Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztank

    csendes tag

    válasz tlac #7448 üzenetére

    Körülbelül egy hónapja van egy ZTE Blade-em, meg vagyok vele elégedve, de lenne pár kérdésem.

    A moldáviai 2.3.5-ösben van magyar nyelv is? Én most CM 7.1.0-át használok clockworkmod recoveryvel, de pár helyen olvastam, hogy elég jóra sikerült a gyári 2.3.5-ös verzió és lehet adnék neki egy esélyt, feltéve ha magyar nyelv benne.

    Más. A gyári felosztás szerint 160 mega hely jut a telepítendő programoknak. Ez nekem eléggé kezd sűrűn tele lenni, ami miatt frissítéseket és új programokat nem tudok felpakolni. Feltettem az app2sd programot, mondván az SD-re tudja mozgatni, de láthatóan nem mindent mozgat és valahogy sok marad a belső részen, annak ellenére, hogy a nagy része már az SD-ről fut. Erre milyen megoldások vannak? Nem tud olyat a rendszer, hogy a belső memóriát hagyja és csak az SD-t használja programtelepítésre? Mert a CM-ben van ilyen, beállítottam, de ugyanúgy fogy a belső memória. Láttam olyat is, hogy a 512 MB belső memória felosztásán változtatnak és a rendszeréből leszednek pár megát és az adathoz pattintják (talán 302 megára növelték úgy a data részt). Ez mennyire necces és esetleg visszafordítható folyamat? Hogyan lehet a CM vagy clockworkmod alól a moldáviai rendszert felpakolni? Mert a leírások alapján a gyári rendszerből lehet a frissítés menüvel frissíteni, de ilyen menü a CM alatt nincs.

    Ami miatt gondolkozom a gyárin, hogy csinált egy olyat pár napja a rendszer, hogy angol nyelvűre volt a rendszer beállítva alapból, de valami oknál fogva a programok nem indultak és a rendszer visszaváltott magyarra. Előtte a CM-be beépített ADW Launcher helyett kipróbáltam a ADW Launcher EX-et (0.10 USD-s akcióban megvettem), amiben aztán nem jelent meg az összes program. Utána visszaváltottam ADW Launcherre, ahol szintén nem jelent meg, majd kikapcsoltam-bekapcsoltam a telefonom, amikor is a programok megjelentek, de pár úgy csinált, mintha először futtatnám, valamint a rendszer magyar lett. Ezt nem teljesen értettem. Tippelem valami valahol megsérült, de nem írt semmit olyat a készülék, hogy ilyen történt volna.

  • tlac

    nagyúr

    válasz tlac #7448 üzenetére

    még szerintem nem állt be rendesen az aksi kijelzése, de eddig úgy tűnik, hogy a készenléti állapot + wifit lazán bírja a hivatalos moldovai rom, anélkül, hogy gyorsan lemerülne a telefon
    egy este alatt 2% csökkent, lehet túl jó?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák