Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Lassan érik az elhatározás egy vizes rendszer kiépítésére. Azonban kissé tanácstalan vagyok, mert valamikor (olyan jövő tavasszal) szeretnék kicsit bővíteni, szóval nem tudom mennyi értelme van addig ebbe belefogni. Bár azért a blokkokat kivéve univerzálisnak tűnik a rendszer szóval tapasztalatnak vállalható veszteségek mellett talán mégiscsak elkezdeném.

    Szóval jelenlegi konfig:
    - GIGABYTE GZ-X1 Ház- ez elég tágas, de nem kifejezetten vízhez van. Szivesen megfurkálom/megvagdosom szívfájdalom nélkül, de a külső radi sem gond, mert olyan helyen van a gép ahol nem látszana túlságosan.
    ASUS M5A99X EVO AM3+ deszka. Igazából szerintem itt a chipsetet nem kell hűteni, eddig se volt vele gond, van rajta borda, az is max kézmeleg szokott lenni, pedig a CPU meg van picit húzva.
    FX 8150 CPU 4,4 Ghz-re húzva Hyper 212X hűtővel. Elég jó példányom van a CPU-ból bőségesen undervoltolva és stabilan megy (1,35-ről 1,26 V-ra) szóval így olyan 35-48 fok között szokott lenni terheléstől függően. A hangja az ami kicsit hallható illetve a hűtő is akkora, hogy állandóan szopás van ha HDD-t cserélek vagy valamit akarok a gépben szerelni.
    MSI GTX 580 TwinFrozr II OC- Igazából itt sem a hőfokkal van a gond (alap olyan 30-35 körül terhelve 60-65), hanem hogy már kerreg az egyik venti illetve azért terhelés alatt van nem kevés szélzaj.

    Nem vagyok nagy tuningos, szóval inkább a csendesség lenne a fontos számomra. Amennyire átlátom a dolgot ha megfelelően méretezem a radit és a pumpát akkor "csak" a két blokkot kell majd kukázni meg némi csövet. Meg amúgy is úgy nézem, hogy ez a fenti konfig jelenleg is a csúcsfogyasztók között van, szóval ami ehhez elég, az majdnem minden midrange vagy felső-alsó konfighoz elég lesz. A váltás az jó eséllyel Intel platformra lesz valamilyen Radeon kíséretében, de aztán lehet Zen lesz belőle vagy kidobom az egészet a francba és elmegyek krumplit termeszteni :D Szóval mit gondoltok? Érdemes belefogni egyáltalán vagy majd váltásig gyűjtsem a pénzt inkább? Tudom határ a csillagos ég, de a vizezésre olyan 70k körül szánnék ebből úgy néztem azért már lehet értelmes dolgokat összehozni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #90933760 #30368 üzenetére

    Akarok hobbiból, mert mindig is érdekelt a téma. De akkor ezek szerint nem igazán van értelme erre elkezdeni kiépíteni, hogy aztán majd másik platformon fejezzem be.

    Szóval akkor a 70 az lágy tavaszi... vízhűtésre? Tudom, hogy a határ a csillagos ég, de milyen nagyságrendben gondolkozzak? Duplája? triplája?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #90933760 #30375 üzenetére

    Lehet gyökér kérdés de van valami hátránya az univerzális blokknak? Csak mert a legtöbb helyen tapasztalatom szerint az ilyen öszvér megoldások sose igazán jók. Vagy csak valamivel drágább?

    A kártyával valószínűleg nem foglalkozok, szerintem hamarosan úgy is váltok, talán még idén, amikor mindenki adogatja el a 2xx-es szériát hogy váltson 3xx-re/Fury-ra.

    Amúgy vizből mennyire rizikós használt cuccokat venni? Pl radi, blokk stb. Mert bogarásztam és azért akadnak bőven. Pumpát nem szándékozok használtan venni, mert ki tudja mi volt vele, kerreg stb (a nem dohányzó szerzetes által használt dolgokban nem hiszek). De pl blokknál ami eszembe jut probléma az a korrózió és a felületek karcossága ha valaki durván bánik vele. Ezen kívül kell még valamitől félni? Mivel hobbiból csinálnám nem vagyok időhöz kötve ráérek bogarászni mindenféle használt oldalt is.

    Amúgy köszi a tippeket így legalább tudom merre keresgéljek.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Nem vagyok nagy "szagétője" a kompakt vizeknek, de amatőrként, mindenféle trükközés nélkül a következő a tapasztalatunk.
    Az egyik barátom nagyon rá volt gizdulva a kompakt vízre, mert hogy mekkora menő. Volt egy tisztességes léghűtője (scythec ninja, szinte passzívan elvitte a procit terheletlenül). Beszerzett egy CM H100-as kompakt vizet. A hőfokok igazából minimálisan lettek jobbak (de ez lehet, csak a friss paszta miatt, 1-3 fokról beszélünk), a hangerő összeségében szintén nem lett jobb. Talán a szélzaj picit kevesebb, cserébe ott van a pumpa hangja ami azért nem volt néma. Ami viszont nagy pozitívum volt, hogy sokkal több lett a hely a házban, mert mégse egy 1 kilós óriás léghűtő volt a házban. De ez nem ért meg neki se kb 2x árat a léghűtőhöz képest szóval adta is el pár ezer forinttal olcsóbban. Jó ez volt talán 1,5 éve azóta biztos vannak jobb kompakt vizek, de ahogy olvasgatom a teszteket nem igazán vagyok meggyőzve hogy egy normális léghez képest megérik az árukat.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz mclaren-d #30444 üzenetére

    Én csak azt nem értem, hogy pontosan hova szánják ezt? Ilyen kompakt rendszerbe tudom elképzelni (Pl valami AMD APU-hoz), külső radival, de oda drága. Steam machine vagy konzol szerű gamer PC-nél meg a kártya a probléma, ahhoz úgy is kell még egy az meg már elég hülyén néz ki és költséghatékonynak sem nevezném. Szóval legalább lenne tényleg csöndes vagy hűtene mint az állat. De persze nem fikázódni akarok, csak ez ilyen tipikusan olyan kategória ami elméletben jó, de gyakorlatilag nem tudod hova ajánlani.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Amúgy mitől lesz retkes a rendszer? Eleve gondolom először át kell mosni az egészet, az kiviszi az esetleg gyártási/szállítási koszt. Aztán az ember összerakja, feltölti desztvízzel, lelégteleníti onnantól ez egy zárt rendszer. A szinezőanyagról hallottam, hogy az összecsomósodik, meg képes lerakódni, de aki nem használ ilyet mert pl szines a csövezése annak mitől lesz benne dzsuva? Amatőr vagyok nem tudom, azért kérdezem.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Amúgy melyik a jobb megoldás több kisebb radi, vagy 1 bazinagy. Gondolom ez így nem egy egyszerű kérdés, de valami pro és kontra listára kíváncsi lennék az itteni tapasztaltabbaktól. Csak mert azért egy combosabb radihoz olyan ház is kell ahova el tudod rakni és akkor arra felé kezdek el vakarózni amikor újítok tavasszal, addig is felmérem mi az elérhető és abból én mit vagyok hajlandó megfizetni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ViZion #30672 üzenetére

    Nem olyan nagy was ist das kiszámolni.
    A víz fajhője 4,2 kJ*kg^-1*°C^-1. Mivel így egyszerűbb számolni ki kell tűzni egy célhőmérsékletet mondjuk 35C. A víz szobahőmérsékletű tehát kb 15 fokot emelkedhet a víz hőmérséklete. Akkor 1 g víz ekkora hőmérsékletváltozásához szükséges energia az 15*4,2=63 J. Ez mondjuk 25 literre az 63*25.000=1575000 J. Ennyi energia kell ahhoz, hogy 25 liter víz felmelegedjen 35 C-ra HA nem ad le hőt a rendszer és TÖKÉLETES a hőátadás a felületek között. Ez megfelel 437 Wh-nak.

    Tehát egy 200W fogyasztású rendszerrel kb 2 óra 20 perc körül melegedne be a víz. DE ez nyílván több nem is kicsivel ha a különböző veszteségeket is beleszámoljuk.

    Ugyan ez 2,5 liter vízre:

    43,7 Wh-> kb 20 perc alatt éri el a víz ezt a hőfokot.

    De teljesen biztos nem vagyok, régen volt már Hőár :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ViZion #30678 üzenetére

    Nem, ez mérnöki fizika, pontosabban hő és áramlástechnika amire a 40 éves szakmai tapasztalatú mérnökök is úgy emlékeznek vissza, hogy "Uhh, hogy ott b*szná meg a k*rva anyját" :D

    Amúgy szivesem kiszámolom neked, ha megadod a térfogatáramat, a lavór és a lábad hőátadási tényezőjét, a hatásfokokat, meg Kerekes Vica telefonszámát :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ViZion #30683 üzenetére

    Jó de az ügyfél azt is megaszondja, hogy ez neked max fél óra minek kérsz el érte ennyit.... Csak lefelejti azt a 10 évet amitől nekem ez max fél óra. Nah azt kell megfizetni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Olvastam, hogy itt legalább egy kolléga megölte nemrég a VGA-ját, de visszalapozva istennek sem találom a HSZ-t. Akinél van halott kártya rám tudna írni privátban lenne egy kis biznyic.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák