Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    Sziasztok!
    Magyarországon hogyan lehetséges az, hogy VOIP telefonhívást lehessen kezdeményezni mobiltelefonra úgy, hogy egy általunk választott telefonszámot jelezzen ki? Sajnos fordult már olyan elő, hogy nem csak "poénnak" használták ezt és más telefonszámát felhasználták.

    1) Hogyan lehetséges ez? Skype esetében tudom, hogy meg lehet adni bármilyen kijelezhető telefonszámot, de ott a visszaélések elkerülése végett megerősítő SMS-t küld a megadott telefonszámra. Milyen módszer van arra, hogy ilyen ellenőrzés nélkül mégis meg lehessen adni bármilyen telefonszámot?

    2) Hogyan lehet megállapítani, hogy a kijelzett telefonszám a valódi telefonszám vagy csak annak álcázott kamuszám?

    Eléggé új vagyok ebben a VOIP témában így minden segítséget köszönök! Mivel ez olyan téma, hogy eléggé határán táncol annak, hogy mi legális és mi nem és az információval akár vissza is lehet élni, ezért ha nem muszáj, akkor nem itt, hanem privátba várom a tippeket/leírásokat a témáról.

    Ha valaki tudja, hogy miről van szó és hogyan működik, de pont azért nem osztja meg a tudását, hogy ne lehessen visszaélni vele, akkor annak privátban elmondom, hogy miért is lenne az információra szükség.

    Köszönöm előre is a segítséget !

  • Darth_Revan

    veterán

    Sziasztok!
    Még új vagyok és a témában és az Asterisk-et nézegetem aminek tekintetében lenne par fontos kerdesem.
    Jól látom hogy az Outbound CID mező a telefonszám ami megjelenik a hívott fél telefonján ?
    Van még olyan SIP szolgáltató, amivel Magyarországon lévő mobil hálózatba is lehet telefonhívást kezdeményezni és Asterisk-en keresztül enged beállítani bármilyen megjelenítendo telefonszámot ?
    Tud valaki javasolni ilyen(akar magyar) SIP szolgáltatót?

    Vagy ez technikailag már nem lehetséges és maximum csak valamilyen formában ellenőrzött CID-et enged a SIP ?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák