Lenovo IdeaCentre A720 All-in-One PC

Külső

A számítógépgyártók egy ideje már nem csak az adott konfiguráció teljesítményével és szolgáltatásaival próbálják becserkészni a vásárlókat, hanem a megjelenésre is nagy hangsúlyt fektetnek. Emlékezzünk csak vissza, hogy 10-15 éve kis túlzással szinte csak a szürke egyendobozok léteztek, amiket sokan legszívesebben az asztal alá rejtettek, hogy ne rondítson bele a lakás összképébe. Hasonló folyamat más eszközök esetében is lezajlott, gondoljunk például a különféle dizájnos klímákra.

Az egyes cégek természetesen próbálnak minél szélesebb vásárlókörnek, és ezzel együtt igénynek megfelelni, minek következtében az utóbbi években egyre tetszetősebb All-in-One asztali számítógépek láttak napvilágot. A piac ezen szegmensére a Lenovo is szemet vetett, aminek egyik kézzelfogható eredménye az IdeaCentre A720 lett.

Az IdeaCentre A720-at kicsomagolva egy tetszetős, világosszürke, "mindentegybe" számítógép bukkant fel előttünk. A különféle főegységek (a tápegységet kivéve) már ennél a gépnél is a talpazatban kaptak helyet, ami fémből készült, és feltehetőleg emiatt is elég súlyos. Erre minden bizonnyal a megfelelő stabilitás miatt volt szükség, hisz egy 27 colos megjelenítőt kell stabilan megtartania.


[+]

A kijelzőt meglehetősen széles szögben állíthatjuk annak megfelelően, hogy éppen mi a legkényelmesebb számunkra. A gyártó hivatalos adatai alapján a dőlésszöget 5 és 90 fok között variálhatjuk. Ezzel akár az asztal síkjával teljesen párhozamosan is lefektethető a tükröződő üveglapos, 27 hüvelykes megjelenítő.


[+]

Az iménti funkcióhoz illően a betekintési szögek nagyon jók. Az IPS panel felbontása 1920x1080, azaz Full HD. Ez már viszonylag nagy pixeltávolságot jelent, amit közelről nézve egyeseknek zavaró lehet, de szerintünk az egészséges 70-80 centiméteres távolságról szemlélve már nincs különösebb gond ezzel. Az előző bekezdésben említett üveglap jelenléte nem véletlen, hisz egy érintőpanelről van szó, és a tükröződő sima felület és az érintőképernyő kéz a kézben járnak.

Említésre méltő még a Dynamic Brightness System, mely automatikusan a környezethez igazítja a monitor fényerejét, ami váltakozó viszonyok között egy jó kényelmi funkciót jelenthet. E mellé sorakozik fel az Eye Distance System, mely azt figyeli, hogy szemünk mennyire van közel a monitorhoz, és jelez, ha ez a távolság már nem megfelelő.


[+]

A kijelző felső részénél egy integrált 720p felbontású webkamerát találhatunk, amivel együtt a LED háttérvilágítású megjelenítő teljes vastagsága mindössze 24,5 milliméter.


[+]

Jobb és bal oldalon lent jó néhány állapotjelző, valamint érintésre aktiválódó gomb húzódik meg. Jobb szélen elsősorban egyszerű LED-eket láthatunk, míg bal oldalon a fényerő, hangerő, kijelzőprofil (amiből három van), valamint a HDMI bemenet aktiválásra szolgáló gombok lapulnak. Tesztünk során feltűnt, hogy utóbbiak meglehetősen lassan térnek észhez, ergo az ujjunk érintésétől még el kell telnie legalább 1 másodpercnek ahhoz, hogy akív állapotba kerüljenek.


[+]

Hátul elsőként egy méretes "lenovo" feliratra figyelhetünk fel, de ennél jóval érdekesebbek a lenti csatlakozók.


[+]

A hátlap bal oldalán egy szeparált mikrofonbemenet és fejhallgató-kimenet nyitja a sort, amit egy USB 3.0 és két USB 2.0 port követ. A másik oldalon a 19 voltos áramforrás csatlakozóját láthatjuk, melyet egy külső 150 wattos tápegység állít elő. Ezt követi egy Realtek vezérlő által meghajtott Gigabit Ethernet port. A hálózati csatlakozást biztosító lehetőségek szerencsére ezzel nem érnek még véget, hisz a gép beépített Wi-Fit is tartalmaz, ami mellől a Bluetooth sem maradt le. A sor végén az alapfelszereltségnek számító Kensington zár nyílást láthatjuk.


[+]

A talp rész bal oldalán húzódik meg a hűtőnyílás, mely mögött jól láthatóan egy rézborda lapul, amit egy USB 3.0 port követ. Ezek után két HDMI aljzatot láthatunk, melyek közül a HDMI-IN feliratú segítségével egyszerű monitorként használhatjuk a gép kijelzőjét. A HDMI-OUT ezzel szemben egy második kijelzőt enged használni, ami lehet akár egy monitor vagy akár TV is. Alapvetően jó ötletnek tartjuk ezt a megoldás, ugyanakkor mi inkább hátra raktuk volna a HDMI aljzatokat, és a helyükre USB-ket tettünk volna. Átellenben a kombó Blu-ray olvasó/DVD-író nyílása terpeszkedik, mely alatt egy szintén kombó kártyaolvasó húzódik meg. Ez az MS/MS Pro/MMC/SD/SDHC/SDXC szabványú egységekkel egyaránt megbirkózik.


[+]

A kis gépház elején a két kis hangszórón túl egyebet nem találhatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés