Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kanyi51

    senior tag

    válasz FlickAir #3320 üzenetére

    He he he heee , még jó hogy kioktattak, enélkül nem lenne még egy választható rom a Trollra :)

  • Jacak

    senior tag

    válasz FlickAir #3320 üzenetére

    Szuper,köszi! :) Azt hiszem,begyűjtöm ezt is. :))
    Megemlítenék emellett még egy dolgot,a kevéske szabad tárhely orvoslására,bár ez sokaknak sufni-tuning-kategóriába eshet sztem.Ugye én is említettem,h. kevés a belső tárhely,azaz,a /data-partíción a szabad helyem.Telepít az ember egy appot a telmemóba.Merthogy bizonyos appokat nem lehet még az ext2-re sem,mert ha pl. kint van a homescreenen a widgetje,egy fagyást,újraindulást/-indítást követően a kitett widget "eltűnik" még akkor is,ha az app minden része ext2-n van,tehát elvileg a teló azt hiszi,h. a /data-ban van,de ha egy ilyen újraindulást követően a tel (mert ilyen is van) "véletlen elfelejti" felcsatolni az ext2-t,akkor a kitett widget behal.Végleg.Így újra kell rakni,adott esetben nem kis bosszúság árán.No meg az sd-re áttett appok adatfájljai is a telmemóba kerülnek.Lehet viszont egy kis helyet nyerni mégis.A widgetes appok apk-ja ugye adott esetben a /data/app-mappában van,az adatok pedig a /data/data-mappában,ez utóbbi az sd-re rakott appokra is igaz.Viszont,a /custpack-ban van szabad hely; oké,nem sok,olyan 70-90 mega.Az ember fog egy Root Explorert,megkeresi a /data/app-ban az apk-t(linkesekkel nem szabad még véletlen se bohóckodni).Hosszan rányomsz,majd lemész a felugró opciókban a "copy"-ra,átlépsz (mondjuk) a /custpack/JRD custres/-be,"paste",majd ha elvégezte,az apk-ra ugyanitt rámész,hosszan nyomsz,lemész a "link to this file"-ra,majd átlépsz a /data/app-ba,s "paste"(rá fog kérdezni a felülírásra),felülírod az apk-t.Ugyanígy lehet tenni az app /data/data-ban lévő mappájával is,ebben az esetben "link to this folder" lesz az opció.A /custpack/JRD_custres-mappát példaként írtam.Ezek után a pl. Link2SD-ben is látszani fog a több szabad hely.Egy újraindulást követően is minden működni fog,kipróbáltam.Elnézést kérek tőletek a bő lére eresztett mondandóért,megcsinálni már jóval egyszerűbb... :) S persze,mki minden ilyet csak saját felelősségre végezzen.:)

    • P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

Új hozzászólás Aktív témák