Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz KaLeun #17343 üzenetére

    Most arról beszélünk, amikor a te szemben állsz mondjuk egy 350hp-s ellenféllel. Normál RNG mellett nagy biztonsággal ki kéne tudnod szedni. A gyakorlatban meg pont a fordítottja fog megtörténni, nagy biztonsággal marad az ellenfelednek valamennyi hp-ja.

    Ténlyeg ez az utolsó hozzászólásom a témában. Tulajdonképpen mindegy is nekem, bár próbáltam némi logikát elmagyarázni, láthatóan feleslegesen. Addig jó, amig olyanok játszanak, akiknek halvány lila f...uk sincs erről a hatás mechanizmusról. Még több potenciális ádozat, akik kint maradnak mint a bálám szamara, mert azt hiszik, hogy tutira kiszednek az átlag sebzésükkel, aztán jön a meglepi.

    Ez csak egy példa amúgy, sok más helyzetben is érezhető, hogy van bizony eltolás az RNG rendszer. Továbbra is ott van véletlen a rendszerben, csak csökentett hatású. Ha valaki ismeri a tipikus helyzeteket, akkor tud rá reagálni, ha nem, akkor nem. Ennyi. Szerintem az MM is hasonló hatású, ezért használok szisztémát ellene, de ez sem kötelező, még megérteni sem kötelező.

    Kb ez olyan, mintha egy szemléletes példával írnám le, hogy dobsz a 10 oldalú ad&d kockával. Te 10 számra kell tippelj, de a játékmester 3 számot kiválasztott előre, azok fix bukók, amik nem is játszanak és nem mondta meg, melyik számok ezek. Ezáltal csökkent a nyerési esélyed, de továbbra is nyerhetsz, csak kisebb eséllyel. Valószinüleg a világon semmit észre nem veszel belőle. Észreveszed, hogy kb 30%-al kisebb a nyerési esélyed? Ha sokat dobtok és játszol és figyelsz nagyon, akkor igen (talán), ha nem figyelsz, akkor meg soha, maximum szidod a játékmestert, hogy miért vagy cumiágon gyakran, pedig hát véletlen az egész rendszer és nézel és nem érted. Itt a Wot-ban annyi a különbség, hogy nagyjából kiismerthető, hogy mikor játszik mind a 10 szám és mikor csak 7. Ezt akár a javadra is fordíthatod, bizonyos mértékig legalábbis, de legalábbis tudod a hatását csökkenteni célzott játékmóddal és figyelemmel, türelemmel ilyenkor.

    Evvan. Ismétlem, döntsön mindenki maga.

Új hozzászólás Aktív témák