Hirdetés

Fractal Design Meshify 2 Compact: egyajtós szekrény ATX lapokhoz

A Fractal Design újdonsága átgondoltabb kialakítással nyúlt vissza egy régi dizájnhoz.

Külső

A Fractal Design még a tavalyi év végén mutatta be E-ATX alaplapokat fogadó Meshify 2 és Meshify 2 XL modelljeit. Ez a ház sok hasznos funkciót rejt, de hatalmas; akik szerették volna ugyanezt ATX változaban megkapni, azoknak az idén februári bemutatóig kellett várniuk, ekkor leplezték le ugyanis a Compact jelzővel illetett kisebb verziót. A Meshify 2 Compact összesen ötféle szín-oldallap kombinációban kerül piacra; szerkesztőségünkbe a bal oldalról enyhén sötétített üveggel borított, fekete színű változat jutott el.


[+]

Az előlap dizájnja ismerős lehet azok számára, akik olvasták a 2018-ban született, Meshify C-ről szóló tesztünket, hisz a Meshify 2 széria tagjai is hasonló stílust követnek. Ide vonatkozó újítás, hogy a rácsos előlapot a zsanéros rögzítésnek hála ki is tudjuk nyitni, nem csak annak teljes eltávolítása után férünk hozzá a mögötte található porszűrőhöz és ventilátorhelyekhez.


[+]

A gépház két oldalának rögzítésének megtervezésénél úgy tűnik, elfogyott a mérnökök fantáziája, az üvegből, illetve acélból készült oldallapok ugyanis nem kaptak zsanérokat, egyszerű kipattintós módszerrel tudjuk őket levenni a helyükről.


[+]

Szerelés során külön örömöt jelentett számunkra, hogy a ház tetejét borító acéllemezt is le lehet pattintani a porszűrők eltávolítása céljából, sőt, az azt tartó, acélból készült konzolt is ki tudjuk csavarozni a helyéről, így könnyebben hozzáférhetünk az alaplap felső részeihez – de erről részletesebben majd később. A ház tetején kapott helyet a csatlakozópanel, ami a bekapcsoló- és reset gomb mellett magában foglal két-két jack és USB Type-A csatlakozót, valamint egy USB 3.1-es Type-C portot is.

[+]

Hátul az alaplapi kivezetés kivágásán, a hátsó ventilátor szellőzőrácsán és a hét darab PCIe bővítőkártyahelyen kívül csak a tápegység hátsó paneljének fenntartott nyílást találjuk, aminél az általunk igen kedvelt, keretes megoldást választották a mérnökök, vagyis a tápot nem közvetlenül a házhoz kell rögzítenünk, hanem egy különálló, kézzel oldható csavarokkal felerősített acélelemhez. Ez a kivitelezés nagyban megkönnyíti a komponens beszerelését, hiszen nem oldalról kell beerőszakolni az ATX formátumú féltéglát, hanem elég hátulról betolni azt, akár már a tápkábelek csatlakoztatása és igényes elvezetése után.


[+]

A külső bemutatásának végére hagytuk a ház alját, ahol mindössze a négy, csúszásgátló tappanccsal ellátott lábat, valamint az elölről kihúzható porszűrőt találjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés