Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pierre75

    senior tag

    válasz WonderCSabo #7673 üzenetére

    Vmit biztos kell vele csinálni, mert bemásoltam és nincs felirat.

  • Chaser

    titán

    válasz WonderCSabo #7673 üzenetére

    Nem kell szenvedni ilyenekkel. Van x86-x64 és image független megoldás pendrive win7/vista bootolhatóvá tételére.

    Hogyan tegyük bootolható a pendriveot? /hogy kereső is kidobja a hsz-t/

    A dolgunk annyi, hogy egy NTFS-re formázott pendriveot kell létrehozni, erre tökéletes a HP USBdisk storage format tool nevű sw, letölthető pl innen. Elvileg prancssorból is meg lehet oldani, azt nem próbáltam, ez biztos működik x86 és x64 alatt is.

    Következő lépés xp alól start menü-futtatás, ide írjuk be:
    cmd
    Ezzel előhívtuk a parancssort. Win7 alól közvetlenül írjuk a keresőbe.

    Következő lépésként be kell lépni abba a meghajtóba ahol a lemez, vagy az image található:
    X:
    X a meghajtó betűjele legyen.

    Ezután belépünk abba a könyvtárba, ahol a bootoláshoz szükséges exe fájl van:
    cd \boot

    Az utolsó lépéssel pedig bootolhatóvá tesszük a pendriveot:
    bootsect /nt60 Y:
    Y a pendrive betűjele legyen.

    Ekkor ha mindent jól csináltunk ezt fogjuk látni:

    Nincs más dolgunk mint felmásolni a lemezen vagy imageban található összes fájlt a pendrivera és USB bootra állítani az eszközt amire telepíteni szeretnénk a win7-et.
    Hátulütő akkor lehet, mint esetemben is volt, ha x86 xp-ről szeretnénk létrehozni x86 win7 boot pendriveot. Erre is van megoldás. Amikor a bootsect parancsnál járunk, a 32 bites win7 lemezt/imaget kell behelyezni, így már gond nélkül továbbjutunk. Utána értelemszerűen az x64 win7-et kell felmásolni a pendrive-ra.

    Az alapötletet nyunyu kollegától láttam, én megpróbáltam kicsit szájbarágósabban elmondani. További ötleteket innen vettem, itt megtalálható a parancssoros NTFS rendszer létrehozása pendrive-on. A koncepciót 1 segédprogrammal is kiegészítették, ami aktív meghajtóvá is teszi a pendriveot, nekem enélkül is tökéletesen működött.

    A művelet maga 1 percen belül megvan, míg a win7 install felmászik a pendrivera nálam az kb 12-15 perc volt, viszont a telepítés 10 percen belül megvolt. Aki sokat telepít annak idő hatékony megoldás, akinek nincs a gépében optikai meghajtó -mint nekem jelenleg-, annak meg aranyat ér:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Csabee.

    nagyúr

    válasz WonderCSabo #7673 üzenetére

    Nem gányolt a Win7, pontosan hiba üzit nem tudok, de b ármilyen játékot telepítek akkor vagy valami audio nál vagy valami videos cuccnál akad el! Mi lehet? :S

    Üdv: Csabee.

Aktív témák