Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz donmackó #68556 üzenetére

    Szia!

    Jó lett, kivettem a pipát a gyors rendszerindítástól és megoldotta a problémámat. :R

    (Bár nem értem mi köze van a hdd-k leállításának az rendszer betöltésének gyorsítását szolgáló funkcióhoz. :F )

    Más: öcsémnek vettünk új laptopot (Asus K555LB-XO309D). Win 8.1-et raktam rá, driverek fent vannak, más még nincs, se programok se frissítések. Azt vettem észre hogy a HDD load/unload cycle countja marhára gyorsan növekszik, megfigyeltem 10 percre és kb. percenként akár 1-et is nő HDS legújabb verziója szerint! Viszonylag hangos a lemez (ST1000LM024 HN-M101MBB), hallani ahogy surrog, és hallani amikor megáll majd újra felpörög. Ez mitöl lehet? Szintén teljesítmény centrikus profilra raktam, speciális menüben szintén "soha" opcióra raktam a merevlemez kikapcsolását minden esetben. Még is ezt csinálja. Ötlet?

    Most kikapcsoltam a laptopon is ezt a gyors rendszerindítást, és újraindítottam, aztán figyelem hogy így megy üresben, mit csinál. Hát ha így jó lesz. -> Update: nem jó így sem, 4-5 perc alatt 6-al nőtt a szám. 8 óra működés, 21 bekapcsolás után szerintem a load/unload értékre nem normális hogy jelenleg 279-en áll. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák