Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz verybigboy #2258 üzenetére

    Nincs az annyira gyermek cipőben, csak ne desktopként akard használni. :) Ha veszel egy iPad-et, azon sincs Mac felület, ott is csak a touch felület van, a maga Mac-től (desktop felülettől) teljesen eltérő logikájával.

    Persze az IOS és az android már egy beérett rendszer mobil eszközökre, tabletekre, a windows rendszer (touch felületen) meg még most alakul. Mind a felület, mind az alkalmazáskínálat. Nem is versenyezhetne az előbbiekkel, ha nem lenne ott az x86, a full desktop oprendszer, ami megadja a lehetőséget, hogy az eszköz hibrid legyen, tablet funkciók mellett kiváltson egy tartalom fogyasztásra ill. irodai munkára használt PC-t is, perifériákra kötve. Akinek ez értékes feature az jól jár már most is a windows tablettel. Akinek nem, az viszont valószínűleg jobban jár, ha marad androidon/ios-en. Én azért vettem, mert azok az alap funkciók amire én tabletet használok - böngészés (nekem bejön a metros IE), skype, facebook, zene, film, olvasás, email, naptár, stb. - a touch felületen is megvannak már azok az alap appok, amikkel ez megoldható. És plusznak remek dolog, hogy perifériákra kötve egy remek kis alacsony fogyasztású mini PC is egyben. Plusz, ha nagyon kell, akkor tabletként használva is hozzáférek a desktop dolgokhoz. Ilyenkor meg elviselem a kényelmetlenséget cserébe azért, hogy egyáltalán van.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • pengwin

    addikt

    válasz verybigboy #2258 üzenetére

    Szerintem kicsit fura, de amint megszokod, sokkal praktikusabb, hogy a kijelző alján helyezkednek el a fülek és a címsor. Nem kell keresztbe nyulkálni csak egy kattintás miatt.
    A probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb ember azt akarja, amit már megszokott. Gyakorló Linux-lyúzerként nekem ilyen betegségem nincsen. :)) És ez jól is jött, sokkal nyitottabban álltam hozzá a Win8 hülyeségeihez fícsöreihez. Ajánlok pár hónap distro hopping-ot, az jól átvariálja az új dolgokhoz való hozzáállást. ;)

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák