Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz brd #21003 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a választ, még emésztem :D

    Megmondom őszintén eljutottam odáig, hogy kitettem wordbe és szineztem a tagmondatokat, hogy az én egyszerű tudásommal is fel tudjam fogni, de még így sem 100%-os a megértésem.

    A BIOS akkor ha jól értem lefoglal a grafikus chipnek (és az egyéb hardverelemeknek) erőből egy bizonyos mennyiségű memóriát (ez nálam most az erőforráskezelő szerint kb. 500 MB) még az OS betöltése előtt.

    Az OS a maradékból gazdálkodik, és ha kell, akkor a grafikus drivernek még oszt, de ezt az OS szépen le tudja kezelni az ütközés megfelelő driverek eseték elképzelhetetlen.

    Ez két dolog miatt lehet, valószínűleg az én tárgyi tévedésem miatt kevertem be:

    a) ez a shadow vagy árnyékmásolat koncepció nem is létezik (most hallok róla először, készségesen elhittem, de egy újszülöttnek) tehát nincs mivel "összeérni" a memóriának
    b) az OS virtuálisan a 4GB "fölé" is tud címezni, tehát van mozgástér, nem ér össze a (talán létező) árnyékmásolat, és a kiosztott memória

    Egyáltalán mit gondolsz, honnan jöhetett ez a koncepció? Aki írta, nyilván nem véletlenül írta, gondolom jó oka volt rá.

Új hozzászólás Aktív témák