Hirdetés

FSP Hydro G – új táp új névvel

Belső

Belül egy ismerős ventilátorral, a Power Logic PLA13525S12M modellel találkoztunk, ezt építik a 1200 wattos FSP Aurum PT-be is. Maximális, 2000-es fordulatszáma és 0,4 amperes motorereje is elég magas, de több mint valószínű, hogy egy tápban ritkán fog csúcsra járni. A ventilátor motorja folyadékos siklócsapágyas, így alacsony fordulaton sem kell komoly morgástól tartanunk.

Nem csak a Hydro G külseje, hanem a belseje is teljesen új. Az FSP nem a korábbi Aurumokban látott, saját vezérlőchipekre építkező, meglehetősen egyszerű kapcsolást használja itt, hanem egy sokkal bonyolultabbat. A leglényegesebb különbség, hogy ez a kapcsolás már DC-DC rendszerű, tehát a 230 (vagy 110) voltos váltakozó áramot előbb 12 voltos egyenárammá alakítja, majd ebből képezi a kisebb feszültségeket PWM áramkörökkel.

A magas hatásfok miatt alig van borda a tápban, de telerakták kiegészítő nyomtatott áramkörökkel. A bemeneti részen, az EMI szűrő környékén külön lapon van az aktív PFC, tovább haladva a két 105 °C-ra hitelesített Nippon Chemi-Con kondenzátor után látható a +5VSB kis nyomtatott áramköre, a hátsó moduláris panellel párhuzamosan állón pedig többek közt a Champion CM6901 PWM vezérlő található.


A túloldalon, két tekerccsel a tövében a 3,3 és 5 voltos feszültség PWM elektronikája látható, a másik kis áramköri lapon pedig többek közt a SITI PS223 monitorozó és a ventilátor szabályozója sorakozik. A kimeneti oldalon Nippon Chemi-Con és Rubycon kondenzátorok állnak szintén 105 °C-os hitelesítéssel, a szilárdelektrolitosak pedig a TEAPO gyártmányai. Elég sok kusza kábel látható a moduláris panel környékén, a forrasztások viszont jó minőségűek. Akit mélyebben érdekelnek az egyes komponensek és a táp belső felépítése, a TechPowerUp tesztjében talál további részleteket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés