Sokoldalú tablet bomba áron: Alcor Access Q787I

Használat közben

Az Alcor továbbra is a hardverre koncentrál, szoftveres téren semmi extrát nem kapunk az Android 4.2.2-höz. Gyakorlott felhasználók számára ez nem lehet probléma, hiszen ők hamar összeválogatják a Play áruházból kedvenc alkalmazásaikat, a kezdőknek viszont talán jól jönne egy alapcsomag. Bár a kezdőképernyőre nem tették ki, az alkalmazások között megtalálható a tárcsázó és az üzenetküldő is, így a hívásindítás és az SMS-küldés nem lesz olyan bonyolult, mint például a Lenovo IdeaPad A3000-nél.

Telefonálási hangminőség terén átlagos az Alcor tabletje, a középkategóriás okostelefonoknál (Samsung Galaxy S3 Minivel és Sony Xperia L-lel próbáltuk) valamivel gyengébben szól. GPS modulja a teszttelefonoknál lassabban talált a műholdakra, szabadtéren úgy egy-másfél perc kellett neki a pozicionáláshoz. A Wi-Fi hatótávolsága hozta a telefonok szintjét, az n-es routert tízméteres távolságról, két falon keresztül még sikerült elérni, távolabbról már szakadozott a kapcsolat.

Sosem várunk sokat az olcsó – sőt akármilyen – tablet kameráitól, de az Alcor most sajnos alulmúlta még a minimumot is. Az előlapi kamera iszonyatos színeket produkált, és ez firmware-frissítés után sem javult. A hátlapi kamera képe optimális fényviszonyok mellett elfogadható színvilággal működik, de amint túl kevés vagy épp túl sok fényt kapott, minden kifakult, mindehhez pedig borzalmas életlenség társult.


A kijelzővel viszont a lehetőségekhez képest meg voltunk elégedve. Észben kell tartani, hogy a 35 000 forintos árkategóriában vagyunk, ott az 1024x600 pixeles IPS panel nagyszerűnek számít, még úgy is, hogy betekintési szögei és színvilága azért nyilván elmarad egy iPad mini vagy második generációs Nexus 7 mögött. Maximális fényereje rendben van, bár a rajta húzódó érintésérzékeny réteg vonalait halványan, látni lehet.

Jót tett az akkumulátoros üzemidőnek is a firmware-frissítés, ugyanis a nyugalmi élettartam nyolc és fél óráról picivel 11 fölé nőtt, HD videóval öt és fél órára, játékot, Wi-Fit, GPS-t és minden mást maximumra kapcsolva pedig valamivel több mint három órára volt elegendő az energia. Egyórányi töltéssel majdnem 60%-ra sikerült visszatáplálni a teljesen lemerült áramforrást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Alcor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés