Hirdetés

Aktív témák

  • anglergab

    addikt

    (#46722) SteveBeard
    Két bináris fájl összehasonlítható (egzaktul egyeznek-e) Linux rendszereken a következő paranccsal:
    diff <file1> <file2>

    (#46735) sto1911
    system.img, (user)data.img (esetleg cache.img) kicsomagolása (yaffs2 fájlrendszert használnak):
    Letöltöd az unyaffs.h header fájlt és unyaffs.c forráskódot és lefordítod Linuxon az unyaffs programot, amivel kicsomagolhatod a fenti .img-ket.
    Windowsra találhatsz már lefordított binárist (Google).
    A többi mtd partíció nem használ fájlrendszert (none vagy rootfs, procfs stb.)
    Ezeket hexadecimális szerkesztővel szedheted szét (pl. boot.img, recovery.img <- ezek teljesen analóg felépítésűek;
    van bennük kernel header (2048 bájt), kernel bináris gzip-ben és ramdisk (tömörítve, részben gzip-pel)).
    A splash.img pedig teljes egészében egy spec. formátumú bitkép.

    (#46746) Valzor
    RAM: 512 MB -> használható ebből: ~ 416 MiB
    ROM: 512 MB -> használható ebből: ~ 466 MiB: 4 MiB recovery + 4 MiB boot + 207 MiB system + 208 MiB userdata + 1-2 MiB egyéb partíciókra felosztva.
    +microSD memóriakártya gyárilag 2 GB
    Figyelem! 1 MB = 10^6 B, 1 GB = 10^9 B

    (#46848) drstupid
    FLB-R10 Kelzsoca

    (#46940) itsDani
    A fastboot-nak működnie kell, ha bootloader (download) módban van a telefon.
    Valószínűleg driver hiba lesz PC-n. Próbáld meg Linuxon (pl. Ubuntu Live CD).
    Linuxon nem kell driver, lásd az 1. hozzászólást.
    Szóval a problémád szerintem szinte biztosan megoldható otthon (tehát nem kell szervizbe vinni).

    (#46983) 89BDave89
    Messze legoptimálisabb (gyors, akkukímélő) a hálózatról tölteni (700 mA).

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák