Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    Sziasztok!

    Volna egy kis gondom a rendszeremmel. Újra kellett raknom a windows-t és most bizonyos mappákra "hozzáférés megtagadva" üzeneteket dobál, rendszergazdaként továbbhaladva ugyan beenged de pl a benne lévő képeket már nem engedi megnézni. Minden egyes újraindítás után újra és újra előjön.

    Ez alapján megcsináltam a tulajdonos cseréjét de semmit nem változtatott.

    Az előző rendszeren a TV miatt csináltam egy otthoni csoportot, hogy a TV-n tudjak képeket stb nézni a gépről, így egy pár mappát megosztottam. Ez viszont sehogy nem akart működni, így a megosztást megszüntettem.
    Most az új rendszeren ezekhez a mappákhoz nem ad hozzáférést, holott a meghajtón a többi mappához igen.

    A win egy ssd-n fut, míg a HDD-n van a többi cucc: képek, zenék stb.

    Hogy lehetne ezt megoldani? Rendkívül frusztráló, hogy egy új telepítéssel sem tűnik el ez a probléma.
    Formázzam a hdd-t talán?

    Köszi előre is!

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    válasz tixem #47038 üzenetére

    tárgytalan, fontos dolgokat mentettem és formáztam a francba mindent

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    Sziasztok!

    Akadna egy nagyon frusztráló hiba, amit egyszerűen nem tudok mire vélni. Win 7 telepítés után amikor fel akarom tenni a legfrissebb amd catalyst drivert, a telepítés utáni újraindításkor eltűnik a tálca start menüstől, az ikonok az asztalról és az előugró ablakok sem működnek. Vezérlőpultba még be tudok menni, de ott akármire kattintok a felugró ablak már nem jön elő és ctrl+alt+del-re sem jön elő semmi csak egy nagy fekete képernyő, így a feladatkezelőt sem tudom elindítani.

    Sikerült visszaállítanom a rendszert csökkentett módban és most minden működik, viszont nincs vga driverem.
    Olyan mintha az explorer nem indulna el, vagy nem tudom, de mivel se tálca se semmi, így meg sem tudom nézni mi a baj.

    Mi lehet itt a gond és a megoldás? Köszönöm!

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    válasz mezis #49327 üzenetére

    Üdv!

    Hálózat, amd chipset, audio driver, usb driverek. Amik fontosak mind fent vannak.

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    válasz tixem #49329 üzenetére

    Közben megvan a "hiba", ettől hülyébb már nem leszek. HDMI-n rá van kötve a gépre a tv-m és telepítés után azt tette meg elsődleges kijelzőnek úgy, hogy a tálca csak ott látszódjon. És erre fél nap és kétszeri újratelepítés után jövök rá :DDD no comment

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    Sziasztok!

    Akadt egy kis bajom az otthoni csoporttal... Nem is kicsi.

    A napokban raktam újra a windowst (7 Ultimate) és most csatlakozni akartam a tabommal a csoportba de kéne hozzá a jelszó. Ezt viszont pc-n az istennek sem tudom megnézni, sem az otthoni csoport ablakában a jelszó megtekintése és nyomtatása alatt, sem az intézőben jobb klikkel az otthoni csoporton.

    Gondoltam akkor fogom magam, kilépek az egészből és csinálok egy újat. Igen ám, de a drága azt írja, hogy a windows nem tudja eltávolítani az a gépet az otthoni csoportból. Szuper... Keresgélek a neten egy ideje már, szolgáltatásokban próbáltam elindítani a társhálózatok futtatása izét is, de az meg azt írja fut. Mindegy, átállítottam automatikusra, indítás erre kidobja, hogy 1068: a függő szolgáltatás, vagy csoport elindítása nem sikerült.

    Meg vagyok lőve megint, tiszta 22-es csapdája. Jelszót nem tudom megnézni, ki kéne lépni, hogy csináljak újat, de nem tudok kilépni, így jelszó sincs. Ellenben van egy olyan otthoni csoportom, ami akkor jött létre amikor felraktam az ethernet drivert beállítotam, hogy otthoni hálózat lesz. Akkor csinált valamit és azóta az van, de nem lehet vele mit kezdeni?

    Van valakinek valami tippje hogyan lehetne megnézni a jelszót a fentieken kívül más módszerrel, vagy kiléptetni a gépet a csoportból?

    A tabon egyébként tudnék csinálni csoportot, egy routeren van minden (ASUS rt-n15u), de ahhoz meg az kéne, hogy a pc-t ki tudjam szedni amiben most van.

    Végső esetben még valami totális hálózati nullázást is hajlandó vagyok megcsinálni csak működne végre. Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    válasz krealon #52744 üzenetére

    Még nem köszi a tippet, megcsináltam, de továbbra is fennáll a probléma. Végképp kifogytan a megoldási kísérletekből, lehet hogy megint újra kéne rakni a rendszert de nem visz rá a lélek, tekintettel arra, hogy egy vadiúj telepítés után jelentkezett a probléma.

    Nem értem egyszerűen

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • tixem

    addikt

    Halihó!

    Akadt egy elég idegesítő problémám. Pár napja észrevettem Chrome-nál, hogy ha tálcáról akarom jobb klikk - új ablak nyitásával indítani a böngészőt akkor ugrik egyet a kép (mint amikor el akar indítani valamit, de aztán lelövi a folyamatot) és nem csinál semmit sem. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget ám épp ebben a szent percben jöttem rá, hogy ugyanezt csinálja a windows intézővel és a commanderrel is, csak épp másképp.

    Az intéző is ki van rakva tálcára, simán meg akarom nyitni és ugyanúgy ugrik egyet, majd marad minden ugyanúgy, semmi nem történik. Commanderben meg át akartam nevezni egy fájlt, jobb klikkre szintén ugyanez a jelenség lép fel és kilép a Commanderből.
    Rohad jó amúgy, mert a telefont a Commander nem látja, csak intézőből tudok rátenni dolgokat, de ahogy feldobja a windows phone appot a rendszer és rá akarnék menni a fájlok tallózásra részre ami nyitja az intézőt megint csak ugrik egyet és kilép a wp alkalmazásból is. Sajátgép stb mindenhogy próbáltam az intézőbe belemászni, de minden irányból ugyanez a gond.
    Mi a franc lehet ez? Vírus netán?

    Köszi előre is

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák