Gigabyte Aivia Uranium gamer egér: kipróbáltuk

Gigabyte Aivia Uranium

Még a játékosoknak szánt, látványos egerek világában sem mindennapi különlegesség a Gigabyte Aivia Uranium egere, ami nálunk járt egy rövid tesztre. Az eszköz érdekessége – amellett, hogy játékos létére vezeték nélküli – a külső programozó modul. Ez egy kis kijelzővel és néhány gombbal ellátott állomás, ami nem egy, hanem rögtön két USB csatlakozót foglal le. Hozzá alapvetően vezeték nélkül kapcsolódik az egér, de a benne lévő két ceruzaelem méretű akku töltéséhez egy micro USB csatlakozós kábel is kihúzható az elejéből. Ezzel csak tölteni lehet, adatátvitelre nem használható.

Maga az egér hatalmas, formáját jobb kézhez igazították. A nem éppen kicsi Logitech G500s-nél még egy centiméterrel hosszabb (kereken 14 centiméteres), egy picivel szélesebb nála (7,8 cm), és ugyan háta „csak” 4 centiméter magas, de már az eleje is nagyon magasan kezdődik. Súlya is brutális, papíron 170 gramm, de mi mérleggel 181-et mértünk, miközben a G500s telepakolva, vezetéke nélkül nagyjából 150 grammot nyom. Formáját tekintve nagy kézhez méretezték, háta széles, magas, alatta pedig kicsit szűkül a „dereka”, így elsősorban ujjas fogással lehet kényelmes. Burkolatáról hiányoljuk a selymes, „gamer” bevonat, minden része kopogós műanyagból készült.

Természetesen gombokkal is alaposan megrakták, nem kevesebb mint tíz van rajta. Két fő billentyűje elvileg 10 millió klikkelést bír, ennek gyakorlati kipróbálásához hosszú hónapok, sőt talán évek kellenek. A bal gomb külső peremére további két kapcsoló került, illetve még kettő van a jobb hüvelykujj közelében. Az egér hátára két gombot és egy előre-hátra húzható kapcsolót tettek. Játékos szempontból annyira nem fontos, de egyébként hasznos lehet, hogy a görgő oldalra is dönthető.

Alul természetesen az érzékelőé a főszerep, ami duplaszemes (Twin-eye), lézeres szenzor 5600 dpi maximális felbontással, szoftveresen pedig (na, ettől mentse meg a gamert az ég) 6500 dpi-re emelhető. Nem pont középre tették, ennek az elhelyezésnek a megszokása igényelhet egy kis időt. A két ceruzaakku miatt meglehetősen nagy tömeg mellé fölösleges az extra nehezék, a csúszótalpak viszont jó, hogy ilyen nagyok, mert így jobban eloszlik a nyomás, könnyebben siklik az egér. A dobozban egy tartalék készletet is találtunk a talpakból egy törlőkendő társaságában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés