Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Eagle16

    addikt

    válasz Iron Funeral #22634 üzenetére

    Hát ez marhaság, én már nem tudom hány száz lövést csináltam már Bl-10-el, de egyáltalán nem így működik.

    Ha teljesen a látóhatár szélére akarok lőni (500-600m, kb. minden 20. csatában ha előfordul egyszer), akkor lehet hogy kicsit a tank fölé kell célozni, de akkor már olyan messze van a tank, hogy nem is látom, csak azt látom hogy a célkereszt zöldre vált, na meg az ikonját, hogy milyen típusú. Ilyen messzire amúgy se éri meg lőni, mert a Bl-10 hajlamos akár már 300-350m-en is célt téveszteni.

    Szerintem nem kalibertől függ az hogy mekkora a max. lőtávolság, azaz hogy milyen gyorsan "esik" a lövedék, hanem attól hogy mekkora a csőhosszúság...mert annál nagyobb lesz a lövedék kezdősebessége, tehát messzebbre lőhetsz el anélkül, hogy az ágyúcsövet fentebb emelnéd.

    Alap esetben ahova a célkör mutat, oda megy a gránát is, akkor is ha 20m-re lősz, meg akkor is ha 400-ra. Az ágyú cső emelkedést a játék automatikusan csinálja, csak nem látványos, mert nem 2km-re kell lövöldözni csak max. 500-ra pl.

    Extrém nagy távolságokon ahol már a tank nem látszik, ott előfordul hogy picivel fölé kell lőni, de ezt mutatja az átütés jelző is (már annak, aki használja) és ez nagyon ritkán fordul elő. Sőt, ha belegondolok, valószínűleg ilyenkor sem fölé céloz az ember, csak azt hiszi, mert magát a tankot nem látja, de néha még a környező terepet sem, ezért tűnhet úgy hogy a tank nem abban a magasságban van, ahol gondoljuk.

    Majd csinálok képet, ha látok ilyen helyzetet megint, úgy könnyebb elmagyarázni.

    [ Szerkesztve ]

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Aktív témák