Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Zedz #15761 üzenetére

    Szia, az AWS DynamoDB az egy NoSql az Amazon felhős szolgáltatás platformján belül. A Google Cloud Platform az egy felhő szolgáltatás platform.
    A Docker pedig egy konténer típus. Szóval akkor most mit szeretnél mindebből kihozni és összehasonlítani? :D

    Gondolom valami olyasmit szerettél volna kérdezni, hogy milyen az AWS, a Google Cloud Platform és az Azure fejlesztői szemszögből nézve (hogy a három legnagyobb, releváns piaci szereplőt említsem)?

    Én főállásomban AWS-ezek, maszekban Azure-ozok. A Google Cloud Platformot még sosem próbáltam. Szólok, hogy ezek a végső futtató környezetek a lokális fejlesztést nem befolyásolják, Azure pl. még mindenféle emulátort is ad, amikkel lokálban tudod emulálni a felhős storage-okat, adatbázisokat.

    Az AWS döbbenetes tudású, ennek ellenére van amiben az Azure jobb (pl. adatbázisok szerintem), miközben Azure-t jóval egyszerűbb konfigurálni, szinte már hülye biztosan egyszerű. Az AWS egy böszme nagy állat, egészen elképesztő, hogy mindenre van benne megoldás, ennek megfelelően könnyen el lehet veszni a mélységeiben.

    De hogy a kérdésedre is válaszoljak, hogy az elkészült cucc végül hol fog futni, az kb. semmiben nem kell, hogy befolyásolja a lokális fejlesztői környezetedet. Mindegyik nagyobb felhős környezet kezeli a docker imageket.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák