Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honkydoo

    őstag

    válasz Polllen #3548 üzenetére

    "Nem tudom miért, de amúgy az asztali gép kicsit energikusabbnak hat, mint a rpi."
    Dettó ugyanezt tapasztaltam én is. Ezért lett végül egy ITX PC + Daphile a forrás.

    [ Szerkesztve ]

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Polllen #3548 üzenetére

    Köszi a beszámolót! :R

    Volumio 1 vagy 2 volt az alany? Nekem fülesben feltűnően kevés mélye volt a 2-esnek Málnával (RPi2), MoOde-t és RuneAudio-t kipróbálva utána már kb. azt a hangot kaptam, amit a kockával a Volumio 1-el hallottam. Ez a hang is még mindig közép orientált, akiknél a hifi amúgy sem jó a közepekben, annak nagyon tetszetős lehet a Volumio hangja.

    Zenei OS-ek próbálgatásával majd még haladok tovább, csak ugye nem mind annyi, hogy SD-re flash-elem a.img-t, aztán csak konfigolom és már szól is. :))
    Első körben fejhallgatóval fogom mindet megfülelni, aztán jöhet a hifis megszólaltatás.

    "Mostanában volumio-t is és most moode-t is úgy használom, hogy fut az asztali gépen egy dlna server (foobar vagy minimserver) és telefonon egy control point alkalmazással (Linn kaazoo - ios) vezérlem. Elég kényelmes."

    Egyet értek. Kockával én is mostanában ezt csinálom, hogy a Voyage MuBox az alap, ezt kiegészetttem az upmpdcli-vel, így a NAS-on futó MinimServer adatbázist BubbleUPnP-vel vezérelve tök jól szól és a vezérlés sem olyan fapados, mint az MPDroid-dal.

    Szerver gép lassan összeáll szoftveresen, ha átkerültek az adataim, akkor mehet a móka még jobban, még több zenével. :D

    "Nem tudom miért, de amúgy az asztali gép kicsit energikusabbnak hat, mint a rpi. Nem számottevő, de azért hallható. Lehet csak megszokta a fülem a pc "zaját" és hiányzik."

    Hasonlót tapasztaltam én is. Amikor arról nyilatkoztam, hogy a kocka + Voyage MuBox hangját behozta, sőt szinte le is körözte a HTPC-m Win10-zel, Foobar-ral és minimál Fidelizer optimalizációval, akkor valami hasonló érzésem volt nekem is.
    A HTPC-vel nagyon jók voltak a mélyek, feszesebb, gyorsabb, mélyebbre menőbb és kb. ugyan anyi részlet mellett az egyes hangszerek dinamikája volt jobb számomra, az én rendszeremben.
    És a HTPC-m csak a Giga MIB5140-es ház gyári FSP paneltáp + külső kocka kombójával van táplálva. :D
    Ezt idővel szeretném majd fejleszteni, pl. a paneltápot kicserélném HDPlex Hifi-re, meg belső kockára. :K

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák