Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamboo529

    senior tag

    Egy "apró" gonddal fordulok hozzátok. Adott egy otthoni hálózat: PC(gigabit), Laptop (gigabit), Router (gigabit), Média lejátszó (10/100mbit). Minden kábellel kötve a routerhez.
    Az a gondom, hogy ha van egy nagyobb bitrátájú film, akkor azt samba megosztással a PC-ről szaggatva tudom lejátszani a médiával, ha laptopról olvasom, akkor simán viszi.
    A PC win7 64bit, a laptop winXP 32bit.
    Mindenféle próbálgatást elvégeztem hardveresen (kábelcsere stb.) de a probléma változatlan.
    Mitől ingadozik a win7 alatt a hálózati kapcsolatom sebessége?
    Hasonló jellegű, de ritkább szakadás fordul elő, ha online játékokkal játszom. Eddig azt hittem a szolgáltató hibája, de kezdem azt hinni, hogy a gépnek van vmi baja. Mármint a win7-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • Jamboo529

    senior tag

    válasz kiskornel #21021 üzenetére

    Félreérted, nem a net felé van ingadozás, hanem a belső hálón!
    Ez az elsődleges gondom.
    A sebesség megvan átlagban, csak vannak benne pillanatnyi ingadozások, amiket pl. a win7 egyik minialkalmazása a Network meter is mutat. Emiatt nem tud a médialejátszóm folyamatosan streamelni a PC-ről ami win7-es, de tud a Laptopról ami XP-s.
    Mivel maga a vas jó, ezért gondolom, hogy a win7 lehet a ludas.

    [ Szerkesztve ]

  • Jamboo529

    senior tag

    Üdv!

    Leírom a gondom, és a kigondolt megoldást hozzá. Ha valakinek van jobb ötlete, ne tartsa magában.
    Szóval adott egy otthoni hálózat wifivel. Ehhez a hálózathoz kapcsolódik többek között vezetékesen egy NAS (Zyxel 320), valamint wifin egy laptop.
    A laptopon Firefox böngésző fut, majdnem a legújabb, valamint egy addon van beépítve (automatic save folder) aminek annyi a dolga, hogy adott helyről lementett dolgokat, vagy adott típusú fájlokat egy előre beállított helyre ment. Nos ez a hely a NAS-on található. (A NAS-ban a winyók sosem alszanak)

    A gondom pedig a következő. Amikor a laptopot indítom, vagy készenléti módból térek vissza (tehát újra csatlakoztatja magát a wifi hálózathoz) akkor a legelső, fent említett módon letöltendő fájl a C:/dok... helyre mentődik, majd onnan az összes többi már a beállított helyre kerül.
    Abban az esetben, ha mondjuk wifi kapcsolódás után kitallózom a total commanderben az említett hálózati helyeket, akkor már az első fájlt is jó helyre menti.

    Szóval megoldásként Win 7 X64 alá keresek olyan progit ami, ha érzékeli a wifi kapcsolódást, akkor lefuttat egy scriptet, vagy valamit, amivel megismertetem a laptopot a hálózati hellyel.
    Vagy ehhez nem is kell külön progi? Elég egy script önmagában?

Új hozzászólás Aktív témák