Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Császtok a probléma a következő:
    adva van egy 80 gigás régi winyó ezt leformatáltam egy másik gépen, majd vissza az eredeti helyére és Windows XP telepítő (eredeti)CD je be, és nem indul el a telepítés.
    Hibaüzenet: "Hiányzó NTLDR"
    Szal egy teljesen üres partíciómentes vinyóról van szó......
    Namost mivel a Google jó barátom :) keresgettem már rajta....így mondom mire jutottam.

    1) ha jól értelmezem ennek az NTLDR fájlnak a winyón a "gyökérkönyvtárban" kéne rajta lennie.....hmmm. A kérdésem most a Windows gyökérkönyvtáráról van-e szó, vagy alapból minden szűz vinyón ez rajta van?

    2) Ezeket a fájlokat valahogy most rákéne varázsolnom a vinyóra. De nekem ez gyanús mert ha csak úgy rámásolom attól az még nem lesz gyökérkönyvtárban.......ez olyan dos-osan hangzik....

    3) és ez a legvalószínűbb: Hozzon létre egy rendszer indító lemezt. [link]
    Na most erre a rendszer indító lemezre fölmásolom ezt a pár fájlt utána berakom a gépbe.
    és utána mi lesz? egy másik meghajtóba a telepítő CD ét vagy....értitek zavar hogy így két CD van, mert bootolni csak egyről tud.
    a másik fontos magyarázzátok már el mi van ott a linkben szal hogy csináljunk rendszer indító lemezt..mert nem tűnik olyan egyszerünek. :F ?

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz akaido #36097 üzenetére

    Jó tehát, ezt a linket olvastam és nem tetszett.

    "hogy elindítottam a másik rendszeremet (Vista), behelyeztem a Windows XP telepítő CD-t, megkerestem az I386 mappában az ntldr fájlt és simán másolással betettem az XP boot partíciójára az NTDETECT.COM és boot.ini fájlok mellé. A boot partíció nem feltétlenül az a meghajtó, ahol az XP Windows könyvtára található"

    Egy Vinyóm van teljesen üres nincs rajta se vista, se másik op rendszer, se másik partíció, csak a fekete képernyő. Jah és az XP telepítő CD nem karcos kb 3 szor volt használva
    Ennyire jó állapotban ritkán van CD, DVD.

    "simán másolással betettem az XP boot partíciójára". Na szal ezt a mondatot lehet magyarázni. Hogyan tegyem be azt a pár fájlt a winyóra és hova?

    Vagy muszáj rendszer-indítólemezt alkalmaznom?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz batmab #36099 üzenetére

    Igen na ez az.

    A Bios ott megnéztem a Bootolást és úgy látom hogy jó, de leírom hátha nem:

    1) valami cserélhető eszközök vannak, vagy floppy de az le van tiltva disablere
    2) a HDD : vagyis a vinyó: ott csak az az egy vinyó van, vagy le lehet tiltani
    3) pedig a DVD rom

    Na most az én logikám úgy jár (bár lehet rosszul), hogy ez egy sorrend. Tehát ha a HDD- n nem talál semmit, akkor lép tovább a DVD meghajtóra.......hmmm, de most hogy mondod lehet, hogy rosszul gondolom :W :W :o :))
    Lehet hogy a Vinyót is le kéne tiltani (disablere rakni) és utána indítani és akkor csak a CD ről tudna.....

    "ha ntldrt keres,akkor rendszert akar inditani,nem telepiteni...sztem."

    Igen én is ilyeneken gondolkodom. Találtam egy Topicba ezt a hozzászólást:

    "berakod a CD-t, beállítod biosban hogy CDről bootoljon a gép, aztán megnyomsz egy gombot amikor azt mondja hogy nyomj meg egy gombot a CDről bootoláshoz." :)

    Na tehát vagy valamit el felejtek lenyomni. Vagy a Bootolási elképzeléseim voltak rosszak ami előfordulhat. Szal ezt most kipróbálom.........

    Igen igen látom a sok hozzászólást....köszönöm. Valszeg a bootolás- nál van a hiba, benéztem. Mindjárt kipróbálom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák