Hardveres majális

Vegyesen

Rendszerint drága mulatság a térhatású fülhallgató. Aki ilyet szeretne, annak sok esetben 30-40 000 forintot ott kell hagynia a boltban, de a kedvező árairól ismert Trust lényegesen olcsóbb alternatívát kínál. A GXT26 játékos, 5.1-es fejhallgatója három év garancia mellett „csupán” 14 920 forintba kerül. Pénzünkért oldalanként négy-négy hangszórót kapunk, ezek hivatottak a térhatás elérésére, a fejpánt vaskos és kényelmes, a 2,2 méteres, USB csatlakozóban végződő vezetéken pedig hangerőszabályzó trónol. Nem olyan sokkal drágább a szögletes formavilágú TT eSports Shock One, viszont itt csak egy-egy 40 milliméteres hangszóró gondoskodik a virtuális DTS térhatásról. A készletben két adag fülpárnát találunk, a tíz lépésben állítható fejpánt váza fémből készült, így minden bizonnyal elég tartós lesz ez a 20 890 forintos headset.

Sokféle USB hubot gyárt a Media-Tech, de találtunk kínálatukban egy különösen érdekes darabot. Alapvetően egy sima, 2.0-s modellről van szó négy csatlakozóval, viszont formáját szokatlanra szabták, elejére pedig egy LCD kijelző, illetve néhány gomb került. Extra funkciója az ébresztővel kiegészített óra, de mutatja a dátumot és az aktuális hőmérsékletet is, miközben ára nem vészes, nagyjából 2500 forint. Akit a külcsín helyett inkább a belbecs érdekel, nézze meg a Logilink szupergyors, USB 3.0-s modelljét. Ezen is négy aljzat található, de támogatja az USB szabvány legújabb, leggyorsabb verzióját, emellett a hubnak saját áramellátása van (5 volton 4 amperes), így merevlemezek meghajtásával is boldogul. Sajnos vételára komoly tudásához mérten magas, nagyjából 12 500 forint.

Többekkel megtörtén már az a kellemetlenség, hogy frissen vásárolt digitális vagy akár analóg tévétunerükről csak otthon derült ki, hogy nem tudja befogni az adások jelét. Ilyenkor lehet drótdarabbal bűvészkedni, vagy a régi tetőantennával juthatunk valamire, de a legbiztosabb egy újat venni. Igaz, hogy a kültéri darabok a legjobbak, hiszen azoknak a legnagyobb a teljesítménye, de nem olyan egyszerű felszerelni, kábelezni őket, mint a kisebb beltérieket, és sok esetben azok is elégségesek a jó vételhez, ráadásul olcsóbbak. A Media-Tech 20 dB-es, saját áramforrással ellátott, aktív erősítős modellje például 5000 forintot kóstál. Aki pedig nem szeretné lakása összképét egy ilyen dobozzal elrontani, válassza a 6000 forintos, képkeretnek álcázott beltéri antennát.

A tavalyi Computexen találkoztunk először a Genius újszerű, gyűrűbe épített egerével. Egy ilyen eszköz elsősorban előadásokon lehet hasznos, vagy más olyan területen, ahol nem férünk hozzá közvetlenül a vezérelni kívánt számítógéphez. Az első modellbe még egy hagyományos, optikai érzékelőt építettek, de az előadásokra kihegyezett Ring Presenter már egy touchpad jellegű érintőmezőt kapott, amihez öt gomb is tartozik. A gyűrűként ujjra húzható apróság mini vevő segítségével vezeték nélküli kapcsolatot létesít, vételára pedig 12 471 forint.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés