Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz ViZion #25896 üzenetére

    Sorosra kellett volna csinálni az egészet. Maximum erősebb szivattyút a kiegyenlítő mellé vagy kettőt sorosan, ott úgy se zavar senkit ha picit jobban morog. Nyomással meg nem hinném, hogy gond lenne. Esetleg járatni a gépek szivattyúit is, sőt miért ne. Szerintem most is járatják amúgy, úgy megy normálisan csak. Nem látom át videóról az egészet, angolból meg nem vagyok valami jó. Úgyhogy nem tudom pontosan hogy is megy. Azt se értem ha párhuzamos akkor miért kötötték össze a lezárt rézcsöveket gumicsővel, hogy arra menjen minden víz? Vagy csak a levegőt nyomatták ki, nem tudom. Sajnos videóról nem látom át sehogy se az egészet.

    Ha már párhuzamos akkor illett volna szelepeket vagy legalább csapokat tenni mindenhova, meg áramlásmérőket a gépbe hogy lássák mi hol mennyi. Bár hőfok alapján is lehetne, de nem hinném hogy az áramlásmérők hazavágták volna őket.
    De ha párhuzamos is, én csak két részre osztottam volna és azon belül sorosan 3-3 gép vagy nem tudom mennyi van nekik. És akkor egyszerűbb.

    A radit meg másik szobába, pincébe, padlásra mindegy csak beltérre ahol megfelelő a hőmérséklet, nem lesz probléma a párával majd télen vagy nyáron a hőséggel. Persze akkor adott helység szellőzését is meg kell oldani ami újabb feladat.
    De az egész összeszerelés... Azokat a csöveket hogy nem lehetett rögzíteni a falhoz normálisan, csak ott lengenek aztán mikor a forrasztás megpattan és ömlik a víz majd néznek. A radiátoroknak a kerete olyan puha fából van hogy elforog a csavar benne, elreped, lefestve nincs. A radiátortartó lemezt meg mikor fúrta azzal a szárral....
    Borzasztó, számítógép hűtés szakmai szempontból is, meg összeszerelés, barkács szakmai szemszögből is. Hogy barkácsolni nem tudnak még el lehet fogadni, de hogy a vízhűtéshez ilyen szakmaiatlanul így állnak pont ők, na az...

    A rendszert sima csapvízzel töltötték fel szerintem, nem mindenhol van kemény víz + ha adalék benne van akkor simán mehet csapvízzel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák