Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mackósajt

    senior tag

    Üdv!
    Nem találtam rá jobb fórumot, úgyhogy itt:

    Van valami egyéb technika a Windows XP-ben régi játékprogramok futtatásához, mint a Program Kompatibilitása Varázsló, ami soha nem működik? (Ami nem megy nélküle, az nem megy vele sem, hiába állítom akármilyen módba.)

    Most szeretnék játszani egy elég régi játékkal (ami olyan régi, hogy már nincs is topicja a játékok közt), a Planescape Torment-el. A win95 és az NT 4.0 a legújabb változat, amit ismer a readme szerint. Ha elindítom, a céges logós rész után, mikor az intrót indítaná, azonnal fagy, a zene első néhény hangja ismétlődni kezd, majd:
    ''Runtime error... abnormal program termination'' A win95 móddal persze hiába próbálkozom, nem történik semmi. Szó szerint semmi, ellentétben régebbi próbálkozásokkal, mikor legalább elindította a kívánt programot, még ha nem is tudta futtatni, a Torment esetén nem is látszik próbálkozni. Figyelmeztettek, hogy ez a játék nem nagyon fut ''újabb gépeken'', de én azért reménykedem, hogy van megoldás.

    Úgy általában is kérdezem: előfordult már valakinél, hogy a kompatibilátis módok működtek? Nekem több esetben is azt kellett tapasztalnom, ez a funkció csak dísz.

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz sszever #497 üzenetére

    Köszönöm a választ. Ez a legegyszerűbb mód nem tűnik olyan nagyon egyszerűnek, de végülis egyszer élünk, lássuk azt a virtuális PC-t. :D

Aktív témák