Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456z

    őstag

    Sziasztok. Kifogott rajtam egy free dosos új gépre történő telepítés a szokásos gpt/mbr lehet/nem lehet módon. Régen egyszer már belefutottam egy ilyenbe, de nem emlékszem, hogy hogy oldódott meg. És az a baj, hogy minél többet olvasok róla, annál inkább belezavarodok. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek, karácsonyra össze kellene hozni, ajándék lesz.
    A gép egy Lenovo IdeaPad 330. Amd-s a lelkem, ha számít, 1 Terra hdd, free dos. 2db usb van, mindkettő usb3, azt hiszem. A telepítőt MS MCT-lal csináltam. A régi 4gb usb2 penre nem akarta megcsinálni, mondván, hogy kicsi, ezért vettem 32gigás usb3/3.1 Kingston-t (ez volt olcsón). Ezzel már megcsinálta rendesen. Érdekes, hogy azt olvastam, hogy MCT ntfs-re formáz, de este megnéztem, és fat32. Most ezt átmásoltam a régi 4 gigás penre, amit előtte fat32-re formáztam ( még nem próbáltam, késő este volt ), az új penre pedig rufussal csináltam egy másik telepítőt, igaz az ISO-t MCT-vel szedtem le. Szóval, jelenleg így állok, ezeket ma fogom kipróbálni. A biosban is már össze vissza állítgattam mindent, remélem nem csesztem el. És végezetül itt van 3 kép, hogy hol akadok el. Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák