Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TRob1

    veterán

    válasz M0RGI #255 üzenetére

    Az nagyon nem a gyári.
    Itt egyedül az a lényeg, hogy minden kiosztásra felmegy, még a legkisebb system (rendszer) partíciójúra is. A gyárinak jóval nagyobb a rendszerpartíciója (feleslegesen), és nagyon kis méretű a data része (ahová az appokat pakolod), ezért is szoktunk átpartícionálni.

    Az ajánlott az egyénfüggő: én mindig a 136/2/302-t ajánlom pl., mert ha egyszer esetleg nem a zsoca féle romot akarja vki feltenni, előfordul hogy nem fér rá (ugyanis zsoca kicsit szokott gyomlálni, azért fér el a legkisebb, 128-as kiosztáson is) Amerika kapitány meg mindig a 128-hoz ragaszkodik :D

    És ezért is relatív, hogy mi az ajánlott, hiszen ha a legkisebbre is felmegy (128), akkor ugye bármelyik másikra is. És én azt mondom, hogy az a 8Mega fontosabb a rendszernek, mint a data-nak, mert nem azon a 8 megán fog múlni (310 vagy 302), hogy mennyi appot installálsz, de a rendszer az múlhat azon a 8 megán (128 vagy 136) ;)

    [ Szerkesztve ]

    ¤ R'n'R ¤

  • kelzsoca

    félisten

    válasz M0RGI #255 üzenetére

    Más az hogy mikre lehet felrakni, meg az, hogy mire ajánlott, nem?
    Én azt kérdeztem mire ajánlott és válaszul ezt a kiosztást kaptam.

    Azok a romok amik tőlem kerülnek ki, bármilyen gen2-es készülékre felrakhatóak, remélem így már érthető.
    A 128_2_310-es kiosztás ajánlott, ha maximum data területre vágysz.

    A köztes megoldás a 136mb-os system, és aki biztosra megy az meg a 160mb-os systemmel szerelt csomaggal partícionál.

    Az átpartícionálás csak egy lehetőség, nem kötelező, mindenkinek magának kell tudnia, szüksége van -e rá.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

Új hozzászólás Aktív témák