Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz Gsx-rr #71520 üzenetére

    Csak részben értem, de szerintem hagyjuk is.

    Legyen jelszó a Win accountodon, sose árt, és vannak dolgok amiket nem enged a rendszer jelszó nélkül.
    Kicsit hasonló pl. Androidon, hogy bizonyos dolgokat akkor használhatsz csak, ha valamivel bevéded a lock screent.

    Attól mert van jelszó, tudod automatizálni a belépést, stb.
    Nem tudom mennyi a default jelszó elavulás (ha van egyáltalán), de ezzel ki tudod kapcsolni (admin cmd):
    NET ACCOUNTS /MAXPWAGE:UNLIMITED

    Legyen bekapcsolva a jelszóval védett megosztás is, és szerintem ezek után még mindig adhatsz Mindenki csoportnak jogot megosztásonként (de akkor viszont több csoport ne legyen azon a megosztáson).

    Az, hogy miért nem látszik a NAS, írtam a QNAP topikban.

  • Marci112233

    őstag

    válasz Gsx-rr #71520 üzenetére

    Ha be vagy jelentkezve Microsoft fiókkal a rendszerbe akkor ahogy a fórumtárs írja lépj ki belőle, és egy helyi felhasználóval lépj be a rendszerbe. Így alapból gép indításkor nem kér még jelszót sem, de azt is be lehet ott is állítani, hogy kérjen, de azt külön neked kell megadni mi legyen, ha ez fontos szempont. Erről ossz meg minden amit akarsz. Nekem mivel csak én használom a gépet, pontosabban néha fater neten böngészik, nincs Win bekapcsoláskor jelszó kérés, egyből betölt minden. Nekem is routeren keresztül van megosztva a dolgaim, de hozzáférni más ugye csak a routeren keresztül lehetne wifin, de az meg alapból jelszavazva van az internet végett. (Az utcán is fogható a jele, és a közmunkások erre rájártak régebben, azóta jelszóval védett.)

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Új hozzászólás Aktív témák