Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • detroitrw

    addikt

    válasz Tibiajax #3529 üzenetére

    Az usb dac -ba is bőven van zaj, főleg ha a gép felől kapja a tápot
    Nemrég cseréltem konfigot s az alaplapnak mindenféle hangzatos árnyékolós cucca van, nos a hangba meg is mutatkozik szépen (egy újabb függöny elhúzás effektus ért)

    ne a zajmentesség miatt vegyél dac-ot mert bőven átmegy usb-n is aminek "át kell"
    csak arra figyelj szvsz hogy nagy valószínűséggel vakon veszel majd valamit ... tehát nem hetekig tesztelve a rendszeredbe így olyat választanék amit könnyen lehet tovább fejleszteni

    a hangzás szubjektív, ha teheted akkor próbálj ki cuccokat a saját rendszeredbe, akár sokkal drágábbat is mint amit esetleg szánsz a vásárolni kívánt cuccra (hogy lásd mennyi is van a rendszerbe)
    ha pesti vagy akkor tuti sok cuccot kölcsön lehet kérni innen (ph) vagy akár az avx-ről ... :K

    sok sikert :R

    (#3531) Honkydoo:
    Nálam se volt előtte se a rendszer zajos, de néztem nagyot mikor egyből az jött le hogy bizonyos hangokért nem kell a fülem hegyezni hanem alapból ott van (s nem azért hallgattam, hogy akkor mennyit is változott a hangkép hanem csak úgy)
    külső táposra is van hatása bár ott már csak egy lapos géppel tudtam összehasonlítani

    [ Szerkesztve ]

  • Honkydoo

    őstag

    válasz Tibiajax #3529 üzenetére

    Azt a pénzt amit hangkártyára költenél, költheted akár egy használt DAC-ra is. Nekem is így lett Audio GD-m. :) Pontosabban nem teljesen így, mert engem egy másik új DAC-ról beszéltek le a DAC topicban lévő kollégák.

    detroitrw:
    A kolléga nem írta, hogy a lánc melyik pontján akar zajmentes eredményt. Nekem a DAC egyben van a fejhallgató erősítővel és a fejhallgató kimeneten nem tapasztaltam zajt. Az viszont igaz, hogy a PC-n lévő USB kimenet táp része zajos, de szerintem van olyan DAC amiben ezt lekezelik, van ahol viszont nekünk kell vele foglalkozni.
    És igen, az a legjobb ha Tibiajax kolléga a saját fülével hallgatja meg először a kiszemeltet,

    [ Szerkesztve ]

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Új hozzászólás Aktív témák