Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Patice #3622 üzenetére

    Ma meg is ejtettem az rpi3 usb vs i2s-> coax spdif összehasonlítást. Az i2s jobb. Kicsit melegebb, tisztább, részletesebb és precízebb a hang. Jobban bejön így.

    Usb-ről is jó, de fél óra spdif-ről hallgatás után váltottam usb-re és csak pilláztam, hogy ez most mi...Természetesen ugyanazzal a playlist-tel hallgattam őket, a zene a pc-ről ment foobar upnp controller-rel.

    Amúgy a különbség nem nagy a rendszerek között. Ha simán nekiállok váltogatni, hallható, de nem az a hűha. Viszont ha hallgatom az egyiket 5-10 percet, majd így váltok, jobban feltűnik.

    Egyelőre lezártnak is tekintem az rpi3 tesztelgetést, a tapasztalataim:

    - a tápra nagyon kényes, power bank vagy jobb táp erősen ajánlott hozzá (power bank-kel azért macerás, figyelni kell, hogy fel legyen töltve, cserébe nem 15k, mint egy ifi töltő)
    - az usb része nem rossz, de klotz usb kábellel használva egy 4-5k-s pifi digi v1.0 is egy alap kácsa kábellel jobban szól minden téren, megéri így használni
    - az én egyéni rangsorom jelenleg: pc win10-zel, foobar, usb-ről -> rpi3, moode, usb-ről -> rpi3, moode, pifi digi

    Fidelizer-rel vagy oprendszer cserével a pc-n lehet javítani és be lehet fogni az rpi-t normál táppal is. Paneltáppal lehet még jobb is lenne a pc.

    Hang és költség tekintetében is egy sima pc (j1900, athlon 5350) és egy rpi normális táppal, i2s kártyával hasonló árkategóriába esik (30-35k) szóval azért nincsenek csodák. Én egyelőre maradok pc párti, mert bár nagyobb, erősebb és univerzálisabb.

    Az adatbázis építéssel kapcsolatban szerintem valami szoftveres bug lesz, 4GB ram-mal nem kellene ettől elhánynia magát.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák