Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Üdv Windows szakik!

    Egy régi géppel kapcsolatban kérnék segítséget. Videofelvételre használom, még Win2000 Professional fut rajta, és a felvevő progi kifagyasztotta a rendszert, majd reset után az alábbi hiba fogadott:

    Windows could not start because the following file is missing or corrupt:

    \Winnt\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

    You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.
    Select 'r' at the first screen to start repair.

    Ez a lefagyás volt már máskor is, nem tudom, mi okozza, de akkor mindig gond nélkül újraindult a Windows. (Talán az USB-s HDD-vel megszakadó majd magától(!) helyreálló - néha kontakthibával szívató - kapcsolat okozta, mivel arra a HDD-re mentettem a képkockákat és a videókat, talán a rendszerpartíción majdnem elfogyó hely. De inkább az utóbbi, mivel az áll fent állandó jelleggel régebb óta.)

    A repair módban a Recovery Console-t megnéztem, azzal nem sokat tehettem, csak láttam, hogy annak az elérési útnak a végéről valóban hiányzik a SYSTEM könyvtár (system és system.ALT file-ok vannak), majd az Emergency Repair Mode-ban néztem meg, hogy milyen lehetőségek vannak:

    Inspect startup environment
    Verify Windows 2000 system files
    Inspect boot sector

    Az első kettő közül helyre tudja valamelyik hozni a hibát? Egyáltalán hova (és miért) tűnhetett el az a könyvtár?

    Jelenleg más lehetőségem nem nagyon van, mert nincs kéznél sem másik gép, amibe a vinyót áttehetném, sem CD-s tool-om nincs, amit használhatnék... (mobilról írok) Viszont nagyon fontos lenne!

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák