Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgst

    tag

    válasz ricogsm #4741 üzenetére

    A dsm amikor felviszel egy új kötetet, lemezcsolportot, mindig particionálja, formázza az adott drive-ot!
    Szóval ha van futó dsm-ed akkor biztos lehetsz benne, hogy már leradíroztad a vinyódat.
    Az alábbi képen virtuális gépnél windows alól jól látszik a működése.

    Az első particiókra oda másolja magát a konfigokkal együtt. Minden lemezre. Így nincs gond ha kiesik egy, csere van. (a második 2 gigás blokk szerintem cache célokat szolgál, vm is 2 giga rammal lett felhúzva)
    Az elsőként felcsatolt kötet mindig speciális, olyan szempontból, hogy a telepített programok erre kerülnek, és alapértelmezetten próbálja/hozza létre a nekik szükséges mappákat. (ezt csak tapasztalat alapján írom, mert volt hogy cseréltem első kötetet, és buktam az összes telepített progit) Ezért az elsőt jól kell megválasztani, a többinél már csak az adatok mentésére kell max tekintettel lenni.
    Xpenology esetében mindig kell hogy legyen pendrive/cd/vinyó ami a bootloadert tartalmazza, azt a mindössze 15-24 megát amitől a telepített gyári állapotú dsm el tud indulni mindenféle hardveren. (És igazából mindig kell belső lemez is, mert addig nem tudsz telepíteni, bár mindig install módban futtattam és volt legalább egy lemez is a gépben, szóval ez inkább csak megérzés...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák