Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    válasz Csabee. #8906 üzenetére

    Hátterekkel, meg a 2D-vel nem lesz semmi gond, csak a megfelelő képarányú felbontást kell használni.
    Ha DVI-s monitort veszel, akkor be lehet állítani, hogy ne húzza szét a képet, hanem kétoldalt, vagy körben fekete kerettel mutassa. Az új játékok viszont 90%-ban támogatják a szélesvásznú felbontásokat is.
    Filmezésnél meg egyértelműen sokkal jobb, kivéve ha 4:3-as tvsorozatokat vagy régi tvfilmeket nézel.

    Mákos7észta: Valószínűleg a DVI miatt nem elérhetőek az OSD beállításai (konkrétan az auto adjustnak pl. nincs is értelme DVI mellett). A vga driveréből, vagy a monitor programjából elvileg tudnod kéne állítani a színeket, kontrasztot, egyebet.

    [ Szerkesztve ]

  • old_artist

    addikt

    válasz Csabee. #8928 üzenetére

    A TFT és az LCD tulajdonképpen egy és ugyanaz, csak valaki igy, valaki ugy írja (csak azt nem értem, hogy miért?).

    A CS-hez nem tudok hozzászólni, de az
    Asus VW222S Wide: 2ms g2g, 22" WS TN Film panelos.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Csabee. #8934 üzenetére

    Hát bajnak nem baj mert az olcsobb kategoriában mind olyan. Nem azért ez a neve mert filmet lehet csak nézni rajta. Semmi köze szvsz a nevének a filmekhez de ezt hozzáértök majd biztos elmondják hogy van e köze hozzá.

    Itt egy kis info rola:
    TN + Film (Twisted Nematic + Film): Ez a paneltípus a legősibb és gondolhatnánk, hogy egyben a legkifejlettebb is. Valóban az idők során nagyon sokat javítottak ezen a panel típuson, hiszen ezzel érhető el a legalacsonyabb válaszidő. Ma már 2ms-os monitorok hagyhatják el a gyártósorokat. Szintén a TN panellel érhető el a legjobb fényerő, ma már maximum 600cd/m2 is lehet. Egyéb paramétereiben viszont elmarad a többi típustól, a betekintési szögek alacsonyak, különösen vertikálisan (120°-160°), a kontrasztarány szintén szerényebb (350-600:1).

    A színmegjelenítés (RGB) alapszínenként 6 bit a TN+Film panelnél. Ezt összeszámolva is csak 18 bit, míg például a 16.7 millió színű True Color 24 bites, azaz alapszínenként 8 bit. (3x6bit=18bit=262.144szín). Ezekkel a panelekkel csak ditherelés-sel, vagy FRC-vel biztosítható a 16.7M színmélység.
    Ezt a panel típust a gyors válaszidőnek köszönhetően elsősorban játékokra és irodai munkákra érdemes használni. Filmnézésre és grafikai munkákra egy másik fajtát érdemes választani, ami ...
    /by old_artist/ :R

Új hozzászólás Aktív témák