Hirdetés

2014. augusztus 21., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-07-03 10:38:21

PROHARDVER!

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#37751) KISDUCK

KISDUCK
(fanatikus tag)

Hogy tudom beállítani, hogy helyi fiókot használjak auto loginnal? Update-óta microsoft fiókkal tudok belépni és nem találom kívánt opciót.

(#37752) tibizje

tibizje
(kvázi-tag)

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy miért zárja be bármelyik játékot, ha leteszem tálcára? Bármelyik játéknál előfordul, hogy ha elsőre megnyitom, akkor működik, de ha 1x lerakom tálcára, majd megnyitnám újra, akkor hirtelen bezárja és ennyi. Esetenként kiírja, hogy az xy.exe működése leállt, valamelyiknél még ezt sem és akad, ahol a DirectX leállását írja. A Windows 8 lehet a ludas?

(#37753) gb4400 válasza tibizje (#37752) üzenetére

gb4400
(őstag)

Töltsd le a Microsoft oldaláról a dxwebsetup.exe fájlt, és futtasd. Ez leszed minden frissítést a directx-hez. A gépen lévő directx ugyanis nem tartalmaz minden összetevőt. Ha így sem jó, akkor más a probléma. Bár én még sohasem le tálcára 3D-s alkalmazást.

Április bolondja, Lada szamara.

(#37754) masholnap válasza gb4400 (#37717) üzenetére

masholnap
(senior tag)

jaja, valóvan ott van, csak mostantól karakteres "felületen" :D
én spec szeretem, teszteléshez, hibakereséshez egynek jól szokott jönni

(#37755) rol33

rol33
(fanatikus tag)

sziasztok!
a Tunein nevű alkalmazást kerestem volna az áruházban ismerősöm tanácsára, de nem találtam, míg ő nála elérhető ez az alkalmazás.Elvileg a régiónk megegyezik a magyarba vagyunk mindketten.Mi lehet a probléma?

r

(#37756) freelanced

freelanced
(őstag)
LOGOUT blog

Valaki erre?

Köszönet!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#37757) VoidXs válasza rol33 (#37755) üzenetére

VoidXs
(őstag)
LOGOUT blog

Áruház -> Charm bar -> Beállítások -> Beállítások -> mindkettő csúszka nemre.

(#37725) freelanced: Miért ne? Újabb, bugmentesebb, gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Tenemos guineos criollo, pídalos en el mostrador! | YouTube: SpamMaster57

(#37758) t420s

t420s
(tag)

Honnan tudhatom hogy a Windows 8-am automatikusan megkapja a 8.1 update-t, vagy olyan verzió van fenn, ami eleve kizárja a frissítést?
olvasom vannak win 8-ak amik nem kapják meg az update-et:
http://www.hwsw.hu/hirek/51143/microsoft-windows-8-1-frissites-szervizcsomag.html

A rendszer telepítése abszolút fájdalommentes Windows 8-ra. A Store alkalmazásból indítható a frissítés, egy eltéveszthetetlen Windows 8.1 ajánlatot tesz a bolt-szoftver. Úgy tűnik a visszajelzések szerint, hogy első körben csak a felhasználók egy része kapta meg ezt az ajánlatot, ha valaki nem tartozik ebbe, akkor innen manuálisan is elindítható a folyamat. Ezt elindítva mintegy 3 gigabájtot letölt a rendszer, majd újraindítja a gépet. Ezzel érdemes vigyázni, a rendszer csak 15 perc türelmi időt ad erre, így csak akkor érdemes elindítani a frissítést, ha nincs halaszthatatlan munkánk.

(#37759) fPApi

fPApi
(senior tag)

Próbálta már valaki, hogy ha felrakja a 8.1-et, akkor a rendszer-visszaállítással vissza lehet állítani a 8-ra?

(#37760) pzstm válasza fPApi (#37759) üzenetére

pzstm
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ha nem RT-d van akkor nyolcra áll vissza

http://www.betateam.hu | Nokia Lumia 930 |Surface2 32GB Type Cover2||Xbox One|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37761) fPApi válasza pzstm (#37760) üzenetére

fPApi
(senior tag)

Nem RT, persze. Én egy korábbi visszaállítási pontra (célszerűen a 8.1 felrakása előttire) való visszaállításra gondoltam, Te mire?

[ Szerkesztve ]

(#37762) rol33 válasza VoidXs (#37757) üzenetére

rol33
(fanatikus tag)

ez az, köszi szépen :R

r

(#37763) Grande Ale válasza Mr. Double B (#37743) üzenetére

Grande Ale
(őstag)

Köszi, már vissza állítottam. El kell sajnos küldenem szervizbe, kijelző hiba miatt. Mire kész lesz csak javítják ezt a problémát...

Nexus 4 Android 4.4.4

(#37764) Noá

Noá
(senior tag)

Lenne egy pár kérdésem:

- a könyvjelzős alkalmazást hogyan lehet használni pontosan, mert hiába nyitok meg egy hírt chrome-ban vagy IE-ben, a megosztás alatt nem jelenik meg a kis könyvjelző app ikonja, ergo le sem tudom menteni :O
- amikor megnyiton a onenote appot, homályosak a betűk o.O amit nem értek mert 8 alatt szépek, tiszták és élesek voltak a szavak, ez mitől lehet?! :O

Köszi a válaszokat előre is! :)

Apple iPad Air 16GB Wifi + Cellular űrszürke - IOS 7.1.2, Desktop PC - Windows 8.1 OS. , TV - SAMSUNG C630 1080p, Telekom user: Netmánia M; SAT Családi + HD; LTE: Net&Roll M 60/22Mbit/s.

(#37765) pzstm válasza fPApi (#37761) üzenetére

pzstm
(Szakértő)
LOGOUT blog

a gépházból elérhető újratelepítésre :B

http://www.betateam.hu | Nokia Lumia 930 |Surface2 32GB Type Cover2||Xbox One|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37766) RaZroX

RaZroX
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van olyan Modern UI-os app ami helyettesíti a CPU gadget-et ? Ugyan ez érdekelne RAM GPU HDD és NETWORK formában

Hackintosh OS X 10.9.4 Mavericks // "Hacking is our power" - Watch Dogs // Nokia Lumia 625 @ WP 8.1

(#37767) sutyesz96 válasza RaZroX (#37766) üzenetére

sutyesz96
(senior tag)
LOGOUT blog

nagyon hasznos lenne, engem is érdekel! :K

+1

iPhone 4 - 7.1.1 // 12 pirospetty | 0 fekete // 75 pozitív | 0 negatív //

(#37768) Dolphine válasza csako (#37726) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Ebből egyik sem működik! :O
Hiába nyomom a Win+X-et nem történik semmi! :(
A rögzítés a tálcán megint csak nem működik! Összesen három elem van a tálcán: Explorer, Filekezelő, Chrome! Többet képtelen vagyok rögzíteni!

(#37769) pzstm válasza Dolphine (#37768) üzenetére

pzstm
(Szakértő)
LOGOUT blog

gondolom van valami jó kis rd party appod. Csodálatos start menu varázsló esetleg hiperszuper-optimalizáló cucc....azok képesek ilyenre

(#37770) Dolphine válasza pzstm (#37769) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Nincs! Teljesen alap a WIN8! Start menü varázsló/app nincs
Optimatizáló lehetséges: A Samsung SSD-nek van optimatizálója. Ez bekavarhat? :F

[ Szerkesztve ]

(#37771) pzstm válasza Dolphine (#37770) üzenetére

pzstm
(Szakértő)
LOGOUT blog

nem hinném....ilyen registry optimizer csodákra gondoltam...akkor dobj egy restartot neki, esetleg előtte egy sfc /scannow parancssorba

(#37772) morgyi válasza RaZroX (#37766) üzenetére

morgyi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van egy ingyenes PC Monitor nevű app, viszont nem tudom hogy van-e Live Tile-ja és ha van milyen.

