Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C^^

    őstag

    Sziasztok!

    Érdekes problémába futottam bele: Tegnap este úgy állítottam le a gépet, hogy update-eket telepített, nem is volt semmi probléma. Ma boot után a levelező dobott egy kövér errort indulásnál, illetve böngészőben nem nagyon akartak menni a bővítmények.
    Onnantól lett gyanús a dolog, hogy a WinUpdate újra megtalálta azokat a frissítéseket, amiket elvileg felrakott.
    Levelező + böngésző újratelepítve, probléma megoldva, viszont winupdate, akármit csinálok, Preparing to install után visszaugrik, mintha misem történt volna, újra megtalálja ugyanazokat a frissítéseket, pedig Update History alapján fenn van...
    Microsoft oldaláról letöltöm a megfelelő frissítést, és installálom, akkor is megtalálja újra...

    Feltűnt az is, hogy a Programs and Features alatt üres az Uninstall an Update rész, illetve a Turn Windows features on or off alatt sincs semmi.
    Uccu neki, ment egy chkdsk, elég rémisztő volt, sok consistency error-t javított, akkor jutott eszembe az, hogy döglődik az SSD, de mégsem.

    A következő próbálkozás egy sfc /scannow volt, amire dob egy "Windows Resource Protection could not start the repair service."-t.
    Természetesen Windows Update illetve TrustedInstaller service volt újraindítva, semmi változás, továbbá csökkentett módból is ez a helyzet.

    Telepítőlemezről repair console-ból kiadva a parancsot lefut az sfc scan, de nem tudja javítani a hibát. A logból semmi értelmeset nem tudtam kihámozni.

    Végső megoldásként egy Update telepítést ráengedtem, de a legvégén, mikor visszamigrálná a dolgokat, egyszerűen merevre fagy, és visszaállítja a mostani állapotot.

    Ja, just to know: több éve betonstabilan működő rendszer, nem holmi széthekkelt trágyadomb.

    Láttatok már ilyet? Valakinek valami ötlet esetleg? :)

    [ Szerkesztve ]

  • C^^

    őstag

    válasz h1ght3chzor #11463 üzenetére

    WU auto install csak tudja, hogy neki mi a jó.
    Meg hát itt jóval nagyobb gondok vannak, mint hogy belassulna a rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák