Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    Sziasztok!
    Egy megoldódott problémát szeretnék megérteni.
    Adott egy USB MicroSD kártya olvasó és 2 db. MicroSD kártya. Mindkét kártya telefonban szolgált egy darabig, formatálva lettek FAT32 és ext2 partíciókra, majd feladatuk lejártával, újra lettek formatálva Fat32-re. Mint később kiderült, logicalban (a telefonhoz mindkettő partíciói primaryban voltak).
    Logicalban a gépem látta a kártyát de nem tudta olvasni, az USB adapterben, MicroSD->SD adapterrel igen. DVD lejátszó szintén olvasta. Haver gépén, szintén W7, és az ő USB csatlakozója is 2.0-ás, simán olvasta, írta.
    Történt egy táp csere is, hátha az áram ellátás nem volt megfelelő az USB szinten, habár minden más USB vette az akadályt, de nem hozott pozitív eredményt.
    Ekkor villant be az olajlámpás és vettem elő jól bevált kis particionálómat és formatáltam primaryba a kártyát.
    Innentől fogva az én gépem is elfogadja, írja olvassa.
    Kérdésem, mi lehet a rendszeremmel (?), hogy az azelőtt (igaz a telefonhoz való használat előtt, nem tudom miként volt formatálva- primary vagy logical) tökéletesen működő kártyát, amit egy DVD lejátszó is elfogad, másik gépen is jól működik (logicalban), csak primaryba való formatálás után hajlandó kezelni?
    Köszönöm előre is a magyarázato(ka)t.

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Új hozzászólás Aktív témák