Éxer a Műszer :D - Windows 8.1 Pro

(#37773) Dolphine válasza pzstm (#37771) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Olyan nincs!
sfc /scannow ez hova és hogyan?
Van olyan program ami elvileg rögzítve van a tálcán, csak nem látom! Ez lehetséges? Bármelyik program jobb ikonján be lehet állítani a rögzítést, azonban én nem látok semmit sem, hogy történt volna bármi is! :(

Ja a gép belső IP címét még mindig nem tudom megnézni! :W

[ Szerkesztve ]

(#37774) pzstm válasza Dolphine (#37773) üzenetére

pzstm
(Szakértő)
LOGOUT blog

parancssorba írd be

(#37775) morgyi válasza Dolphine (#37773) üzenetére

morgyi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Menj be a gépházba (remélem oda eltalálsz :) ) ott Hálózat/Kapcsolatok és ott válaszd ki a kapcsolatodat, ha rákattintasz kiír róla mindent :)

(#37776) Dolphine válasza morgyi (#37775) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

A Gépház megvan, viszont ott nincs egy szál Hálózati elem sem! :W

(#37777) samgar

samgar
(őstag)
LOGOUT blog

Emberek, ha egyszer a böngészőben rákattintok a telepít mostra (Windows 8 Pro van fent) és megnyitja az áruházat, de nem látom sehol a windows 8.1 pro-t, akkor mi van?

Samsung Notebook Series 5 VGA2GB - RAM8GB - Windows 8.1 PRO x64 (legal) - Iphone 5 32 GB White ios 8

(#37778) xxSanchez válasza samgar (#37777) üzenetére

xxSanchez
(őstag)
LOGOUT blog

Az összes Windows Update fel van rakva?

Heyho.

(#37779) jeni

jeni
(PH! kedvence)

Szia
Valahol olvastam róla de nem egyértelmű a dolog.
Kell-e Windows 8 64 bit Hun upgrade előtt feltenni bármely egyéb op. rendszert telepíteni és aktiválni vagy sem? Mert pletyka szerint simán tiszta telepítésként nyers SSD-re is mehet a frissítő csomag igaz-e?

Boccs ha már ez a dolog ki lett tárgyalva itt. :R
Nem olvastam utána a fórumban de a kereső sem dobott ki tuti infót.

[ Szerkesztve ]

(#37780) xxSanchez válasza jeni (#37779) üzenetére

xxSanchez
(őstag)
LOGOUT blog

Nem fogod tudni aktiválni a Windows 8-at, ha előtte nincs fennt rendszer, de kiküszöbölhető.

Heyho.

(#37781) samgar válasza xxSanchez (#37778) üzenetére

samgar
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt nem néztem pill. Lehet hiszem most húztam újra a gépet.

Samsung Notebook Series 5 VGA2GB - RAM8GB - Windows 8.1 PRO x64 (legal) - Iphone 5 32 GB White ios 8

(#37782) mqm

mqm
(senior tag)

Sziasztok!
Ide is fel teszem kerdesem.[link] :R

FRACTAL DESIGN CORE 3000//ASROCK B75 Pro3//Gainward GeForce® GTX 760 Phantom//Intel® Core™ i5-3470//CORSAIR VENGEANCE 8GB DDR3 1600MHz//KINGSTON V300 120GB SSD//FSP RAIDER 550

(#37783) morgyi válasza Dolphine (#37776) üzenetére

morgyi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A 8.1-es gépház már másmilyen.

Ha sima 8-ast használsz akkor a legegyszerűbb ha rámész a tálcán a hálózat ikonra jobbklikk\Hálózati és megosztási központ\Aktív hálózatok megtekintése résznél az ablakban megkeresed hova csatlakoztál, majd ott van olyan hogy Kapcsolatok: (Wi-Fi) xy vagy ha vezetékes akkor az, arra rákatt, bejön a kapcsolat ablaka, és ott a részletek gombra kiír mindent.

(#37784) xxSanchez válasza mqm (#37782) üzenetére

xxSanchez
(őstag)
LOGOUT blog

Válassz le a jelenlegi partíciódból annyi helyet amennyi neked megfelelő, minimum 20GB azért legyen szerintem. Rakd be a DVD-t, Pendrive-ot vagy akármit amiről szeretnéd telepíteni a Windows 7-et és BIOS-ban állítsd át, hogy arról bootoljon. Telepítéskor amikor a partíciókhoz érsz akkor egyértelműen azt válaszd ki amelyet az előbb leválasztottál. Miután elkészült a telepítés állítsd vissza a boot sorrendet, és indításnál már meg is fogja kérdezni a rendszer, hogy melyiket szeretnéd indítani, a 7-et vagy 8.1-et.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#37785) mqm válasza xxSanchez (#37784) üzenetére

mqm
(senior tag)

Koszonom valaszod, nem tul bonyolult muvelet..:)

FRACTAL DESIGN CORE 3000//ASROCK B75 Pro3//Gainward GeForce® GTX 760 Phantom//Intel® Core™ i5-3470//CORSAIR VENGEANCE 8GB DDR3 1600MHz//KINGSTON V300 120GB SSD//FSP RAIDER 550

(#37786) Dolphine válasza morgyi (#37783) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Egy megvan! :R
Eléggé bonyolult lett az XP-hez képest! :F
Most már csak rögzíteni kellene tudni a tálcán!

(#37787) jeni válasza xxSanchez (#37780) üzenetére

jeni
(PH! kedvence)

Nem lenne gond mert alá felraknám az eredeti Vista 64 Ultimate bites En rendszert,aktiválom és arra felrakom a Win 8 frissítő csomagot.
Csak gondoltam Vista nem felrakásával időt nyernék a Win 8-l a telepítés során.

(#37788) xxSanchez válasza jeni (#37787) üzenetére

xxSanchez
(őstag)
LOGOUT blog

Ne rakd fel a Vista-t, felesleges nyüstölni ilyenekkel az SSD-t, használd azt a leírást az aktiválásnál amit linkeltem és mennie kell.

Heyho.

(#37789) csako válasza Dolphine (#37786) üzenetére

csako
(senior tag)

És a Windows gomb + X billentyűkombináció továbbra sem működik, nem jön fel egy menü a bal sarokban?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#37790) Dolphine válasza csako (#37789) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Nem :(

(#37791) KISDUCK válasza KISDUCK (#37751) üzenetére

KISDUCK
(fanatikus tag)

Köszönöm az infókat! Fiók beállításoknál szétkapcsolással tudtam hozzáadni a helyi fiókot.

(#37792) csako válasza Dolphine (#37790) üzenetére

csako
(senior tag)

Azt már megcsináltad, amit pzstm mondott, hogy parancssorba írd be a sfc /scannow-ot?

(#37793) Dolphine: Hibákat javít.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#37793) Dolphine válasza csako (#37792) üzenetére

Dolphine
(fanatikus tag)

Az pontosan mit is csinál? Mert arra nem kaptam választ! :(

(#37794) M3nyus

M3nyus
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Adott egy Win 8.1, újratelepítettem a rendszert. Előző rendszernél létre lett hozva egy mappa (másik partíción) és sajnos most nem tudom se szerkeszteni se letörölni. Egy sok karakterből álló valaki a tulajdonosa, én mint rendszergazda nem tudom szerkeszteni a jogait, sem hozzáadni mást.

Hogyan tudnám letörölni a mappát? :U Formatálni nem szeretném az egész partíciót.

Én vagyok M3nyus!

(#37795) PHenis

PHenis
(tag)

Sziasztok,
8.1 frissítéssel kapcsolatban van problémám. Pár hónapja vettem egy notebookot win8-al. A HDD-t azonnal SSD-re cseréltem és mivel előretelepített win volt a gépen (kód nélkül) ezért az SSD-re csak egy nem épp legális win8-at tudtam tenni. Tudom hogy nem korrekt, de mivel a noti árába azért csak be volt építve egy windows ára, ezért a lelkiismeretemtől tudtam aludni. Most persze nem frissül 8.1-re, pedig már belaktam az együtt töltött idő alatt. Visszatettem a HDD-t az eredeti winnel, az befrissül + mivel ez eredeti telepítés, ezzel működik a secure boot is. Most van win8.1-em a HDD-n ami tök jó, de én az SSD-t szeretném használni, ami belakott de nem frissül. Nincs a wincsikhez USB-s motyóm, ezért nem tudom klónozni vagy ilyesmi. A cél az lenne, hogy az SSD-n legyen nekem az eredeti windows-om és programjaim meg minden 8.1-re frissítve. Remélem érthető voltam.
Tudtok valami megoldást? (samu np535 noti ha ez számít)

(#37796) Hunork

Hunork
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!

Egy érdekes problémám lenne most.
2 napja 8.1-re frissült a rendszer. Minden szép és jó, gyorsabb betöltés...stb.
Viszont: ma reggel arra ébredtem, hogy megy a számítógép. :Y És ha hibernálom, akkor egér/billentyűre elindul. :F
Amit tudni kell: BIOS-ban ezer éve le van tiltva minden ACPI funkció, és a Vezérlőpult / Energiagazdálkodás beállításokat is megjegyezte még a sima W8 -ból. Eddig sem engedélyeztem semmi hasonlót. Update úgy van beállítva, hogy én döntök mindenről, dfrgui kikapcsolva.
Ennek tükrében mit és hol kell keresnem, hogy ilyen ne forduljon elő többet? És hogy a billentyű véletlen megnyomására nem induljon el a masina?
Segítő válaszokat előre is köszönöm! :R

Hunork

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37797) TRob1 válasza Hunork (#37796) üzenetére

TRob1
(PH! kedvence)

Eszközkezelőben az egérnél és a billentyűzetnél vedd ki a pipát az Energiagazdálkodás fülön Az eszköz felébresztheti a számítógépet elől.

szerk: Illetve a Műveletközpontban is nézd meg a Karbantartás fülön a beállításokat, nincs-e pipa hogy felébresztheti a gépet a karbantartás idejére.

[ Szerkesztve ]

¤ Használjatok DropBox-ot, mert nagyon jó (2,5Gb ingyen tárhely): http://db.tt/NHkdwkX ¤ Copy (20Gb ingyen tárhely): https://copy.com?r=Y7VF3v ¤ Igo Primo2.0 ikonos branding: http://db.tt/8Q5TgKq2 ¤

(#37798) CsonkaImo

CsonkaImo
(senior tag)

Sziasztok!

Bejövő hívásokból hogy tudok számot menteni? WP8. Válaszokat előre is köszönöm!

Áh semmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37799) jeni válasza PHenis (#37795) üzenetére

jeni
(PH! kedvence)

Szia

Lehet,hogy én tévedek de ha jog tiszta akkor kell lennie egy Win8 aktiváló matricának neked a géphez mellékelve.
A Win 8 telepítő rendszer az a rejtett particióban kell lennie.

Ez talán segít[link]

A boltban ahol vetted a számlán kell lennie,hogy Windows 8 op.rendszer,ha ez van akkor a kódot is meg kellett volna kapnod,ha nem akkor nehéz utólag reklamálni.

USB pendrive boot készítése

[ Szerkesztve ]

(#37800) t420s

t420s
(tag)

Hogyan frissítsek Windows 8.1-re?
Most fent van a Win8 (64bit) de áruházban nincs ott a 8.1-re frissítés, hogyan csináljam meg?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.