Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osibaa

    senior tag

    Sziasztok!

    Valaki hozzon képbe légyszi a Windows 8-at illetően, mi értelme ennek az OS-nek, miért lett ilyen...

    Egy pár napos kipróbálás és némi olvasgatás után a következőre jutottam - lehet hibásak a következtetéseim, aki ért hozzá, az tegye helyre a dolgokat a fejemben légyszíves.

    A Win8 egy öszvér megoldás, a Win7-nek és egy alapvetően új OS-nek a tisztátalan házassága. Ennek megfelelően két felhasználói felülete van, a hagyományos (Win7) és az új (csempés). Előbbire azért van szükség, hogy a kompatibilitást megőrizze a korábbi alkalmazásokkal, amiket erre a felhasználói felületre fejlesztettek. Az utóbbi pedig már az új Windows OS "előszele", ami új alapokra helyezi mind az alkalmazásokat (új API-k), mind azok felhasználói felületét (modern UI). Ezt erősíti az is, hogy azt olvastam egy fórumban, a modern Windows alkalmazások már egyaránt futtathatók a Windows 8-on és a Windows RT-n is, de Windows 7-en nem.
    Emögött az egész mögött pedig az a döntés áll, hogy az asztali Windowst szánja az MS a tabletekre is, ahelyett, hogy a mobil Windowst (WP) fejlesztette volna tovább ezekre. Ezzel csak az a probléma, hogy az asztali Windows egy robosztus OS, a tabletek hardvere pedig vagy nem tudja normálisan futtatni (Atom), vagy olyan gépszörnyek jönnek létre, mint a Surface Pro. Ezzel szemben az Android, iOS, WP mind "lightweight" OS-ek, amik vígan futkorásznak egy Atom (vagy ARM Cortex A) teljesítményű hardveren.
    Végeredményben pedig kutyaszorítóba kerültem: vagy használom tovább a Win7-et és lemondok az új Windows szolgáltatásokról (pl. nagy felbontású kijelzőn a felskálázás, amit a 8.1 javít), vagy váltok Win8-ra és laptopon/desktopon sz0p0k az érintőképernyőre optimalizált UI-val és a kaotikus alkalmazás használattal. (Esetleg váltok Win8-ra és 3rd party alkalmazásokkal "széthekkelem", hogy minél jobban hasonlítson a Win7-re.)

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • Osibaa

    senior tag

    válasz VoidXs #34636 üzenetére

    Én nagyon szenvedtem vele. Az pl. nagyon felhúzott, hogy Windows Update-et futtattam a csempés felületen, ami menet közben megállt, nem tudtam miért. Később derült ki, hogy a hagyományos felületen feldobott egy ablakot, amit el kellett fogadnom, azért állt meg. Szal ebben sem volt következetes az OS, keveredett a két UI. Vagy ahányszor csatlakoztam VNC-vel a desktophoz, annyiszor jött létre egy VNC-s csempe - végül 12 db VNC-s csempém volt (nyilván ezt valahogy ki lehet küszöbölni).

    #34637 Flx

    A WinRT az értelmezésem szerint már az "új Windows", ami még mindig túl robosztus, legalábbis a Mobilarénás cikk nagyon szidta mind funkcionalitásban, mind sebességben - nekem nincs tapasztalatom ezzel, egyik ismerősöm se vett ilyet.
    A ThinkPad Tablet-ben Atom proci van - nyilván szubjektív, hogy mit tekintünk gördülékeny futásnak, nekem az asszony AMD A4 procis laptopja is csigalassúnak tűnik, az Atom pedig még gyengébb. Ezzel szemben a 40k-s Androidos tabletemen minden gyors és gördülékeny.

    "Amúgy nem kötelező használni asztali gépen az új felületet, egyszerűen nem nyitod meg és kész."

    Nah ez az, amit nem sikerült elérnem sehogy. Pl. a hagyományos felületen nem tudok normálisan alkalmazásokat indítani, mert lelopták a Start menüt. Emellett vannak olyan Windows alkalmazások, amiknek csak a modern verziója van, hagyományos tudtommal nincsen (pl. alkalmazás bolt). És ezek száma egyre bővül, ahogy olvastam a Win8.1 leírást.

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Új hozzászólás Aktív témák