Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz anulu #9197 üzenetére

    Nekem 10158 van (RTM-et felrakni még nem volt időm), Xbox app sem a legfrisebb (frissítést se ajánlott fel amikor próbáltam) de elég vicces volt amikor próbáltam. Színek is lcseszve, kockásodás, latency etc etc... pedig itt ülök a router mellett és az Xbox sincs messze (wifin csatlakozik mindkettő a hálóra).

    Btw a dobozos kiadás (Home vagy a Pro, igazából tök mindegy, nekem az alap is elég) árazása hogy fog alakulni? Ez az upgrade történet nem fog játszani nálam mert van dobozos 7-es Home Premium-om (a 8-asom Pro N és MSDNAA licensz eleve, már nem érvényes diákigazolvánnyal) és le nem nyelnék egy OEM upgrade licenszet amit csak egyszer egy hardverhez használhatok.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • mzso

    veterán

    Nekem érik egy win8.1 downgrade. Valamit nagyon elkúrtak, mert a hang folyamatosan pattok/kattog és nem lehet mit kezdeni vele. Folyamatosan nagy a DPC/ISR latency és ez csak rosszabbodik idővel. Rohadtul irritáló.
    Ennél kisebb gond, hogy elkúrták a f@sza színes/színváltó ablak színeket és nincs (jól működő) megoldás a visszahozására és a túl sötét/majdnem-fekete tálca is ronda.

    Cserébe nincs semmi különösebb javulás, vagy hasznos új funkció.

    [ Szerkesztve ]

  • mzso

    veterán

    válasz t72killer #22509 üzenetére

    Nos, mivel már nem tudok mást kitalálni...
    Amit tudtam azt frissítettem kézzel.
    Amióta frissítettem nagy a latency. Úgyhogy a hang pattog a hang. És a tuner kártya is ki-kihagy ami mocskosul idegesítő.

  • roti86

    őstag

    válasz kmisi99 #22908 üzenetére

    oh, yeah, nálami Intel 5100AGN és akkora a latency mint egy ház, ami abban jelentkezik, hogy pattogó hang hallható zenelejátszás alatt.... az ndis.sys a bűnös, de megoldást még egyelőre nem találtam...

  • corran9

    tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom a tapasztalatom a win10-zel kapcsolatban, hátha majd vki egyszer rákeres és segít neki.

    Sajnos másfél hónap után búcsút intek az os-nek, és visszatérek win7-re. :(

    Az ok pedig az, hogy nagyon magas volt a dpc latency, ami nem tudom minek köszönhető (az alaplap egy msi z97 gaming 7-es, i5 4690k procival, 8 giga rammal, nvidia 560ti gtx videokártya, 128Gbyte-os ssd-n a rendszer), próbáltam jelen fórumban is rákeresni és a neten is a problémára és az esetleges megoldásra, de nem jutottam érdemi eredményre. (Valószínűleg a driverek a felelősek a dologért szerintem.)

    A probléma ugyanis az volt a gyakorlatban, hogy recsegett a hangfal random, akár 2d-asztal módban is zenehallgatás közben, játékokban pedig még lag is keletkezett (megállt a kép egy tized mp-re a hanggal együtt).

    Az integrált hangchip ugye realtek (ALC1150). A hang recsegésre és pattogásra találtam már hasonló hibajelenségről szóló hozzászólásokat és fórumokat (itt is volt egy két ember, aki jelezte ezt), de még a legújabb realtek driver telepítése se oldotta meg a dolgot (se egyéb driver cseréje), amit a legtöbb helyen javasoltak. Ezután jöttem rá, hogy a latency a felelős a jelenségért. Konstans 1000 microsec, és nagyon durva 200k-s és a fölötti kiugró értékeket is produkált a rendszer (ekkor recsegett a hangfal.)

    Visszatettem a win7-et mára virradólag, a latency 100 microsec alatt átlagban, a jelenség megszűnt. Valószínűleg idővel majd javulnak a driverek win10 alatt és ezáltal lehet megszűnik a jelenség, lehet majd az sp1-gyel teszek majd egy próbát 1 év múlva. :)

    üdv, c.

    [ Szerkesztve ]

    That's a real nasty habit you got there......

  • szallasi007

    őstag

    válasz corran9 #23606 üzenetére

    Szia,

    ezeket az értékeket mivel mérted ki? Milyen szoftver logolja ezeket a latency értékeket? Egyébként én gyanakodok valamire ami nem szoftveres eredetű, de kíváncsi vagyok először a válaszodra.

  • Callisto

    őstag

    válasz Callisto #23640 üzenetére

    Jobban utánaolvasva komolyabb fórumokon egyetlen megoldása van a latency és lag/lagspike problémának: downgrade to Windows 7 or 8.1. Hát akkor gyerekek ennyi volt a 10-es. MS nyomatja, hogy játékosoknak stb. aztán éppen hogy nekik szar. Köszönjük Emese!

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • roti86

    őstag

    válasz szimi57 #23704 üzenetére

    Ez semmi, még mindig azt írja a program, hogy jó vagy. Ellenben nálam valami nem ok, mert az ndis.sys olyan latency-t csinál ha magas a hálózati kihasználtság, hogy bereccsen tőle a zene.

    [ Szerkesztve ]

  • Kakumix

    senior tag

    válasz szimi57 #23704 üzenetére

    Kipróbáltam, Win8.1 alatt is 1 sec a késleltetés. Elolvastam mit is csinál a program és a honlapon azt találtam, hogy Win 8 alatt fals értéket ad. Állítólag készül a Win8 kompatibilis változat :)
    Szóval Win10-en szerintem ne ezzel a programmal tesztelj!

    Windows 8 Compatibility: The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values. The output suggests that the Windows 8 kernel performs badly and introduces a constant latency of one millisecond, which is not the case in practice. DPCs in the Windows 8 kernel behave identical to Windows 7. The utility produces incorrect results because the implementation of kernel timers has changed in Windows 8, which causes a side effect with the measuring algorithm used by the utility. Thesycon is working on a new version of the DPC latency utility and will make it available on this site as soon as it is finished.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • corran9

    tag

    válasz szallasi007 #23638 üzenetére

    Szia!

    Bocs nem láttam a kérdésed korábban... két progival néztem:

    1. DPC Latency Checker (erre mondják, hogy félremér állítólag, de annyira nem mérhet félre szerintem, hogy totál fals adatokat adjon)
    2. LatencyMon

    Utóbbi azt is kiírja, hogy melyik driver okozza a latency-t. Nálam a hálózati driver volt első helyen, de még erősebb forgalom generálás hiányában is volt, h "szkreccselt" a zene... :(

    That's a real nasty habit you got there......

  • nemethchek19

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem rég váltottam át Win 7-ről Win 10-re.

    Mivel zeneszerkesztéssel foglalkozok, mindig leszoktam küldeni a DPC latency checkert, hogy megnézzem rendben vannak e az értékek.

    Win 7 alatt a jelenlegi konfigomon, tökéletesek voltak az értékek, folyamatosan minden zöld volt, alig volt pár mikrosecundom a max latency még a wifi működése alatt is. Akkor manuálisan tettem fel minden drivert.

    Felraktam a Win 10-et. Az automatikus frissítésekkel, magától felrakott minden szükséges drivert amik hiányoztak ami elsőre szép és praktikus. Na de most így néz ki jelenleg a mérés:

    OS: Win 10 Pro x64

  • #85552128

    törölt tag

    válasz nemethchek19 #27924 üzenetére

    [link]

    "Windows 8 Compatibility: The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values..."

    Ugyanúgy érvényes 10-re is.

    [ Szerkesztve ]

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz #85552128 #27927 üzenetére

    Értem, akkor ez lesz a gond. Azért, hogy megnyugodjak lefuttattam a Latencymon nevű programmal is egy mérést.

    "highest execution (ms)" van kijelölve. Úgy tudom, ha 1 ms alatt van az érték akkor jó, de javítsd ki nyugodtan ha esetleg tévednék. Rendben vannak az értékek? Mit kell figyelni?

  • Elektrikus

    csendes tag

    válasz HornedReaper #29569 üzenetére

    Szia!

    Itt lehet a gond:

    "Hang: Asus Essence ST+H6 kieg."

    Nekem is hasonló a hangkártyám, a nem hivatalos driver "low latency" módban telepítése volt a megoldás.

    Persze ehhez nem árt ha a 10-es "test módban" fut.

  • dejvid8

    őstag

    Üdv. Latency gonddal szenvedek, már akkor 1000us felett van, miután bekapcsolom...
    KATT (Kép)
    Ez gond leginkább a DJ-skedés miatt, mivel csak úgy néha becrashel a DJ szoftver(Traktor). Valószínűleg ez miatt van. Az Adobe Premiere is ez miatt néha leáll, a böngésző néha belassul. Próbáltam már mindeféle háttérben futó alkalmazást letiltani, de semmi. Akkor is magas. Az a vicc hogy egy másik gépen,a Win7-en is néztem ezt a latencyt,ott nem volt ennyire magas, de ott is rakoncátlankodott a Traktor... Leállt, leállt a kapcsolat a kontroller és a laptop közt. Buli közepén azért nem kellemes. Már úgy vagyok velek hogy kipróbálom végső esetben a MAC OSX-et... :U
    Tippek?

    [ Szerkesztve ]

    M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

  • dejvid8

    őstag

    válasz krealon #30467 üzenetére

    Igen, láttam ezt, hogy lehetséges hogy nem korrekt értéket mutat. De ha az érték nem helytálló, és MÉGIS lefagy a program, több program is, akkor mi a gond? Csak ez lehet a gond, mert akkor fagy le, mikor a latency felugrik pirosra... Szóval ez szerintem nem teljesen igaz, hogy hamis az érték.

    M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

  • dejvid8

    őstag

    válasz darkhorse #30470 üzenetére

    Na,megnéztem a LatencyMon-ban is hogy mi az mit ír, kb ugyanaz... Az alap latency bár nem mindig 1000us, de beszéljenek a képek: KÉP1 KÉP2
    Ma gondoltam majd hallgatok egy kis zenét... Jó lett volna, ha nem AKADOZNA a zene. Vagyis nem akadozik, hanem különböző időközönként megakad 1 másodpercre... mondjuk 10 másodpercen belül legalább 1x megakad. Most úgy hallgatom a zenét , hogy a mobilra van rákötve... Csodás :W

    M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

  • Bal0924

    aktív tag

    Sziasztok
    Tudtok ehhez mit szólni?
    Torrentezés mellett kép hang ugrik/szakad
    [link1] [link2]
    Nem torrentezek. Nincs semmi gondom.
    [link3] [link4]

    Mikor a LatencyMon, indítom a monitor startot 5ből 3szor tuti laggol az éppen futó videó, és a tv.
    Mint torrentezés mellet, csak jóval hosszabban. Durvábban szaggat be.

  • corran9

    tag

    válasz Joccc28 #35789 üzenetére

    Szia!

    Sokaknál előfordul sajnos (nálam is), a magas DPC latency az oka.

    Sajnos a driverek még mindig nem állnak olyan szinten sem a Microsoftnál, sem az alkatrész gyártóknál, hogy ez a hibajelenség megszűnjön.

    Én éppen most egy hete, hogy visszatértem a 10-re, reménykedve, hogy már megoldódott a dolog (korábban már fent volt a 10, de meguntam a megakadást, és az azzal járó hanghatást, amikor épp vmi médiatartalmat játszottam le, így visszatértem a win7-re, ahol az átlag latency fele akkora sincs, mint 10 alatt, és akár több százezer mikrosecundumos spike-ok sincsenek, amik a megakadást okozzák), de sajnálattal állapítottam meg, hogy még mindig nem történt érdemi előrelépés e körben.

    A latencymon-nal meg tudod nézni egyébként, hogy mi az, ami a nagy késleltetést okozza, általában az ndis.sys az, amivel nem sok mindent lehet kezdeni.

    Nézz esetleg új lan drivert, hátha az segít valamennyit.

    A magam részéről most éppen azzal kísérletezek, hogy vettem egy TP-Link gigabites hálókártyát (3.2k), hogy ne az alaplapi (MSI-Z97) "Killer" nevezetű integráltat használja a gép, és valamennyivel jobb a helyzet.

    Azt is tapasztaltam, hogy ha nincs 3rd party internet biztonsági alkalmazás (nekem a norton security-re van előfizetésem, de az ingyenes 30 napos kaspersky-vel is próbáltam) akkor jóval jóval alacsonyabbak a latency értékek, még torrent futtatása mellett sincs probléma a késleltetéssel.

    Nem tudom használsz-e torrentet, ha azt kilövöd, akkor sokkal stabilabb a késleltetés, sokkal ritkábban vagy egyáltalán nincsenek többszörösen kiugró latency értékek, így lehet a megakadás is elmarad.

    Nemzetközi szinten is sokan panaszkodnak erre (állítólag win 8 alatt is volt ilyen, ott már megoldották), érdemes olvasgatni a külföldi fórumokat is e körben.

    üdv, c.

    That's a real nasty habit you got there......

  • corran9

    tag

    válasz PuMbA #35806 üzenetére

    Hmm, és nálad win7/win8 alatt az előző bios-szal milyen dpc latency értékek voltak?

    Fura ez, hogy a bioson múlna, ha az egyik operációs rendszernél (win7) ugyanazzal a bios-szal 500 microsec alatti az átlag latency, a másiknál (win10) pedig nem megy 1000 alá sosem, és több tíz,-százezres kiugrások vannak...

    Ugyanakkor mivel winről van szó bármi lehet, köszi az ötletet :R , ha hazamegyek melóból megnézem a gyári bios-szal mi újság, változnak-e az értékek (dual bios-os alaplap, amit használok jelenleg az a legfrissebb bios egyébként).

    [ Szerkesztve ]

    That's a real nasty habit you got there......

  • corran9

    tag

    válasz bryant56 #36008 üzenetére

    Érdekes, hogy milyen különbségek vannak gép és gép között, mert nálam pl az utorrent okozta a magas latency-t, és a qbittorenttel most úgy néz megszűnt az akadás... (az átlag latency még így is magasabb mint win7 alatt, de az akadás - magas latency tüskék - úgy néz ki megszűntek)

    That's a real nasty habit you got there......

  • senki66

    senior tag

    válasz PuMbA #35819 üzenetére

    Most néztem DPC Latency Check-kel és 2000-4000 közötti értékeket kapok. Friss Bios viszont nincs a lapomhoz, ilyenkor mit lehet csinálni?

  • PuMbA

    titán

    válasz senki66 #36015 üzenetére

    Egyébként melyik programmal nézed? Az se mindegy, Windows 10-re a legjobb a legújabb LatencyMon.

    Ha minden driver és a windows is friss, akkor egy BIOS reset segíthet. Emellett BIOS-ban CPU Turbo Boost, C6 state és hasonló energiagazdálkodások kikapcsolása. Ha ez se segít, akkor esetleg egy nem használt bővítőkártya lehet az oka, próbáld meg letiltani a hálókártyát például és úgy nézd meg a DPC értéket vagy USB-ből húzz ki mindent és nézd meg, hogy mi okozza. Ha ez se, akkor alaplap csere segíthet. Nekem két olcsó 20k alatti MSI alaplap megy nagyon kevés latency-vel, sose veszek más márkájú alaplapot :)

    [ Szerkesztve ]

  • senki66

    senior tag

    válasz PuMbA #36024 üzenetére

    Igen a LatencyMon 6.50-nel meg DPC Latency Checkerrel nézem. Próbálkozás közben találtam egy topikot, ahol a HPET bekapcsolását javasolták (biosból be volt, de Windows oldalról nem) megpróbáltam ki-be kapcsolva -ugyanaz maradt minden.Próbálgattam az eszközkezelőben sorba letiltani az eszközöket, de így sem találtam megoldást. Próbáltam régebbi hálókártya, HD audio drivereket, egész win 7-esig, de az sem segített (illetve mégis, mert most már 1100-1700 mikrosec körül van a latency, de néha feljebb is megy (Latency checker). A LatencyMon-nal viszont siralmas -itt a storport.sys, ndis.sys és az em008_64.dat a legrosszabb. Csak az a gáz, hogy a Windows korábbi (7,8,8.1) verzióival soha nem volt ilyen probléma. Alaplapot azért nem cserélnék, akkor inkább visszaállok 8.1-re.

  • corran9

    tag

    válasz bryant56 #36020 üzenetére

    Szerintem félreértettél... (vagy én téged :DDD )

    Éppen azt mondom, hogy win10 alatt nem jó az utorrent nálam, és a qbittorrent pedig rendben működik, és nem akasztja meg a gépet. (Sőt ami érdekes még, hogy olyan az utorrent win10 alatt, mintha egyre több és több latency-t "termelne", mintha valami memory leak lenne, csak ez nem a memória evésben nyilvánul meg, hanem, hogy egyre magasabb és magasabb a latency a futtatással eltöltött idővel egyenesen arányosan. A qbittorrenttel ilyet nem tapasztaltam.)

    Win7 alatt az utorrent pedig hibátlanul működött, így ott a qbittorrentet ki sem próbáltam.

    That's a real nasty habit you got there......

  • UnSkilleD

    senior tag

    válasz senki66 #36015 üzenetére

    a DPC Latency Checker nem mér jól win 7 fölött (8 és 10)

    "Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

  • corran9

    tag

    válasz hati #36032 üzenetére

    Na megnéztem, nincs semmilyen potyautas crapware a gépen, tehát az utorrent magától csinálta a magas latency-t. :(

    That's a real nasty habit you got there......

  • bryant56

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van valami megoldás az ndis.sys high latency problémára?
    Már szinte mindent kipróbáltam, amit a neten találtam, de egyik sem segített.

    Előre is köszi a segítséget!

  • Ginkologic

    senior tag

    válasz bryant56 #36204 üzenetére

    Ha kikapcsolom a torrent klienst, akkor nincs magas ndis.sys dpc latency. Ha fut a torrent kliens, időnkét akad a gép, zene :/

    Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

  • csadi0011

    őstag

    Sziasztok!

    Felraktam tiszta telepítéssel egy win10 rendszert. Valamiért valamivel probléma van, de nem tudok rájönni, hogy mivel. A hang pattog. Gugliztam, keresgéltem letöltöttem egy DPC Latency Checker programot, ami azt mutatja, hogy vagy egyfolytában, vagy kis kihagyásokkal 8-16 milisec között van a latency.
    Volt már fent win10 és nem volt ilyen gond. Hardver ugyan az. A legfrissebb hangkártya driver van fent, ugyan az, mint az előző win10 nél. Videokártya hangvezérlőjét is használom. Ha azt állítom be alapértelmezett kimenetnek, akkor mintha kevesebbet csinálná.
    Próbáltam a netes leirások alapján letiltani a hálózati eszközöket, hangeszközöket, mindent letiltottam már, de nem történ változás. Aztán volt egy parancssorba beírós megoldás. Valami xperf. Én nem tudom mi az. Windows Kit programot kellett letölteni hozzá.
    Giga ga-g31ms2l alaplap.

    Win újratelepítés nálam a következő lépés, de előtte még egy próbát akartam tenni itt.

  • BiOszi

    tag

    Sziasztok!

    Olyan problémával fordulok hozzátok amire, sajnos napok óta nem találom a választ. Sok mindenkinél jelentkezett, de értelmes, igazi megoldást nem találtam sehol. A hang néha megáll egy-egy pillanatra, bedadog. Lejátszónál és youtube videónál is jelentkezik. Mindent próbáltam már...újra raktam a rendszert, leszedtem a hangkártya driverét, az alap driverrel is jelentkezik. Új nvidia driver, régi bios..... Egy helyen olvastam, hogy a LatencyMon nevű progi mutatja a hibát, de azzal nem tudok mit kezdeni.

    Hangvezérlő: Conexant cx 20642.

    Kép a hibáról: [link]

    A válaszokat előre is köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

  • corran9

    tag

    válasz BiOszi #44819 üzenetére

    Szia!

    A kezdetek óta sokan küzdenek a magas dpc latency-vel, és a hang beragadással. Végleges és biztos megoldás nincs rá, bár most úgy tűnik, hogy a frissítéssel sokat javult a helyzet.

    Sokaknál egyébként akkor ugrik meg jelentősen a késleltetés (és jönnek a magas dpc tüskék, és a megakadások) amikor megy a torrent. Próbáltad már a nélkül megnézni, hogy jelentkezik-e a hiba?

    [ Szerkesztve ]

    That's a real nasty habit you got there......

  • corran9

    tag

    válasz BiOszi #44832 üzenetére

    Az ok, h ezt írja ki a latencymon, de a hang akad is?

    Egyébként még tudnám mondani a szokásos okosságokat (ezekkel én is mind próbálkoztam, több kevesebb sikerrel), h: bios frissítés, driver frissítés, esetleg a cpu throttling kikapcsolása (!)...

    Egyébként én pontosan ezért tértem vissza win7-re még anno, mikor kijött a win10, mert kb percenként csinálta a hangakadást. Azóta azért a driverek vmit javultak (nem hagyott nyugodni a dolog, és fél évvel később visszament a 10), és csak naponta párszor van jelen a dolog, és csakis akkor, ha megy a torrent (azóta már nem is utorrentet használok), ráadásul vettem egy külön hálókártyát is, hátha az integrált "killer" csodával van a probléma, de nem.

    A hiba nem tudom, h mennyire a microsoft és mennyire a hardvergyártók (drivert nem tudnak írni) felelőssége, de vhol mindkettőjüké szerintem, és az az elkeserítő, hogy a hivatalos windows helpdesk is egy helyben totyorog a kérdést illetően, nincs egyértelmű válasz, hogy a realtek, az intel az xy a felelős, vagy, h mi baxtuk el srácok a dolgot, és dolgozunk rajta.

    Egyébként egy jó fél éve még kutakodtam a témában, és találtam nem egy olyan oldalt, ahol a win8-ra is írták a magas dpc latency jelenséget kezdetben, de ott megoldották később. Lehet, hogy itt is fog majd idővel rendeződni a dolog, csak fura, hogy ugyanaz a vas win7 alatt 50-100 micro secundumos késleltetést csinál, míg win 10 alatt alapból nem megy 1000 alá és 100k-s spike-ok vannak.

    [ Szerkesztve ]

    That's a real nasty habit you got there......

  • Kalwa

    tag

    Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni abban, hogy milyen módjai vannak annak, hogy normális értékek közé szorítsam a latencyt? Eddig folyamatosan pirosban mozgott, de amióta frissítettem a BIOS-t, a hangkártya drivert és a Kasperskyt, azóta a képen látható tartományban mozog, de néha van egy-két extrém kiugrás is. Mi lehet ennek az oka, hogy még mindig nem a normális értékeket kapom? Köszönöm!

  • PuMbA

    titán

    válasz Kalwa #50027 üzenetére

    Windows 10-en nem működik jól a DPC latency checker. LatencyMon-t próbáld meg :)

  • jety91

    őstag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni, idegbajt kapok a driverektől :W

    Adott az adatlapomon lévő gép, ami random időközönként meg-meg akad hang vagy a kép vagy mindkettő egyszerre. Driverekből minden a lehető legfrisebb (hangkártya, vidkari, hálókari), ma telepítettem újra a windowst is, frissítéseket még nem telepítettem. Anniversary update-es iso-ról telepítettem. LAN-on keresztül használom a gépet.

    LatencyMon-t futtattam több mint egy órát, eközben a Forma1-et néztem Firefoxban horizon GO-n keresztül, semmi sem futott a háttérben.

    [Main]
    [Drivers]
    [Processes]
    [Report]

    Tudnátok esetleg valamit ajánlani, hogy az akadozás megszűnjön?

  • twollah1976

    őstag

    A topiklakók segítségét szeretném kérni.

    Adott egy Windows 10 Home 64 bit 64 bites verzió (jogtiszta (dobozos), nem OEM, nem mindenféle Windows 7-ből olcsósított, okosított Win 10), meg két alaplap amire felraktam.
    A problémám az, hogy a Realtek alaplapi hangkártyákkal akad a hang, a rendszer.

    Régi rendszeren akadt, új gépet raktam össze * (lásd csillagozott rész) azon is akad.
    A háttérben általában megy a utorrent, de ha kilövöm akkor is akad a hang.
    Netezés közben (FF kevésbé, Chrome többször), játék közben előjön, főleg akkor amikor nem kéne, ha csak a lejátszó meg akkor nagyon ritkán, film nézés közben is előjön.

    Próbáltam már új, régi Realtek HDA drivert, a net túrása után az alapértelmezett formátumnál a mintavételi minőségen állítani (16 bit, 24 bit x Hz), de csak látszat megoldások voltak, a hiba újra előjött maximum nem sűrűbben.

    Próbáltam másik lejátszót, a hiba maradt, de a hajam az hullik.

    A neten valahol azt olvastam, hogy felejtsem el az alaplapi hangkártyát, vegyek a gépbe egy "normális" hangkártyát, valakinek ez a megoldás működött (most is megakadt, miközben ezt a hozzászólást írom).
    Nem sok kedvem van újabb 10-20 ezret beleölni a gépbe az új hangkártya miatt, plusz azt se tudom, hogy milyen érdemes venni azon kívül, hogy PCI-E kell a gépbe.

    Teljesen meg vagyok lőve, egyszerűen nem hiszem el, hogy üldöz ez a probléma régi gép (Asus P8H67-M PRO, i7 2600, 8 giga DDR3 1333, SSD meghajtó), új gép.
    Vagy én vagyok a béna és nem tudok felrakni egy Windows 10-et vagy félek leírni, hogy bizony a nem kevés pénzen megvett Windows 10-zel van a probléma.

    Próbáltam a latency mon-t, de nagyon nem értem a működését.
    Akinek van valami épkézláb ötlete, megoldása, az ne tartsa magában.

    *
    - alaplap Asus H170M-PLUS.
    - CPU Intel® Core™ i7-6700.
    - memoria HyperX 16GB Savage DDR4 2133MHz CL13 KIT HX421C13SBK2/16.
    - SSD SAMSUNG 256GB 950 Pro M.2 PCIe 2280 MZ-V5P256BW.
    - tapegyseg FSP AURUM 92+ 550 (PT-550M).
    - haz Cooler Master: Elite 430 (USB 3.0).
    - merevlemez(ek) 2 db WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX.
    - DVD iro SAMSUNG SH-224FB/BEBE.
    - OS Windows 10 Home x64 egy felhasznalos licensz.

    [ Szerkesztve ]

    \m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

  • rgeorge

    addikt

    válasz twollah1976 #55624 üzenetére

    Ez lehet latency probléma is. Nézd meg a LatencyMon-nal. Nagy százalékban hálókártya okozza egyébként, nem a hangkártya.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • twollah1976

    őstag

    válasz rgeorge #55628 üzenetére

    Értem, gőzöm sincs, hogy hogyan kell használni a LatencyMon-t és mit kell nézni ott.

    Anno Realtek hálókártyám volt, most Intel.

    Melyik lehet az az opció a hálókártya beállításoknál amivel megszűntethető a probléma?

    \m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz twollah1976 #55665 üzenetére

    Átmeneti megoldásnak gépinditas utan a Timerresolution programmal belövöm a maximumra (0,5ms), amig nyitva van a program ugy tartja....egy film most lement hibatlanul bereccsenés nélkül.

    Windows Performance Toolkit-tel neztem egy logot, a szerint az usbport.sys felelős a nagyjáért, de barmilyen drivert teszek fel vagy tiltok, nem hajlandó alábbhagyni.

    Win10 alá itt van az ADK: [link] Csak a Windows Performance Analyzert kell feltenni.

    Ha megvan, elkezdünk logoltatni parancssorból:
    xperf -on DiagEasy

    Majd pár perccel később megállitjuk és az asztalra kiiratjuk a logot. Nagy file lesz.
    xperf -d %userprofile%\Desktop\trace.etl

    Duplakatt a file-ra ez megnyitja a WPAt, abban bal oldalt Computation-t lenyitjuk es duplakatt a DPC-re, ez megnyitja a nekunk kello logot.

    Innen olloztam ossze: [link]

    Más szempontból megvizsgálva az ndis.sys (halozati resz) de azzal se tudok mit kezdeni, alaplapi ha le van tiltva akkor is 1000us a DPC latency...

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Hapi18

    tag

    Sziasztok!
    Küzdök a windows 10-el de kéne segítség mert kezdem feladni. Tiszta install eredeti, nem win 7-ről updatelet mert az használhatatlan volt. i5 3570K, 16 Gb ram rendszer ssd-n.

    Legjobban az zavar hogy ha megnyitom a könyvtárakat nem egyből jelennek meg a file-ok hanem kiírja hogy working on it és elindul egy zöld csík a fejlécben, majd pár másodperc után látom csak a tartalmat. Total commander egyből beteszi, indexelést beállítottam újra építettem semmi nem használ.

    Vannak alkalmazásaim amik a böngészőben jelenítik meg a kezelő felületüket, router, media szerver, stb. Tegnap óta nem nyitja meg csak ha a microsoft edge az alapértelmezett böngésző, én chrome hívő vagyok szal ez is elég komoly probléma. (uninstall, reinstall minden oldalról megvolt de sajos nem működik)

    Óránként 2-3-szor megakad a rendszer. Ezt akkor venni észre ha filmet nézek, zenét hallgatok, vagy játszok van egy kb másodperces lag amikor hang kép minden megáll. Latencyvel figyeltem valószínű tcp.sys nevű cucc csinálja többen panaszkodnak erre fórumokon is erre nincs megoldás és nem is lesz soha valószínűleg.

    Asus hangkártyán folyamatos gond volt a hanggal, végül ki is iktattam most a video kártya hdmi kimenetéről veszek hangot így megoldódott de a hangkártya mehet a kukába...:(

    Vannak bizonyos archív könyvtárak a gépemen amiket nem ezzel a rendszerrel hoztam létre, Rendszeresen nem hagyja megnyitni a windows pedig már átvettem a jogait mindent beállítottam de továbbra is csak rendszergazdaként vagy úgyse tudom megnézni.

    Ha bárki bármelyik problémára tudja a megoldást kérem írja le, mert ez egy vicc hogy ennyivel szarabb lett az új OS.

    [ Szerkesztve ]

  • gabber01

    addikt

    Sziasztok!
    Nem tudom ez a legmegfelelőbb topic, de hálózatban kellene egy kis segítség. Jobban mondva egy pár napja észrevettem, hogy ha megy a torrent, akkor a rendszer képes megröccenni, ami a hang pillanatnyi recsegésében nyilvánul meg leginkább, de rosszabb esetben még az egérmozgáson is lehet látni, hogy nem teljesen folyamatos. Félek, hogy a márciusi windows 10 updatek tehetnek róla, mert gyanúsan azóta produkálja ezt, és korábban nem tapasztaltam ezt. Kicsit utánaolvastam, és találtam egy-két programot, ami a rendszer késleltetését méri (dpclat, latencymon). Ezekkel vizsgálva a latency értékek szinte egyenes arányban növekednek az adatforgalom sebességével, de általában 1500 és 15000µs között mozog, de láttam már 60k fölötti értéket is.
    Latencymon szerint a tcpip.sys és ndis okozza a legnagyobb gondot. De hiába próbáltam utánaolvasni, nem találtam semmi okosságot, hogy mit lehetne ezekkel kezdeni. Driverek frissek, biost már nem tudom frissíteni újabbra, hangkártyának nincs köze hozzá, sem a hálókártyának (alaplapi ethernettel, és wifi adapterrel is tökéletesen megegyező tünetek vannak).
    Megpróbáltam már a tcpip-t is resetelni netsh int ip reset-tel, bár ettől én sem vártam sokat.

    Ezen jól látszik, hogy mikor zártam be a torrentet. Egyébként most minimális feltöltés volt csak, pár tíz/száz kB, letöltés szinte semmi, csak a netrádió ment közben még.
    Vírusírtó/tűzfal jelenléte érdektelen, azok kikapcsolt állapotában is ugyanez van.

    Latencymon lényegét megpróbálom bemásolni:
    SYSTEM INFORMATION
    _________________________________________________________________________________________________________
    Computer name: DESKTOP-G5OP4TF
    OS version: Windows 10 , 10.0, build: 14393 (x64)
    Hardware: ASRock, H61M-DG3/USB3
    CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
    Logical processors: 4
    Processor groups: 1
    RAM: 16338 MB total
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU SPEED
    _________________________________________________________________________________________________________
    Reported CPU speed: 3093 MHz
    Measured CPU speed: 1 MHz (approx.)
    Note: reported execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.
    WARNING: the CPU speed that was measured is only a fraction of the CPU speed reported. Your CPUs may be throttled back due to variable speed settings and thermal issues. It is suggested that you run a utility which reports your actual CPU frequency and temperature.
    _________________________________________________________________________________________________________
    MEASURED INTERRUPT TO USER PROCESS LATENCIES
    _________________________________________________________________________________________________________
    The interrupt to process latency reflects the measured interval that a usermode process needed to respond to a hardware request from the moment the interrupt service routine started execution. This includes the scheduling and execution of a DPC routine, the signaling of an event and the waking up of a usermode thread from an idle wait state in response to that event.
    Highest measured interrupt to process latency (µs): 13620,007131
    Average measured interrupt to process latency (µs): 19,793529
    Highest measured interrupt to DPC latency (µs): 13603,784560
    Average measured interrupt to DPC latency (µs): 12,959061
    _________________________________________________________________________________________________________
    REPORTED ISRs
    _________________________________________________________________________________________________________
    Interrupt service routines are routines installed by the OS and device drivers that execute in response to a hardware interrupt signal.
    Highest ISR routine execution time (µs): 89,9570
    Driver with highest ISR routine execution time: USBPORT.SYS - USB 1.1 2.0 portillesztőprogram, Microsoft Corporation
    Highest reported total ISR routine time (%): 0,034170
    Driver with highest ISR total time: USBPORT.SYS - USB 1.1 2.0 portillesztőprogram, Microsoft Corporation
    Total time spent in ISRs (%) 0,04220
    ISR count (execution time <250 µs): 39385
    ISR count (execution time 250-500 µs): 0
    ISR count (execution time 500-999 µs): 0
    ISR count (execution time 1000-1999 µs): 0
    ISR count (execution time 2000-3999 µs): 0
    ISR count (execution time >=4000 µs): 0
    _________________________________________________________________________________________________________
    REPORTED DPCs
    _________________________________________________________________________________________________________
    DPC routines are part of the interrupt servicing dispatch mechanism and disable the possibility for a process to utilize the CPU while it is interrupted until the DPC has finished execution.
    Highest DPC routine execution time (µs): 12708,826382
    Driver with highest DPC routine execution time: ndis.sys - NDIS (Network Driver Interface Specification), Microsoft Corporation
    Highest reported total DPC routine time (%): 0,608556
    Driver with highest DPC total execution time: tcpip.sys - TCP/IP-illesztőprogram, Microsoft Corporation
    Total time spent in DPCs (%) 1,944169
    DPC count (execution time <250 µs): 533218
    DPC count (execution time 250-500 µs): 0
    DPC count (execution time 500-999 µs): 529
    DPC count (execution time 1000-1999 µs): 818
    DPC count (execution time 2000-3999 µs): 303
    DPC count (execution time >=4000 µs): 0

    Korábban már feltettem ezt a kérdést más topicokban is, torrent kliens beállításra pl. kaptam egy-pár tippet, amitől úgy tűnt javult a helyzet, de a helyzet még bonyolultabb és érthetetlenebb lett számomra.
    Azt vettem ugyanis észre, hogy többnyire ha frissen indítom a rendszert vagy restartolok, akkor jellemzően még maxon pörgő torrent mellett is tökéletesen jó latency értékeket kapok, viszont egy idő után elkezd romlani a helyzet, míg végül ezt kapom adott esetben.

    Na, most ilyenkor már szinte semmit nem lehet csinálni a géppel nyilvánvalóan amíg fut a torrent, ami nevetséges.
    Egyszerűen nem tudom merre induljak még. WireSharkkal talán ki lehetne bányászni még valamit, de ahhoz nem nagyon értek.
    Szóval, valakinek van esetleg ötlete, hogy mit lehetne tenni?

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • TRob1

    veterán

    Jött ma egy új Összesítő frissítés (KB4020102), így a verzió 15063.332 lett.

    Improvements and fixes
    This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
    Addressed issue where NTLM fails to generate a challenge response when CredGuard is enabled, NTLMv2 is used, and no target information is provided by the server.
    Addressed issue where Internet Explorer does not respect the “Send all sites not included in the Enterprise Mode Site List to Microsoft Edge” policy when opening favorites. 
    Addressed issue in Internet Explorer 11 where a non-administrator user is not able to install an ActiveX control.
    Addressed issue where, after starting Split View, some apps (Microsoft Edge, Hub, Cortana, etc.) no longer receive input when multiple displays are in use.
    Addressed issue with an unnecessary scrollbar in the logon credential provider dialog, which may block use of other fields when the dialog has multiple fields. 
    Addressed issue where, during a VM reset, the VM goes into Second Level Paging (SLP) even if there is enough balancer available memory on the host. 
    Addressed issue where some non-Unicode fonts (Courier, MS Sans Serif, etc.) do not render characters correctly on non-Latin, single-byte system locales (Greek, Hebrew, Arabic, etc.). Black bars or other artifacts appear instead. 
    Addressed issue with an SMS/messaging app that stops working when attempting to delete messages. 
    Addressed issue where, after installing the Creators Update, audio output through external decoders no longer works. 
    Addressed issue where the IoT shell fails to keep monitored background applications running. 
    Addressed issue with high latency when using the Universal Windows Platform (UWP) MIDI API. 
    Addressed issue where network printers may fail to install when using the printer vendor’s setup software on machines with less than 4GB of RAM. These printers will install if you install from the Settings app or from Devices and Printer in Control Panel. 
    Addressed issue where PrintBRM fails to restore the Print Queue Configurations when printer names are identical and a port is set to FILE:. 
    Addressed issue with per user proxy settings not migrating to machine proxy settings. 

    ¤ R'n'R ¤

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    A random megakadásra, illetve a hang pattogásra(latency miatt) van már valami megoldás? Kereső nem hozott sikert.

    Magam részéről próbáltam mindent, win által felrakott driverek, régebbi driverek, friss driverek, semmi nem hozott megoldást semmire.
    Kodi alatt a WASAPI kiementi mód szerencsére a hang pattogást kiküszöböli, de a megakadásokat nem, illetve számomra nem is a legjobb, mert az analóg 6 csatornás kimenetet így nem tudom testre szabni..

    Szóval esetleg van valami megoldás a fentiekre?

    Everybody lies.

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz pc360 #65694 üzenetére

    Hát, azért kíváncsi lennék, hogy akár csak 2 év "átlagos" használat után mit mutatna a LatencyMon, főleg, hogy nem egy izom PC lesz befogva a célra, hanem egy teljesen "belépő" szintű konfig (gaming persze nuku). :F

    Nem szoktam amúgy semmit sem rágányolni, meg fölösleges app-okat felpakolni...

    Szerk.: Rendszernek egyértelműen SSD lesz majd, a többire úgyis ott lesz majd egy NAS.

    [ Szerkesztve ]

  • pc360

    addikt

    válasz SunMount3r #65696 üzenetére

    Nemtom, én másra izgulok, mint egy latency monitor.

    A mostani 10-et is csak azért raktam újra, mert volt egy apró hibája az előzőnek (most kaptam cserébe egy másikat, amit itt, a topikban sem tudtunk megoldani). Semmiféle használatbéli különbség nem tapasztalható az idő múltával, de már a 7-nél sem volt jellemző - pedig én azért tesztelgetek programokat rendesen. Mondom, ezek ilyen idiotikus XP-s berögzülések, hogy takarítóprogramra, meg mindenféle optimizer-re van szükség, mert folyamatosan gyalázódik a rendszer. Az ilyen programoknak meg kb. annyi közük van a rendszer gyorsításához, mint piócáknak az orvosláshoz. Ennek a csúcsa a registry-defrag, és vannak emberek, akik be is szopják ezeket. :C Mások meg megélnek ebből, ugye...

    1. SSD + NAS: Akkor meg nincs is miért aggódni.
    2. Ha nagyon akarod, tudsz image file-t gyártani az elkészült rendszerről.
    3. A backup viszont megint fölös, hiszen ha mégis valamiért visszatérnél, akkor már gyorsabb újrapakolni friss driverekkel és programokkal, mint a régit fölupdatelgetni, főleg, ha csak egy egyszerű felhasználású gépről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • Janusz001

    őstag

    Ezzel a hibával mit lehet kezdeni? A gép néha pillanatnyit megakad, hangnál lehet a legjobban észlelni.
    Driver mindenből a legújabb, nemrég tértem át 8.1 ről, ott nem volt ez a probléma.
    Az alábbi jegyzéket latency monitorral csináltam.

    _________________________________________________________________________________________________________
    CONCLUSION
    _________________________________________________________________________________________________________
    Your system appears to be having trouble handling real-time audio and other tasks. You are likely to experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops. One or more DPC routines that belong to a driver running in your system appear to be executing for too long. At least one detected problem appears to be network related. In case you are using a WLAN adapter, try disabling it to get better results. One problem may be related to power management, disable CPU throttling settings in Control Panel and BIOS setup. Check for BIOS updates.
    LatencyMon has been analyzing your system for 2:30:24 (h:mm:ss) on all processors.

    _________________________________________________________________________________________________________
    SYSTEM INFORMATION
    _________________________________________________________________________________________________________
    Computer name:
    OS version: Windows 10 , 10.0, build: 15063 (x64)
    Hardware: ASRock, Z77 Pro4
    CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz
    Logical processors: 8
    Processor groups: 1
    RAM: 8079 MB total

    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU SPEED
    _________________________________________________________________________________________________________
    Reported CPU speed: 350 MHz
    Measured CPU speed: 1 MHz (approx.)

    Note: reported execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.

    WARNING: the CPU speed that was measured is only a fraction of the CPU speed reported. Your CPUs may be throttled back due to variable speed settings and thermal issues. It is suggested that you run a utility which reports your actual CPU frequency and temperature.

    _________________________________________________________________________________________________________
    MEASURED INTERRUPT TO USER PROCESS LATENCIES
    _________________________________________________________________________________________________________
    The interrupt to process latency reflects the measured interval that a usermode process needed to respond to a hardware request from the moment the interrupt service routine started execution. This includes the scheduling and execution of a DPC routine, the signaling of an event and the waking up of a usermode thread from an idle wait state in response to that event.

    Highest measured interrupt to process latency (µs): 210376,843734
    Average measured interrupt to process latency (µs): 4,162558

    Highest measured interrupt to DPC latency (µs): 210373,040335
    Average measured interrupt to DPC latency (µs): 1,173264

    _________________________________________________________________________________________________________
    REPORTED ISRs
    _________________________________________________________________________________________________________
    Interrupt service routines are routines installed by the OS and device drivers that execute in response to a hardware interrupt signal.

    Highest ISR routine execution time (µs): 200,228571
    Driver with highest ISR routine execution time: storport.sys - Microsoft Storage Port Driver, Microsoft Corporation

    Highest reported total ISR routine time (%): 0,005937
    Driver with highest ISR total time: storport.sys - Microsoft Storage Port Driver, Microsoft Corporation

    Total time spent in ISRs (%) 0,008884

    ISR count (execution time <250 µs): 666598
    ISR count (execution time 250-500 µs): 0
    ISR count (execution time 500-999 µs): 0
    ISR count (execution time 1000-1999 µs): 0
    ISR count (execution time 2000-3999 µs): 0
    ISR count (execution time >=4000 µs): 0

    _________________________________________________________________________________________________________
    REPORTED DPCs
    _________________________________________________________________________________________________________
    DPC routines are part of the interrupt servicing dispatch mechanism and disable the possibility for a process to utilize the CPU while it is interrupted until the DPC has finished execution.

    Highest DPC routine execution time (µs): 240317,930
    Driver with highest DPC routine execution time: ndis.sys - NDIS (Network Driver Interface Specification), Microsoft Corporation

    Highest reported total DPC routine time (%): 0,224227
    Driver with highest DPC total execution time: ndis.sys - NDIS (Network Driver Interface Specification), Microsoft Corporation

    Total time spent in DPCs (%) 0,346651

    DPC count (execution time <250 µs): 47602507
    DPC count (execution time 250-500 µs): 0
    DPC count (execution time 500-999 µs): 12800
    DPC count (execution time 1000-1999 µs): 0
    DPC count (execution time 2000-3999 µs): 0
    DPC count (execution time >=4000 µs): 0

    _________________________________________________________________________________________________________
    REPORTED HARD PAGEFAULTS
    _________________________________________________________________________________________________________
    Hard pagefaults are events that get triggered by making use of virtual memory that is not resident in RAM but backed by a memory mapped file on disk. The process of resolving the hard pagefault requires reading in the memory from disk while the process is interrupted and blocked from execution.

    Process with highest pagefault count: none

    Total number of hard pagefaults 0
    Hard pagefault count of hardest hit process: 0
    Highest hard pagefault resolution time (µs): 0,0
    Total time spent in hard pagefaults (%): 0,0
    Number of processes hit: 0

    _________________________________________________________________________________________________________
    PER CPU DATA
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 0 Interrupt cycle time (s): 733,86770
    CPU 0 ISR highest execution time (µs): 194,580286
    CPU 0 ISR total execution time (s): 6,219410
    CPU 0 ISR count: 650000
    CPU 0 DPC highest execution time (µs): 207868,240857
    CPU 0 DPC total execution time (s): 98,790274
    CPU 0 DPC count: 37738301
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 1 Interrupt cycle time (s): 579,093493
    CPU 1 ISR highest execution time (µs): 200,228571
    CPU 1 ISR total execution time (s): 0,191773
    CPU 1 ISR count: 16259
    CPU 1 DPC highest execution time (µs): 361,913143
    CPU 1 DPC total execution time (s): 4,550196
    CPU 1 DPC count: 471919
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 2 Interrupt cycle time (s): 314,427180
    CPU 2 ISR highest execution time (µs): 36,245143
    CPU 2 ISR total execution time (s): 0,002570
    CPU 2 ISR count: 315
    CPU 2 DPC highest execution time (µs): 240317,930
    CPU 2 DPC total execution time (s): 47,564047
    CPU 2 DPC count: 4746489
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 3 Interrupt cycle time (s): 457,746927
    CPU 3 ISR highest execution time (µs): 19,522571
    CPU 3 ISR total execution time (s): 0,000185
    CPU 3 ISR count: 24
    CPU 3 DPC highest execution time (µs): 438,369143
    CPU 3 DPC total execution time (s): 3,622397
    CPU 3 DPC count: 388969
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 4 Interrupt cycle time (s): 329,619235
    CPU 4 ISR highest execution time (µs): 0,0
    CPU 4 ISR total execution time (s): 0,0
    CPU 4 ISR count: 0
    CPU 4 DPC highest execution time (µs): 195154,435714
    CPU 4 DPC total execution time (s): 48,931825
    CPU 4 DPC count: 1750012
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 5 Interrupt cycle time (s): 463,193901
    CPU 5 ISR highest execution time (µs): 0,0
    CPU 5 ISR total execution time (s): 0,0
    CPU 5 ISR count: 0
    CPU 5 DPC highest execution time (µs): 442,434857
    CPU 5 DPC total execution time (s): 4,523791
    CPU 5 DPC count: 423859
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 6 Interrupt cycle time (s): 312,963621
    CPU 6 ISR highest execution time (µs): 0,0
    CPU 6 ISR total execution time (s): 0,0
    CPU 6 ISR count: 0
    CPU 6 DPC highest execution time (µs): 190406,396571
    CPU 6 DPC total execution time (s): 37,763193
    CPU 6 DPC count: 1657803
    _________________________________________________________________________________________________________
    CPU 7 Interrupt cycle time (s): 466,112863
    CPU 7 ISR highest execution time (µs): 0,0
    CPU 7 ISR total execution time (s): 0,0
    CPU 7 ISR count: 0
    CPU 7 DPC highest execution time (µs): 356,504286
    CPU 7 DPC total execution time (s): 4,533505
    CPU 7 DPC count: 437977
    _________________________________________________________________________________________________________

  • Voice24

    őstag

    Hali!
    Hang akadozási problémával írok megint.
    Olvasgattam a témában különféle fórumokat, és ennek hatására letöltöttem a latencymon nevű progit. El is indítottam, és szép zöld volt minden sáv, amíg el nem indítottam a firefoxot (esr verzió). Na, akkor a második sáv szépen a végéig kipirosodott.
    Bemásolom ide a képet, ez alapján rá lehet jönni valami okosságra, hogy mi a problémám?

    [kép]

    Ja, még annyi, hogy elvileg minden driver a legfrissebb, bár maga a gép nem mai gyerek. (egy Fujitsu gyári gépről van szó)

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Geth

    addikt

    válasz huberpe #69269 üzenetére

    Reccsenés nekem DPC latencynek tűnik, azt meg drivercserével lehet orvosolni. Ezt egy másik Win verzió szerintem nem fogja megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák