Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Tomacko #3659 üzenetére

    Szia!

    Az ötlet életképes.

    A csomagban nem értem az usb-s wifi adaptert, hiszen az rpi3-n van gyárilag wifi. Illetve ha mobilról vezérli, biztosan szükséges a kijelző?

    21k-ért amúgy nem rossz csomag, rpi topikban tudnak segíteni, hogy van-e jobb ajánlat.

    Ha i2s-re épülő DAC-t szeretnél hozzá, akkor csak olyan jöhet szóba, aminek a tetején van gpio kivezetés. Talán 1-2 ilyet láttam, de ettől még simán működik a dolog.

    Az os install-tól nem kell tartanod, a jobbak annyiból állnak, hogy felmásolod az sd kártyára és beteszed az rpi-be, de a kijelzőt alapból egyáltalán nem biztos, hogy támogatják. (vagyis lehet valamit kell majd mókolni)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tomacko #3659 üzenetére

    Szia!

    Én hálózati zenelejátszónak egy Raspberry Pi 2 Model B-t használok, RuneAudio-val. A Pi 2-t még a Pi 3 megjelenése előtt közvetlenül vettem, önmagában. Eleinte médialejátszó volt tévére kötve, majd ott egy Amlogic SoC-os dobozka váltotta, így az ősz folyamán kifejezetten zenelejátszó feladatkörbe tettem át.

    A magam részéről Hifiberry Digi+-t vettem hozzá, valamint egy hozzá való házat. Elfekvő USB-s wifiadapterem volt itthon, a rendszernek meg egy 8 GB-os microSD több, mint elég. A zenék NAS-on vannak, a Pi-ben lévő memóriakártyán csak a RuneAudio van telepítve.

    A Pi 2-t jelenleg koaxkábellel rákötve az Audio-GD DAC-omra használom. Nem ez a végleges felhasználási terület, hangfalas rendszer alapja lesz egy SMSL Q5 Pro digitális erősítővel együtt.

    Androidról MPDroiddal, Windows alól Chimney-vel tudom távirányítani, de tehetném ezt akár böngészőablakból is. A RuneAudio telepítéséhez és beállításához nem kell pilótavizsga, a fenti linkemen lévő dokumentáció átolvasása alapján szerintem egy Linuxhoz nem igazán értő ember is meg tudja oldani. De van sok más alternatíva is, én azért választottam azt, mert példás dokumentáció és élő fórum van mögötte probléma esetére, valamint majdhogynem faék... akarom mondani felhasználóbarátnak találtam a felületét is.

    *
    Én sok felesleges dolgot látok abban a pakkban, amit írtál. Például szerintem felesleges extrák az említett memóriakártya (ha egy rendszer kerül rá, felesleges a NOOBS, ennek akkor van haszna, ha több célra többféle rendszert akarsz egyszerre a memóriakártyára telepíteni), a táp (a gyakorlatban bármilyen legalább 2A-s micro USB-s töltő megteszi), a ház (ha veszel utólag hozzá Pi-specifikus DAC-ot, hangkártyát, amelyik a Pi saját csatlakozóit használja és nem külső cucc, ahhoz biztosan nem lesz jó), a kábelek, a DVD...

    Magam részéről az érintőkijelzőt is feleslegesnek tartom, ha távirányítással lesz megoldva - az Android telefon/tablet (vagy akár Windows-os gép) MPD kliense (fentebb említettem őket) tud mutatni borítóképeket stb.

    A külön wifi adaptert sem értem, a Pi 3-ban eleve van beépített wifi.

    *
    A Pi 2 és 3 tudomásom szerint kevésbé szenved USB problémáktól, mint a PC-k, szóval a külső hangkártya-DAC sem rossz megoldás, de alapvetően van neki egy I2S csatlakozó tüskesora, amihez egészen jó belső megoldásokat lehet illeszteni. Az én ilyenem - Hifiberry Digi+ - ezek közül drágábbnak mondható, de pl. kb. feleannyiért szerezhető AliExpress-ről a klónja Pifi Digi néven és ez csak egy példa.

    Most így elsőre nekem ennyi jut eszembe. :B

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák