártya valamivel rövidebb, mint az ASUS megoldása, konkrétan 1 milliméter híján 28 centiméter, de természetesen ez is elkéri a dupla kártyahelyet. Itt is kísérteties az egyezés a névrokon GTX 1080-nal.

Az MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G
Az MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G

Ezt a modellt is a hűtés uralja, méghozzá az MSI GTX 1080-ason is látott Twin Frozr VI megoldása. Vörös és fekete színben pompázik, két hatalmas Torx 2.0 ventilátorral a tetején, oldalt kidudorodó hőcsövekkel, amelyekből összesen öt darab van, egy szintén két részre osztott bordához kapcsolva. Természetesen a LED világítás itt is a szinte kötelező extra, de az RGB színskálát csak az oldalt található emblémán tudjuk felvonultatni. A kopoltyúkat idéző, vörös műanyag kidudorodások csak a nekik megfelelő színben világítanak, azaz kizárólag vörösen tudnak izzani. Arra most is van lehetőség, hogy a világítás ütemét, jellegét testre szabjuk.



Szemből, oldalról és a kimenetek felől Szemből, oldalról és a kimenetek felől Szemből, oldalról és a kimenetek felől
Szemből, oldalról és a kimenetek felől [+]

Itt sem maradt el a leginkább mechanikai védelem és esztétikai megoldás, semmint extra hűtés gyanánt szolgáló hátlapi takarólemez, melyet kivágásokkal, no és persze a céglogó mellett a sárkányos motívummal tarkítottak. A csatlakozók, azaz a kimenetek terén az MSI követte az NVIDIA ajánlását, így a dual-link DVI-D mellett egy HDMI 2.0b és három darab DisplayPort 1.4 trónol, így a GTX 1080-as megoldásukkal szintén egyezik.

A hűtés és a nyomtatott áramkör A hűtés és a nyomtatott áramkör
A hűtés és a nyomtatott áramkör [+]

A nyomtatott áramköri lap itt is fekete, és szintén nagyon letisztult. Az alkatrészek többsége ugyan más, mint az Asus kártyáján, de az elrendezés és a koncepció hasonló. Annyi különbség azért akad, hogy itt meghagyták a 6 és 8 tűs PCIe tápcsatlakozót, amik ráadásul nincsenek süllyesztve, valamint nem találtunk plusz ventilátorcsatlakozót sem.

A Samsung GDDR5 chipek
A Samsung GDDR5 chipek [+]

Az MSI-nek szintén a Samsung szállítja a GDDR5-ös VRAM chipeket, melyek semmiben sem különböznek attól, amit az Asuson láttunk. Tehát ugyanúgy K4G80325FB-HC25 típusjelű, chipenként 1 GB kapacitású modellről van szó, melynek a gyári üzemfeszültsége 1,5 V, és 8000 MHz effektív órajelre hitelesítettek. Ezt az MSI is kihasználta, hiszen a RAM-ok referencia órajelen járnak, ami pontosan 8 GHz. Itt az összes chipet egységesen egy nagy, a fő hűtéstől elkülönülő fémlemez hűti.

A VRM komponensei A VRM komponensei A VRM komponensei
A VRM komponensei [+]

A tápellátást itt az Asustól eltérően 8+2 fázisú megoldás szolgáltatja, aminek a lelke egy UPI Semiconductortól származó, uP9511P típusjelzésű PWM vezérlő. Az SFC induktivitások jó minőséget képviselnek, és a meghajtásuk szintén a DRMOS-hoz, így az Asus megoldásán látotthoz hasonló. Az MSI mérnökeinek azonban az ON Semiconductor NTMFD4C86N példányaira esett a választásuk. A gyártó neve ezúttal is garancia a megfelelő működésre, ha a méretezésnél minden rendben volt. A tápellátó áramkört egy fekete, sok lamellával ellátott, a hűtés többi részétől ezúttal is elkülönülő borda hűti.

Az MSI GeForce GTX 1070 Gaming X videokártyájáról tehát egyértelműen kijelenthető, hogy a GPU és a memóriák tekintetében tér csak el a nagyobb, GTX 1080 Gaming X-től, minden másban hajszálpontosan egyeznek. Ez jó a gyártónak is, hiszen nem kell két eltérő NYÁK-ot tervezni és gyártani, így olcsóbb lehet a VGA. Jó a vásárlóknak is, hiszen a csúcsmodell alapjain nyugszik a kinézett videokártya.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés