Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Nézegetem én is a Blade-et, mert tényleg nagyon jó áron van.
    Ez a Ram dolog eléggé úgy tűnik, hogy korlátozva van, de vannak már főzött romok, elég valószínű, hogy azok megoldják a problémát.

    Nekem videók alapján elég meggyőző a készülék. Tökéletes rajta az Angry Birds, a Raging Thunder 2 és az asphalt 5 (kb 6. percnél a videóban) is több mint játszható! Ezek azért elég erőforrás igényes játékok szóval a menübe való kisebb akadások csakis rom problémák lehetnek (amit megold egy custom) vagy egyszerűen nincs megfelelően beállítva a telefon.
    Valaki írta, hogy túl nagy a kijelző felbontása a procihoz. Szerintem nem az, és ez is egy nagyon jó tulajdonsága, mert így elindulnak a HD felbontású játékok is.

    Kérdésem lenne a tulajokkal szemben, hogy:
    -divx-et, avi-t hogyan játssza le(elvileg nem kéne akadnia)
    -GPS könnyen talál jelet?
    -valamint az előbb említett játékokat kipróbálnátok ezzel a T-s verzióval hogy hogyan mennek? Esetleg videót is tudnátok róla csinálni? Meg megnéznétek mondjuk ilyeneket hogy Assasins creed, N.O.V.A., meg ilyen jó gameloft-os játékokat, amik gyilkolják a procit?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Akiknél már ott van a T-s magyar ZTE Blade és járatos android terén az megnézne nekem pár dolgot?

    Játékok hogy futnak?
    Raging Thunder 2, Asphalt 5, N.O.V.A., meg ilyen jó gameloft-os játékokat, amik gyilkolják a procit?

    Esetleg saját video róluk?

    orrlyuk:
    "Gps és wifi antennák is gyengébbek az átlagnál, de semmi komoly."
    Ez pontosan mit is jelent? Inkább a gps érdekelne. Pontatlan? Vagy lassan talál jelet?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!

    Valaki tegyen már a magyar, T-mobile-os ZTE Blade-en futtatott Quick System Info-ról egy fotót, hogy össze lehessen vetni ezzel:
    [link]
    Csak a tisztán látás kedvéért! Hogy véglegesen le lehessen zárni ezt a témát! Bár úgy tűnik egyébként ez nagyon nem tűnik 512-nek...

    Egyébként ez elég szemétség a T-től, hogy fele annyi lesz a Ram-unk, ami azért tud kellemetlenségeket okozni, ha már van jó pár program a telón...

    Egyébként RAM, ROM
    Mindkettő egy flash memórián van a telefonba. Tehát van egy flash memória benne, annak az egyik részét ROM-ként, másik részét RAM-ként látja a telefon.
    A ROM az ugye a nem felejtő memória, ezen vannak azok az adatok, fájlok, amiknek kikapcsolás után is meg kell maradniuk. Tehát maga az OS, az Android rendszer (ezért is hívják a ROM-okat ROM-oknak, de sztem tévesen!) valamint a Cache file-ok, és telepített program file-ok. Ugye egy adott OS/ROM(értsd a helytelen formában!) mérete adott. Az ezen felüli rész szolgál belső memóriaként, amin a a Cache file-ok, és telepített program file-ok helyezkednek el. Ezért van az hogy ha kinyomláljuk a ROM-ból a felesleges programokat, és így kevesebb lesz az adott OS/ROM mérete, akkor több szabad helyet fog látni a telefon belső memóriaként.
    A RAM pedig a programok futás közbeni adatigényét szolgálja ki. Kikapcsolás után kiürül. Értelemszerűen ennek teljes mérete nem fog növekedni, ha kinyomlálunk az adott rom-ból, os-ből minden felesleges szart. Azonban minél kevesebb feleslegesen program van telepítve, annál több lesz a teljes fennálló szabad memóriánk!
    Tehát összességében, ha ebbe 256 MB RAM van, akkor ezt az újabb ROM-ok nem fogják megemelni, maximum az ebből rendelkezésre álló szabad területet!

    Mindent összevetve amúgy ez még így is 256 RAM-al, és ha TFT-el is, de nagyon jó vétel, pláne hogyha AMOLED, vagy OLED!
    Hogy miért?

    -Azért mert azt ne vegyük már figyelmen kívül, hogy egy 3D gyorsítóval is ellátott proci van benne, és ez a proci van pl a Legend-be is. Ezzel a proci, 3D gyorsító párossal én úgy gondolom, és videok alapján is minden el fog futni! Minden navi akadás mentesen, és még a nagyobb játékok is messze tűrhetően!

    -Azért mert a RAM, a nagyobb RAM inkább a multitasking érzést javítja! Tehát több rammal nem záródnak be olyan hamar a programok, esetleg böngészőből kilépve, és telefonálva egyet, majd visszalépve a böngészőbe nem záródnak be az éppen nézett oldalak, mert lesz helyük a ram-ban maradni. De ezen kívül több pluszt szerintem az 512 ram nem ad! Még talán annyit, hogy gyorsabban nyílnak meg a programok, mert van helyük a ram-ban maradni. De pl egy CPU intenzív játéknál nem sok zavart fog okozni a kisebb ram!

    -Azért, mert azt sem kell elfelejteni, hogy erre van érvényesíthető(!) garanciánk! Ami azért valljuk be, hogy nagyon nem utolsó szempont, a mai műszaki cikkek tekintetében!

    -Azért, mert emellett ott áll a csere lehetősége is! Biztos vagyok benne, hogy lesz olyan, aki esetleg beáldozná a többlet ramját, a garanciáért cserébe!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #580 üzenetére

    RAM-hoz lemaradt, hogy a RAM nemcsak a programok futásközbeni adatigényét szolgálja ki, hanem minden eszköz, ami a telefonban van ebből csíp le! Ezért lesz a 256-ból mindössze 160!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Androidban jártas felhasználóktól kérdezném, hogy melyik 2.1-es custom rom-ot ajánlanák?
    Vagy van egyáltalán még most custom rom-nak értelme? Gyorsul vele a telefon?
    Mert ha nem, akkor lehet maradok az alapnál, mert nekem Dalvik-al együtt ugyan szűkösen, de elég lesz a belső memória, swap támogatás gondolom még nincs..Root jogot meg meg lehet másképp is oldani gondolom.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    FONTOS! KÉREM OLVASSÁTOK VÉGIG!
    Magyar T-mobile-os ZTE Blade tulajok!
    Ma megkaptam a blad-emet, és pixel hibás volt. El vittem egy T pontba és nagy nehezen kicserélték (kb. mintha a srác fogát húzták volna olyan volt...). A boltba jó nagy fényű világításban jónak tűnt a cseretelefon kijelzője, nem volt hibás. Erre meg hazaérek, megnézem, és még több pixel hiba van rajta, mint azon amit beadtam...Ugye itthon azért láttam, mert itt nincs olyan nagy világításunk, szinte sötét van; és rájöttem hogy jól csak sötétbe lehet látni.
    Tehát most még mindig egy pixel hibás darab van nálam...Amúgy elég érdekes volt, hogy amikor a srác kihozta akkor már ki volt bontva, szal nem tudom...Most vagy egy már visszahozottat adott ide nekem az a @@@; vagy kijött egy komplett sor kijelző hibásan, vagy én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy a 100-ból 1-et megint kifogtam!
    Na mind1 a lényeg amit kérni szeretnék, hogy sötétben közelről vizsgáljátok már meg ezt a szép TFT (!) kijelzőt, hogy nem e láttok rajta pixel hibákat! Nekem mindkettőn a kijelző alján, a gombok közelében van/volt pár!
    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Kiemelés eltüntetve

    [ Módosította: philoxenia ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #747 üzenetére

    Az kimaradt, hogy persze fekete alapon látszik a legjobban, ezért pl az üzenetkezelőbe nézzétek légy szíves! Köszönöm!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz ronaldo #964 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van!
    Engem is nagyon idegesít a pixel hiba, és a színátmenetes hiba is, mert ugye az is hiba!!
    3. Blade-em a mostani. Az 1. a webshop-ból volt, pixelhibásan, 2. arénából pixel és színátmenetes hibával, 3. budafoki útról, sajnos ismét pixelhibásan, és 5 mm-es hibával(de az nem biztos, hogy hiba, vége felé részletezem).
    Ma amikor a 3.-at kaptam rábíztam a szervizesre, hogy nézze meg a csere készüléket is sötétben. Megnézte, azt mondta nincs rajta hiba. Hittem neki. Sajnos tévedett, itthon megnéztem van rajta vagy 4-5, de lehet hogy több pixel és subpixel hiba! Gondolom csak azt a területet nézte, ahol a másikon is volt, mert ott most nincs.
    A színátmenetes hibára meg jó hogy felhívtad a figyelmet, mert az is tényleg hiba! Ezért volt nekem annyira fura ez a kijelző.

    A mostani Blade-em pixelhibáit csak egészen közelről (5 cm-en belülről) lehet észlelni, de akkor is zavaró. Ha másnak van tökéletesen pixelhiba mentes hibátlan kijelzővel szerelt Blade-je, akkor én is olyat akarok! Nem érdekel, hogy a 10. telefon lesz olyan, akkor sem tűröm el, hogy 36k-t kiadtam egy hibás telefonért...Nem is beszélve arról, hogy ha majd tovább akarom adni, akkor annyival kevesebbet is fog érni!

    Egyébként, akinek hibátlan a kijelzője az tényleg tüzetesen megnézte? Sötétben fekete háttérrel? Nézzétek már meg közelről (5 cm-en belülről) ezzel a programmal is, a fekete színnel legyetek szívesek!
    Valamint színátmenetes hibátok biztos nincs? Ezt az energiaellátás widget-en (minialkalmazáson) lehet látni, hogy egy kékes félkör megjelenik rajta!
    5 mm-es hibát sem láttok?
    Valamint, ha ezen teszteken is átment a kijelzőtök, akkor leírnátok, hogy pontosan melyik üzletbe vettétek? Mert akkor célszerű lenne oda mennünk nekünk is hibátlanért.

    Amúgy 5 mm-enként (szabályos elrendezésben) lévő szerinted hibás pixelek sztem nem biztos, hogy azok. Nem lehet, hogy azok a kapcitív technológia miatt vannak? Bár a Pulse-omon nem igen voltak ilyenek..

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #1018 üzenetére

    Ezeket most találtam! A két legjobb LCD tesztelő program!
    Ezekkel próbáljátok!
    Marketből elérhetők!
    [link]
    [link]

    A színátmenetes hiba a widgetnél közelebbről halványabban nekem is látszik(most néztem). Akinek hibátlan annál közelről sem látszik?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Ti akkora szánalmasok és tudatlanok vagytok, hogy az már fáj! (Már tisztelet a kivételnek, de ez már kellett.)
    Akik RAM-ként emlegetik az internal storage-et (stb.) azok ne oktassanak már ki engem/minket a pixelhibákról!
    Én tudom mi az a pixelhiba, nem a kb 5 mm-enkénti szabályosan megjelenő pontokat hiszem annak, hanem például egy kéken, vagy zölden, vagy pirosan világító vagy épp mindhárom komponenst tartalmazó fehéren világító pixelt!

    Egyébként most már biztos vagyok benne, hogy egy komplett sor jött ki kijelző hibásan, ugyanis akinek kicsit sem tűnik fel egy olyan hiba, hogy a szürke szín kékként jelenik meg az nem igazán tudja mit kell keresnie, ezért biztos vagyok benne hogy az övé is hibás...csak nem látja!

    Azonban én továbbra is azt mondom (minimálisan látható beragadt pixelekkel, és nagyon picit látható kékes szürkékkel), hogy még így is jó vétel volt ( nekem 6000-be volt), de ha vártam volna kicsit, akkor ma már nem biztos, hogy megveszem; ugyanis ez így nem minőség!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz sagesz93 #1073 üzenetére

    Persze, meg vagyok vele elégedve! Pulse után így is olyan, mint egy álom:)
    Angry Birds úgy megy rajta, mint egy iPhone-on, és ugye mint tudjuk itt android-on szebb is!
    Szép, vékony és masszív a készülék, és nagyon "hajaz" a desire, legend, nexus one hármasra, amik szerintem a legszebb készülékek....így ez is nagyon tetszik.
    Pulse topicba írtam róla, nézd meg!
    Kijelzőt meg végül is azért tényleg közelről kell nézni, de azért a hiba az hiba (és engem zavar a tudat, hogy ott van) és így nem fogom annyiba hagyni, max fél év múlva legariztatom.

    Pocok256
    Persze hogy nem jobb a Pulse-nál!:) Csak azt akartam kifejezni, hogy vártam volna még 1-2 hónapot a cserével. Csak akkor meg nem ment volna el a Pulse 30-ért...
    Az ajánlatod lehet megfontolom..:)

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz devast #1089 üzenetére

    Ennyi!
    Ezen a képen lehet a legjobban látni!
    Legyetek szívesek ezzel teszteljétek már tényleg.
    Döbbenet ez a kijelző! És az a durva, hogy ez eddig a legjobb, ami a kezembe volt eddig!

    Ha valaki pixelhibát tesztelt és nem talált, nézze már meg nekünk ezt a gradiens tesztet is, hogy végre eldöntsük, hogy van-e egyáltalán hibátlan kijelző?

    Csak annyit csináljatok már, hogy megnézitek a pixelhibákat (már az annyira nem is érdekel engem se), után meg ezt a gradiens tesztet! És így mindkettőt nézve van-e egyáltalán hibátlan?

    Ha ezt végre kiderítjük, akkor utána nem fog menni ez a téma, csak tényleg jó lenne tudni, hogy van e egyáltalán pixelhiba mentes, és gradiens hiba mentes!

    Jah és aki mindkét hibától mentes készülékhez jutott az mondja már meg legyen szíves, hogy hol jutott hozzá, mert mi azzal nem vagyunk előrébb, hogy "megnéztem, röhögtek rajtam, jó".

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Joe33 #1095 üzenetére

    Jól teszed, hogy kiszállsz..
    És ha olvasnál is kicsit, nem csak irogatnál, akkor kézzel fogható infót találnál arról, hogy a mi Blade-ünkbe 256 MB ram, az Orange Sanfran-ba meg 512 van! A kijelző meg egyértelmű, hogy TFT, mivel világít a fekete is. De te csak higgy bármit, nem baj hogy itt van előttem a készülék, és úgy mondom ezeket!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Szerintem egyelőre ne kísérletezzetek a rom-okkal, mert a custom rom-ok eddig nagyrészt a Sanfran-ra készültek, ami tudjuk hogy hw-ileg kicsit különbözik. Kicsit csoda sztem az is, hogy egyáltalán a 2.1-es romok mennek...
    A2SD se annyira nagy hiány, mert 170 mb-on már el lehet férni.

    Akiket zavar a szürke árnyalatok kéken való megjelenése, gradiens hiba az írjon már nekem egy pü-t, hogy ki tudjuk deríteni, hogy honnan kéne hibátlan kijelzős blade-t beszerezni!
    Valamint, akinek hibátlan a kijelzője, azaz a szürke widgetnél egyáltalán nincs kék félkör, és a gallery-be se, valamint ebbe a képbe se talál kék csíkokat az ne tartsa már magába hogy hol vette kérem! Köszönöm!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Chiller #1133 üzenetére

    Valóban?
    Akkor azt mivel magyaráznád, hogy a Pulse 65k színnel nem csinálta ezt??
    És nem arról van szó, hogy most Úr Isten az egyik szürke widget-et rosszul jeleníti meg a szürke egyes árnyalatait, hanem arról, hogy bárhol rosszul jeleníti meg szürke egyes árnyalatait! Kezdj el böngészni vele és meglátod milyen! Nézd meg pl. a PH fórum oldalát a Blade-en! Na az nem egészen barna, hanem ilyen zöldes! Főleg scroll-ozásnál látszik, mert ilyenkor egy alsó sávban valósabb színek vannak! És ugyanez látszik a Gallery-ben is, meg akkor is, ha kiteszel egy valamire való háttérképet! Angry Birds-be is látni...
    Meg alapból ilyen kissé zöldes az egész kijelző..ez mondjuk lehet hogy sajátosság(és ezt meg lehet ugyan szokni), de ilyet, ilyet, és ilyet azért nagyon nem!!!
    Ez nagyon durva..könyörgöm ez eléggé olyan, mint egy 256 db színt megjelenítő kijelző, nem mint ami 256 ezret!
    És nem azzal van a baj, hogy a színátmenet nem folyamatos, mert az normális dolog, hogy azon a kijelzőn, ami kevesebb színárnyalatot tud megjeleníteni, mint pl egy PC monitor a fekete egyes árnyalatai között nagyobb ugrások vannak, tehát nem folyik össze teljes mértékben a fehértől feketéig tartó átmenet, mint egy PC-s monitoron; hanem az nagyon nagy baj, hogy a szürke egyes árnyalatait kékként jeleníti meg!
    További probléma, amiből is egyértelműen következik, hogy ez hibajelenség, hogy nem mindenkinél ugyanolyan mértékben jelentkezik!
    De mind1 ti tudjátok, nem nekem fog kevesebbet érni a Blade-em e miatt majd amikor el akarom adni a jövőben, mert én biztos hogy utána fogok járni ennek a dolognak.

    cellpeti
    Gradiens hiba jelentkezik?
    Ha nem, akkor hol vetted?

    És a további hitetlenkedőknek:
    Megnéztem egy Samsung s5230-on is a gradiens tesztet, és baromira nem olyan, mint az enyémen. Egyszerűen az elmélet jelentkezik. Kevesebb színt tud, így nem olyan folyamatos az átmenet, de nincsenek benne kék csíkok!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #1173 üzenetére

    Ezt nyisd meg a mobilod böngészőjében! Ha lesz benne kék csík, akkor megbukott a teszten a te kijelződ is!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #1183 üzenetére

    Örülök neki!
    De áruld már légy szíves, hogy hol vetted?
    Esetleg egy képet nem tudsz róla csinálni? Már nem hiszek csak a saját szememnek:)

    (#1186) cellpeti:
    most ezt légy szíves ne vicceskedjük már el! Most szürkék a szürkék vagy nem?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #1190 üzenetére

    Letöltenéd akkor innen?
    Letöltöd, ráteszed a telóra, és úgy már tudsz zoom-olni!
    Megnéznéd úgy is?

    Amúgy ez nagyon jó hír nekem, köszönöm! Így van remény, hogy lesz jó készülékem!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Tomcy7 #1194 üzenetére

    Már rég nem az 5 cm-ről látható pixelhibákon ugrálok, bár azon is lehetne!
    Sokkal jobban zavar már az, hogy a kijelző megbukik a gradiens teszten! És nem csak a tesztben mutatkozik ez, hanem a napi használatban is!
    Ugyanezt tudom neked is mondani! Csak nézd meg a ph fórumot böngészőbe!
    Engem ez zavar, pont. Én nem 20k-ért, hanem 36k-ért vettem, és igenis elvárható még egy 20ezrestől is, hogy hibátlan legyen pl a kijelzője! Nem azt mondom, hogy nehogy legyen a hátulján egy pici folt, vagy elszíneződés, ez azért másabb dolog annál...

    nbalus2k:
    Téged lehet nem zavar, de mást igen, és hidd el egy idő után lehet téged is fog! De mind1, ha cellpetinek jó a kijelzője, akkor biztos, hogy nem a kijelző sajátossága! Bár ez idáig se nagyon kérdés szerintem..

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz devast #1205 üzenetére

    Ez tényleg durva! De nálam nem ennyire szembetűnő, de mindenképp más, mint a monitoromon.
    Amugy kezdek én is a felé hajlani, hogy jelenleg nincs hibátlan kijelzős blade...
    Honnan fogod tudni, hogy mikor jön új szállítmány?

    Amugy én még bízok cellpeti telefonjába, hátha az jó, és akkor van remény...

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz volvoguy #1223 üzenetére

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz devast #1343 üzenetére

    Ez szerintem leginkább fényerő probléma..De ezt én nem nagyon vélném hibának! Ez egyszerűen ilyen, ez biztosan nem egy samu panel!

    Viszont! Az már baromi nagy hiba hogy látszik, hogy a Blade-en aminek fehérnek kéne lennie az zöld! Szerintem is valószínűleg az a gond, hogy ezek a kijelzők egyszerűen nincsenek bekalibrálva...

    Mindenkinek:
    És az is nagyon nagy hiba, hogy a szürke egyes árnyalatai kékek!

    És ezek nagyon zavaró dolgok, mert ha kiteszel egy kékes háttérképet, akkor látod, hogy foltokban szürke részek vannak, amik nem illenek oda, ráadásul az előző telefonodon sem úgy néz ki úgy hogy az még kevesebb színt is tud megjeleníteni!
    Vagy ha elkedzessz böngészni, és a barna nem barna, meg stb, stb..

    Ajánlom a PH fórum kis használatát a Blade-en, és majd rájöttök!

    #1301) orrlyuk:
    Ezeken a képeken meg annyira szembetűnő a hiba, hogy az már fáj, hogy ezt nem látja a tulajdonosa! Tessék megnagyítani a képeket, és figyelni a szürkéket, kékeket!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz wlf #1442 üzenetére

    Hello!
    Ezt a tesztet megnéznéd nekem a BV rommal?
    Itt sem jelentkezik kék csík a szürkék között?
    Valamint az eredeti rom-ba láttál ilyen szürke-kék felcserélés hibákat?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Valaki már feltöltötte az eredeti flash-elhető romot.
    Abba a recoveryy terület az a gyári, vagy a clockwork?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz devast #1490 üzenetére

    Konkrétan erről van szó: ZTE_Blade-_-TM_P729TV1.0.0B02-_-Hungarian_T-Mobile.zip
    És abba a postba, ahol linkelve volt ott azt írta az illető(nem tudom már ki volt az), hogy flash-elhető.
    Te töltötted fel?
    Amúgy nekem jónak tűnik a szerkezete, meg ismerős is...

    Egyébként vissza fogod vinni a telefonod a gradient hiba miatt, így hogy már állítólag van hibátlan?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Echoo #1501 üzenetére

    recovery-ből flashelted ugye?
    Megnéznéd, hogy az eredeti recovery-t is visszaállította rendesen?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz V.Stryker #1615 üzenetére

    Gond csak az, hogy nem ugyanolyan mértékben jelentkezik mindenkinél! Tehát baromira nem szoftveres hiba, mert akkor mindenkinél ugyanolyan mértékű lenne!
    Nézd meg ezt! Nálam sokkal halványabb, de az is zavar!

    Kombat:
    Lehet hogy arra a képhibára gondolt, amik a legtöbb custom 2.1-el jönnek elő. Azok mások, azok tényleges szoftveres hibák, a custom 2.1-ek szoftveres hibái. Illetve nem is hibák azok, csak ugye azok a rom-ok a sanfran-hoz készültek, amibe amoled van, és ugye ahhoz más kernel kell!
    De ne legyen igazam! Ha kipróbálnád esetleg, akkor többet tudnánk! Nekem sajnos most nincs időm ezzel foglalkozni, meg amíg nincs a kezembe egy hibátlan verzió addig nem is akarom megbolygatni....sokat segítenél, hogy ha megnéznéd! De szerintem csekély esélye van, sőt egész biztos vagyok benne, hogy nem javul meg a szürke-kék felcserélése, hisz ez nem szoftos hiba, sajnos...Én örülnék a legjobban annak, ha szoftos hiba lenne...

    Gunter01:
    Esetleg te is megnézhetnéd nekünk a gradient tesztet, vagy egyszerűen leírnád, hogy pontosan melyik hibára gondoltál. Köszi

    Igen! És most én kérnék meg mindenkit, hogy mostantól csakis az szóljon a pixel, szubpixel és gradient (szürke és kék bizonyos árnyalatiank felcserélése) hibákhoz, akiket ez zavar és meg szeretné oldani (bár nem hiszem, hogy mi egyszerű felhasználóként meg tudnánk oldani), vagy hibátlan Blade-et szeretne! A többi véleményre nem vagyok kíváncsi, és követhetetlen is lesz a sok feleslegtől a topic! Akik szerint meg ez nem a Blade-hez tartozik, akkor gondolkozzon el azon, hogy mennyire tartozik a Blade-hez a pl.: az iPhone 3G eltúlzott ára, meg sorolhatnám!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz djozsi #1620 üzenetére

    Neked egyáltalán van már ilyen telefonod, ahhoz képest hogy állandóan itt pörögsz, és mindenhez hozzáteszel valamit?
    Baromira nem kell mindenhez hozzátenni valamit! Ha valami a telefonhoz kapcsolódik ,de nem érdekel, akkor csak félig meddig elolvasod, és elugrassz felette kész! Ha mégis úgy érzed, hogy fontos számodra, akkor figyelmesen végigolvasod még egyszer! De akkor sem kell mindenhez hozzátenni valamit! Annyira....na mind1...inkább nem írom!

    A kijelző probléma nagyon is a telefonhoz tartozó téma, szemben az olyan hozzászólásokkal, hogy hú milyen ügyes voltál feltettél a 2 napos telefonodra egy beta állapotú custom rom-ot! Nagyon gratulálok! Majd ha meg jönnek a sírások, hogy ha beszarik az összes a beta állapotú, és ráadásul nem is a mi blade-ünkre készített custom rom-tól az összes telefon, hogy most mi csináljak, elromlott, szar az egész android!
    Az ilyen hozzászólások teszik teljesen átláthatatlanná az egész topic-ot! Meg neked is minek mindenbe beleütnöd az orrot? Inkább menj és foglald el magad, dolgozz, vagy valami, ne egész nap a gép előtt ülj, csinálj valami hasznosat!

    Egyszerűen már sírok, amikor látom, hogy két óra alatt több száz hozzászólás érkezett és a 90 %-a olyan szintű, hogy van e a headset-en felvevő gomb, meg úristen nem ébresztett, szar az android, meg mitttomén. Annyira lesüt, hogy durván nem tudjátok, hogy mit csináltok, vagy miért kell nektek az a root, meg a custom rom csak legyen, mert attól biztos jobb lesz a telefon!

    Én elárulom, hogy elég valószínű, hogy nem is fogok egy jó darabik custom 2.1-et feltenni, mert elég jóra sikeredett ez a gyári rom is! Sőőt egyszerűen príma! Nincs értelme custom rom-ot még feltenni! Be kell kapcsolni a hardveres gyorsítást, meg oda kell figyelni a telefonra, és bőven nyújtja azt amit a mostani custom-ok! 170 MB belső memórián meg el lehet férni! Az egyetlen dolog, amiért majd meggondolom a custom rom-ot az a swap lesz!

    Arról nem is beszélve egyes emberek nagyon "write only"-ban vannak, gyakorlatilag nem olvasnak semmit, csak írnak. Többször láttam olyat, hogy két hsz-el feljebb volt a válasz, de megkérdezte!

    És ezeket úgy írom, hogy az elejétől kezdve olvasom a topic-ot!

    Persze akinek nem inge ne vegye magára!

    A félkövérről meg annyit, hogy ez semelyik topic-ban nem volt baj eddig! Sokan szoktak kiemelést használni, hogy ha valamit nyomatékosítani akarnak, vagy nagyon fontos! Vagy ha például egy hsz-ban több embernek is írsz, akkor is el kell valahogy választani, és fel kell hívni a figyelmét a másik tagnak is arra, hogy ez neki is szól!!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Maxtreme #1632 üzenetére

    kapcsold be a hardveres gyorsítást!
    Root kell hozzá!
    Root explorerrel, a /system mappában a build.prop fájlt kell szerkeszteni, a debug.sf.hw=0 helyett debug.sf.hw=1 kell!

    Nézd meg így! És úgy mond az fps-t!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #1639 üzenetére

    Nincs mit!
    Van még bőven infóm! Összeszedtem minden itt elhangzott lényeges infót,amivel egyetértek! Plusz hozzátettem a korábbi android-os tapasztalataimat, valamint hozzátettem az itt elhangzott romokkal kapcsolatos véleményeket, melyik működik melyik nem!

    Én még ne foglalkoztam e teló romolásával, de több mint fél év android után azek az infók, amiket összeszedtem első ránézésre helytállóak! Aztán azt hozzá kell tenni, hogy ez nem rendeltetésszerű használatnak minősül, szal előfordulhat hogy bizonyos telók esetleg másképp reagálnak rá!
    Szal ezeket mindenki saját felelősségére csinálja!

    Ezek megvannak egy word doksiba! Ha mondtok egy ingyenes, regisztráció nélküli oldalt, ahová fel lehet tölteni, akkor oda szívesen feltöltöm, sőt mehetne az 1 hsz-ba ez mind! Benne vannak azok is, amik már kint vannak az 1. hsz-ban, de kicsit rendezettebben!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #1634 üzenetére

    Ez a 3D gyorsítót kapcsolja be!
    Attól, hogy ki van kapcsolva még mennek a 3D-s játékok! A proci is tud számolni, csak nem eleget a 3D-s játékokhoz! Viszont a 3D-s gyorsító segít neki, és így ketten már megfelelő számolási sebességet tudnak elérni!

    Root explorerbe gondolom azért nem tudjátok szerkeszteni, mert nem oldottátok fel az írásvédettséget! A programban bementek a megfelelő mappába, és jobb felső sarokba lesz egy gomb. Azt megnyomod, szerkeszted a fájlt, elmented, majd újra megnyomod a jobb felső sarokba a gombot! Teló újraindít, és kész!

    (#1644) RaveForce:
    Erről viszont jöhetne egy videó! Kíváncsi lennék a hibára!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz devast #1652 üzenetére

    Lehet neked van igazad...
    Már a sok hülyeségtől kezdek én is meghülyülni...
    Báár ha azt nézzük, hogy a youtube-os videókon milyen jól mentek a blade-el a játékok, akkor lehet benne valami hogy ki van kapcsolva a 3D-s gyorsítás...Nehéz így elméletben beszélni, ki kéne próbálnom, csak ugye én még cseréltetni akarom!

    De szerintem a quake-nek azért nem 10 fps körül kellene mennie! Próbáljátok már ki gyári rommal ezt a debug.sf.hw=1 beállítást, hogy gyorsít-e a quake-en!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #1666 üzenetére

    És a quake 3 hogy megy? Hány fps-el? Ki van írva a játékba!

    SMS:
    Handcent SMS a legjobb!

    Kék csíkok a wifis widgeten sincsenek? Valamint a gradient teszten sem?
    Könyörgöm csak akkor írjatok ilyet, ha a gradient teszten is átmegy..... :R

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Maxtreme #1710 üzenetére

    Az a hülyeség, amit most írtál!
    Ilyen alapon azokkal a telefonokkal, amikben nincs 3D-s gyorsító nem lehetne játszani 3D-s játékokkal. Ez így hülyeség!
    Pulse-omba se volt 3D-s gyorsító mégis 3d Labirintussal és izmosabbak közül NFS Shift-el is játszottam...ennyi...akkor ez most mivel magyarázod?
    Amúgy a textúra hiba az opengl-el van összefüggésbe...

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz peje #1741 üzenetére

    jujuj...most mi lesz...
    Akinek nem inge nem veszi magára! Ezt mindig tartom...

    Amúgy akik nem tudják megkülönböztetni a ramot a belső tárolótól, úgy hogy ráadásul már ezerszer ki lett tárgyalva a téma, meg hasonlók azok ne bíráljanak már engem!

    Nem beszélve arról, hogy keresőhasználat, visszaolvasás nyima, csak felteszi szóról szóra ugyanazt a kérdést, amire egyébként már kapott választ...

    Ez már rég nem PH szint ami itt megy...sokkal inkább már egy chat-nek néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz _KahoR_ #1767 üzenetére

    Ez Pulse-on működött, csak az volt a kérdéses számomra, hogy clockwork is ugyanúgy működik-e, mint az amonra recovery, amit pulse-on használtam.
    Lementi a recovery-t ez is, tehát működnie kell!
    Egyébként most ki fogom majd próbálni!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    "Figyelem! Mindenki csak saját felelősségére végezze el a módosításokat! Felelősséget nem vállalok az esetleges következményekért! Mindenki készítsen backup-ot, mielőtt hozzányúl a rendszeréhez, mert bármi előfordulhat!"

    Korábban írta valaki, hogy nem elég csak a bulid.prop fájl megfelelő bejegyzését módosítani a hardveres gyorsításhoz. Ez valóban így van, ez elkerülte a figyelmemet! Akinek ilyen csíkozás, meg egyéb fura grafikai hibái vannak az valószínűleg azért van, mert csak a build.prop-ot módosította és nincs fent a gralloc.msm7k.so lib fájl!

    Van mód a gyári romban is aktiválni ezt a funkciót, úgy hogy helyesen működjön, de ez csak elmélet eddig, még nem próbáltam, és bonyolult!

    Tehát akkor pontosítva:

    -Hardware-es 3D gyorsító aktiválása (eredeti T-s romon, Nem próbáltam!):
    Első lépésben a build.prop fájlba a debug.sf.hw=0 értéket debug.sf.hw=1 értékre kell módosítani, és el kell menteni a fájlt!
    Második lépésben pedig fel kell tenni a system\lib\hw directory-ba a gralloc.msm7k.so lib fájlt! Ezt gondolom root explorer-el, esetleg adb-n keresztül lehet megtenni! A lib fájl megtalálható a a Hedgehog addonok között a Hungarian_Hedgehog_RLS1b_hw_ui.zip fájlban!

    Mivel látható, hogy bonyolultabb a dolog a hivatalos rommal, ezért ajánlanám a Hedgehog romot!

    -Hardware-es 3D gyorsító aktiválása Hedgehog-on:
    Flash-eled a Hedgehog-ot, majd az addon-ok között található a Hungarian_Hedgehog_RLS1b_hw_ui.zip fájlt is simán, mint egy romot!

    Minden módosítás előtt csinálj backup-ot a jelenlegi rendszeredről a biztonság kedvéért!

    Aki nem hisz benne, annak ajánlom, hogy próbálja ki az NFS Shift-et az aktiválás előtt és után! Engem durván meggyőzött! ;)
    A tesztet meg hadjátok! Egyrészt egy teszt sose pontos, másrészt meg nem a teszt eredmény befolyásolj a használhatóságot!
    És akinek aktiválás után is szaggat a home, akkor az a home hibája! Váltsatok ADW-re, vagy LauncherPro-ra!

    [ Módosította: Ndruu ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #2410 üzenetére

    FONTOS!
    Úgy tűnik a reakciókból, hogy az eredeti T-s rommal nem működik együtt a gralloc.msm7k.so lib fájl!
    Ne tegyétek fel!
    Bocsánat azoktól akik feltették, de mint írtam ez csak elmélet, és nem próbáltam; valamint írtam, hogy mindenképp csináljatok backup-ot az eredeti rendszeretekről!

    Ha teljes hardveres gyorsítást akartok csíkozás nélkül, akkor úgy néz ki nincs más lehetőség csak egy custom rom (Hedgehog, BladeVillain)!

    Akinek boot loop lett az egyszerűen visszaállíthatja a backup-olt romját a clockwork recovery segítségével! Ugye csináltáltatok backup-ot? Gondolom nem...de erre is van megoldás!

    Ha nem csináltál backup-ot, akkor fel kell először flash-elned a clockwork recovery-t. Ezt darky4e leírása szerint teheted meg! Az első lépés, vagyis a rootolás felesleges, mert a custom rom majd rootolva lesz!
    Majd fel kell flash-elned egy custom romot! Hedgehog, BladeVillain! Ezt wlf leírása alapján teheted meg!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Tomash95
    frozzyZTE
    Pantal

    Itt a megoldás!

    (#2468) frozzyZTE:
    Erre csak egy idézetet tudok neked mutatni (#2460) RaveForce:
    "hát igen, az az eredménye ha vki fejest ugrik teszteletlen metodusnak"
    És azt, hogy felhívtam rá a figyelmet, hogy teszteletlen, elmélet, és hogy tessék backup-ot csinálni!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #2467 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy mégiscsak jó! (De megfogadtam, hogy többet nem teszek ki teszteletlen metódust.....)

    De továbbra is álll, hogy:
    Mindenki csak saját felelősségére végezze el a módosításokat! Felelősséget nem vállalok az esetleges következményekért!
    Mindenki készítsen backup-ot, mielőtt hozzányúl a rendszeréhez, mert bármi előfordulhat!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz badsaint #2597 üzenetére

    Szó nélkül kibontott neked egymás után 12 darabot? Nem mondta pár darab után, hogy "De hát Uram látja, ez a kijelző ilyen!"

    (#2620) sagesz93:
    De annyira nem is rózsás...Ph fórum háttér szürkéje inkább ilyen zöldes-kékes, és a barna se barna, ami azért zavaró! Ha kék árnyalatos hátteret raksz ki akkor vibrál a kép! 3D gallery is képes érdekességeket produkálni..

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Én már nem is tudom, hogy mire véljem ezt az egész kijelző problémát, meg egyáltalán mit szóljak hozzá...
    Egy szóval nagyon érdekes ez a történet (természetesen a bosszúság mellett, amit okozott), várom már mi lesz a vége!

    Érdekes, hogy mindenki hurrogta le itt a másikat, hogy kit érdekel ez a gradiens hiba...aztán pár nap használat után, mikor már lecsengett a termék újsága, varázsa esetleg néhány játék akadt, vagy nem úgy viselkedett a telefon, ahogy kellett volna neki elég sokan észbe kaptak, hogy talán mégse selejtes terméket kellene 100 %-os áron adni...

    Érdekes, hogy amikor a T-s dolgozó is ilyen telefont szeretni, akkor elindul valami...

    Érdekes, hogy állítólag a T-s dolgozó és Land szerint megy a vita a T-s nagyok között a Blade-ről, de mégis ma amikor visszavittem kicseréltetni a készülékemet a szervizes fickó kissé lekezelően valami sötét monitoros szemkímélő szemüveg alól (!) kb fél méterre tartva (!) a telefont kérdezgette, hogy "De hol? Hol a hiba? Én nem látom. Mutassa meg!"...Majd nagy nehezen észrevette...Ez valahogy nem arra vall, hogy beismerik a hibát, hanem inkább arra, hogy hülye ügyfél örüljön, hogy 36-ért kapott egy ilyen készüléket, ami egyébként mókolás nélkül nem is olyan túl jó!
    Kibontott 2 db készüléket, és azt mondta, hogy ő többet nem bont ki, ez a készülék ilyen, ha nem felel meg az igényeimnek, akkor küldjem vissza a ws-nak, vagy adjam el magánszemélyként...Mondom kösz, ez az egyetlen telefonom most! Jó én sem tököltem vele sokat (mert amikor az ember már egy hete járkál az igaza után, akkor már egy kicsit belefárad), azt mondtam, hogy oké ne bontsunk ki többet; de azért valahogy értitek....nem olyan volt a hangulat, hogy megérti a gondomat...

    Egyébként azt mondta a szervizes, hogy ezt a problémát (meg gondolom mindegyiket, mert gondolom nincs alkatrészük hozzá) később is csak cserével tudják megoldani, szóval én azt hiszem pár hónapon belül vissza fogok sétálni egy T-pontba! Valamint az is egy fontos kulcsszó volt számomra, hogy mikor azt kérdeztem tőle, hogy "Mi van ha fél év múlva visszaviszem?", akkor azt válaszolta, hogy akkor már elég valószínű, hogy nem is fogják forgalmazni! Ez elég sokat el is árul a dologról szerintem, hiszen egy népszerű készüléket akár egy évig is forgalmazni szoktak, és nem hinném hogy a Blade ne lenne népszerű!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Maist #2884 üzenetére

    De! De most mit vegyek helyette?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Land #2906 üzenetére

    Na végre történik valami...
    Hát reméljük a legjobbakat!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Valami miatt a clockwork nem akarja particionálni a kártyámat. Jó mondom, akkor ne particionáld...Leszedtem az ubuntu-t. Ez meg nem akar boot-olni se pendrive-ról, de cd-ről...jobban mondva beboot-ol, csak a boot végén csak egy sötét kép fogad, mintha nem lenne a vgamhoz drivere.
    Szóval nem ütközött más is ilyen problémába, hogy nem tudott a clockwork-el ext2-őt csinálni? Esetleg valami normális windows-os programot nem ismer valaki, amivel lehet ext2-őt csinálni?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #3206 üzenetére

    Kösz, de ezzel nem nagyon segítettél ki, mert írtam, hogy nem akar elindulni az ubuntu.

    Más:
    Sygic Aura nektek működik?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Hungarian Hedgehog RLS2-őt próbálta már valaki?

    Elvileg javítva van a custom kernel, ami azt jelenti, hogy végre van nekünk is swap támogatásunk! A swap pedig elég sokat dobna a teló sebességén!

    Valaki vállalkozó kedvű letesztelhetné, hogy tényleg működik-e...Én letesztelném, csak pont most laktam be teljesen a RLS1b-t, de ha jó akkor dobbám rögtön fel ezt!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Hát besz@rok!
    Clockwork nem akarja megparticionálni a kártyámat ezzel a hibával:
    "sdparted: not found"

    Ubuntu-val meg ha csinálok egy fat-ot, meg egy extet, akkor ha beteszem a telefonba, akkor azt írja, hogy nem jó a file-rendszer, és újraformázza az egészet fat-ra!

    Valaki valami tipp?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz cellpeti #3364 üzenetére

    Wipe-olj mindent, kivéve a Battery stat-ot!
    Ha így se megy, akkor állítsd vissza a T-s backupod és utána próbálkozz!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz keletomi #3366 üzenetére

    :R
    Köszönöm!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Aktív témák