Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Destiny 2: The Final Shape teszt

    gp Finiséhez ért a fény és a sötétség egy évtizede indult harca, befutott a Bungie híres játékának a fináléja, amiben pontot tehetünk egy régóta húzódó fontos konfliktus végére.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • ASUS blog: hátra a csatlakozókkal!

    ph Az kanyargó kábelek lerontják a PC belsejének kinézetét, és a szellőzést is akadályozhaták. Az ASUS remek megoldást kínál ez ellen.

Új hozzászólás Aktív témák

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz -xXx- #9012 üzenetére

    Blu eye pro? :) Én azt se tudom mi az. szerk: Jaa. Az nem csak szoftver részböl áll ám. Ahhoz meg kéne venni a cuccost is amit a moncsira teszel. Már ha jol értem hogy arra gondoltál. Én tft témával eddig nem nagyon foglalkoztam. Hardveres kalibrálással meg nem is fogok. Nemtudom mennyibe kerül a cucc de nem is nagyon érdekel mert tudom hogy nekem annyit nem ér meg. :)

    Szerintem itt a userek nagy része szemmel kalibrája be. Kontraszt, fényerö-t mindenki magának belövi ahogy neki a tetszik. Aztán hogy ezeken kivül mi mást lehet buherni egy tft-n nemtom. De én crtmen lehet külön az R-G-B szineket is állitani. Azt is magamnak löttem be. Ahogy jonak találtam ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • old_artist

    addikt

    válasz -xXx- #9012 üzenetére

    A hardveres kalibrálással kapcsolatban csak annyit, hogy nem elég hozzá a szoftveres program, mivel kell hozzá egy koloriméter (amit jól írt az "ez_meg_emaz", csak...), amivel a panelod színtelítetségét, színegyensúlyát stb., de ..."olvasgasd" el ezt és főleg ezt nézd meg!!!
    Én már vagy 8 éve, hogy használok kalibrátort (és jó minőségűt, ami 100e körül mozog), és nagyon sok helyre eljárok kalibrálni is, csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ezekkel a hardveres kalibrátorokkal a végeredmény magáért beszél, ég és föld a szemre való beállításhoz!
    Ha elolvasod amit ajánlottam, és megnézed, akkor szvsz megváltozik a vélemény a "tescos-szemre" való kalibrálásokról! :K
    Mostanság, már nem csak a grafikusok, CAD-esek és képfeldolgozók igénylik a hardveres kalibrálást, hanem egyre több helyen (mivel gyárilag katasztrófális a panelok megjelenítése), és igen sokan igénylik ezt a műveletet a monitorukkal, hogy kihozzanak belőle mindent, amit csak lehet - "a szép színdús/szinkorrekciós, élesség/kontrszt és színtelítetség, stb., a teljes monitorunk színhűségének" eléréséhez!

    Hidd el, megéri mindíg hardveresen be-kalibráltatni - tapasztalatból írom és mondom!

Új hozzászólás Aktív témák