A GeForce GTX 970 VGA tesztje

Az ASUS Strix GeForce GTX 970

Ahogy a felvezetőben már elhintettük, a GTX 980-nal ellentétben a kistesó most referencia helyett ASUS köntösben érkezett hozzánk, mégpedig a játékosokat célzó, Strix fantázianévre keresztelt verzióban, mely a DirectCU II hűtést kapta, és némi túlhajtást gyárilag.


[+]

A doboz a szokásos dizájnt örökölte, melyben a driverlemezen és egy nyúlfarknyi leíráson kívül egyéb kiegészítőt nem találtunk.


[+]

A kártya a DirectCU II névre keresztelt dupla légkavarós hűtési koncepciót vonultatja fel, tehát a GPU felületével való direkt érintkezés jelen van, így a hőcsövek és a lapka között kizárólag hővezető paszta található.


[+]

Eddig szinte teljesen egyezik a Strix a korábban bemutatott, simán csak DirectCU névre keresztelt VGA-koncepciókkal, ugyanakkor van egy igen lényeges újítás, ami a ventilátorok vezérlését érinti. A légkavarók 67 °C-ig nem pörögnek fel, ergo addig a pontig a kártya kvázi passzív hűtésűnek tekinthető. Az említett érték fölött aktiválódnak a ventilátorok, melyek 53 °C-nál ismét leállnak, majd a folyamat később kezdődhet elölről.


[+]

A kártya nem túl nagy, leghosszabb pontján nagyjából 28 centiméter. Oldalán a többkártyás SLI kialakításához szükséges érintkezősorok, illetve egyetlen 8 tűs PCIe tápcsatlakozó található.


[+]

A NYÁK szokás szerint matt fekete. A GPU elhelyezése a megszokott módon történt, míg a tápellátás a kártya elejébe, a különféle kimenetek mögé került.

Az ASUS a GM204-es GPU órajeléhez hozzányúlt kissé, így az alapot egy enyhe tuning keretein belül 1114 MHz-re emelték fel, míg a turbó vége 1253 MHz lett.

A memóriákat ebben az esetben is a Samsung szállítja. A 4 gigabites, K4G41325FC-HC28 típusjelölésű egységek a gyári specifikációk alapján 7000 MHz-re képesek, és pontosan ennek megfelelően is vannak beállítva, ami épp megfelel az NVIDIA referencia értékének.


[+]

A tápellátás hat fázisból áll, amit az ASUS Digi+ chipje vezérel.

A hátlap eltér az NVIDIA megoldásán látottaktól, így elsőként egy DVI-D és egy DVI-I portba botolhatunk, melyeket egy HDMI 2.0, illetve egy DisplayPort 1.2 csatoló követ. A HDMI 2.0 segítségével a legnagyobb felbontás 5120x3200 képpontnál tetőzhet 60 hertzes frissítés mellett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés