Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #71043776 #80635 üzenetére

    Attól, hogy 1 db partíció van a pendrive-on, az még nem lesz aktív. Azt külön kell beállítani, amihez opció parancssorban pl. a DiskPart. Amúgy kipróbáltam én is, volt olyan UEFI-s hardver, amelynél ment elvileg enélkül is legacy BIOS (CSM) módban, de volt amelyiknél nem. Régebbi, legacy BIOS-os PC-knél pedig rendszerint eleve be kellett állítani, máskülönben nem indult a telepítő a(z) FAT32 / NTFS fájlrendszerű pendrive-ról. Az exFAT pedig a nagyméretű fájlokhoz valóban opció és pláne tartós használathoz inkább való egy pendrive-ra, mint az NTFS. Viszont bootolni már nem nagyon lehet róla.

    A másik dologra vonatkozóan, csak azért nem gányolnám rá fél órára a telepítőt egy olyan pendrive-ra, amin csak adatokat tárolok, ráadásul azok közé szórva a telepítő fájljait. Utána meg még törölgessek és figyeljek nehogy valami olyat töröljek véletlenül, amit nem kellene... Akkor már inkább egy külön partícióra rakom és szükség esetén max. csak arról kell törölni, azt kell újraformázni. Vagy eleve egy külön pendrive-ot használok ilyen célra, ami manapság szinte filléres tétel és egyáltalán nem akkora luxos egyet a telepítéshez fenntartani.

    (#80639) Geth:
    Tudom, de rendszerint alapból több mappa és fájl szokott lenni a gyökérben és csak ezért nem feltétlen rakom mindig mindet egy mappába, majd aztán vissza, ha eleve van ésszerűbb megoldás is.

    [ Szerkesztve ]

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #71043776 #80635 üzenetére

    Igazad van.

    De a kérdéskör ennél jóval jóval bonyolultabb. A CSM-ről is sokan csak a Legacy módra asszociálnak, közben jóval több mindent szabályoz, pl az NTFS uefi bootolást, aktív partíció meg nem követelését stb, igaz ezek mind gyártófüggőek, de olyan egyszerű dolgok amiket még a kis Rufus cég is pótolni tud a programjával ha nincs. (ezért egy Asus, ASRock mérető cégnek nem hond beleintegrélni az uefi(bios)-ba mindazt amit a Rufus csinál)

    Valójában pl GPT sem szükséges az UEFI bootoláshoz, mert én is használok MBR-ről bootoló telepített wint is, sőt az összes win telepítőm is ilyen.

    A win telepítőket én is másolással csinálom és mindegyiken van még egy csomó program is
    _driverek
    _filekezelők
    _util
    _stb
    mappákban, így azon sok GB-ot nem kell mindig újra rámásolnom csak a win mappákat lecserélni verzió (1703 --> 1709 --> 1803) cserekor. Sőt egy pendrivera akár 4db telepítőt is tehetsz ha 4db (lehetőleg fat32) partíciót csinálsz eredeti MS isok-ból, ami uefi módban boot menüből kiválasztható, (legacy-ban az aktív flagot átrakva) választható melyik induljon..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák